офіційний сайт

НЕБЕСНИЙ ЛЕГІОН ВОЛИНІ: НА ЧЕСТЬ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ СТВОРИЛИ САЙТ-МЕМОРІАЛ

Презентація меморіального дослідницько-пошукового проєкту відбулася у Волинському краєзнавчому музеї. Участь у пам’ятному заході взяли перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, народна депутатка України Ірина Констанкевич, освітяни, музейники, науковці, історики, студенти.

Мета проєкту – систематизувати і зберегти історичні факти, життєписи загиблих у війні з росією волинян, вшанувати та увіковічнити подвиг українських воїнів. Ініціатором створення такого сайту-меморіалу став колектив Волинського осередку Малої академії наук та її очільниця Тетяна Михалюк.

«На сайті уже розміщено інформацію про понад півтисячі Героїв. Війна триває, і, на жаль, сайт буде поповнюватися. – Цей проєкт має освітньо-дослідницьку місію, адже до його роботи залучені учні, які разом зі своїми науковими керівниками збирали та структурували інформацію про загиблих воїнів, котрі навчалися у їхніх закладах. Хтось вважає, що це не дитяча справа – досліджувати таку тему, але наші діти уже два роки зростають в умовах повномасштабної війни і їм це близьке», – певнить завідувачка відділу Малої академії наук Наталія Миронюк. Та додає: партнерами проєкту виступили волинські університети, їхні студенти розробили сайт.

«Це добра ідея, яка, я переконаний, матиме продовження в усій Україні. Маємо поіменно пам’ятати Героїв, які поклали свої життя за незалежність нашої держави. Кожен воїн, який поліг з 2014-го року, повинен бути в цьому пантеоні, – підкреслив перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. –До цього проєкту долучилися майже всі громади. Це означає, що наші діти розуміють важливість своїх досліджень. Обласна рада буде максимально сприяти розвитку цього проєкту. Поки ми пам’ятаємо своїх Героїв – доти маємо право на майбутнє, на світле майбутнє».

Начальниця служби зв’язків з громадськістю 14-ї окремої механізованої бригади Надія Замрига подякувала за роботу, яку провели науковці та учні. «Це дуже важливо для військових, для їхніх родин та їхніх дітей – берегти пам’ять про тих, кого уже немає з нами», – наголосила захисниця.

Директорка Малої академії наук Тетяна Михалюк закликала громади, учнів та студентів долучатися до проєкту, досліджувати історії волинських героїв та увіковічнювати їх пам’ять.

Переглянути сайт Небесний легіон Волині можна за адресою http://volynlegion.com.ua

ЛЯЛЬКАРСТВО ЯК МИСТЕЦТВО І ТЕРАПІЯ

«Цілюща лялькова терапія: стимулювання молодих умів та зміцнення юних сердець у час війни» – проєкт під такою назвою підсумували сьогодні на Волині. Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт переконаний: ініціатива варта масштабування.

Ідея впровадження такої особливої арт-терапії належить Волинському академічному театру ляльок. Його керівник Вадим Хаїнський розповів, що мета проєкту полягає у використанні мистецтва театру ляльок як терапевтичного та творчого засобу для надання психологічної підтримки та емоційного зцілення дітей і молоді, які проживають в умовах воєнного часу. «Ми прагнули створити безпечне та сприятливе середовище, де постраждалі від війни діти можуть виражати свої емоції, ділитися травматичним досвідом і долати його негативний вплив за допомогою театральних ляльок. Лялька стає не просто відображенням уявного світу дитини, а й вмістилищем її емоцій, страхів і труднощів.», – переконаний митець.

Досвід лялькотерапії виявився настільки вдалим, що його вирішили поширити на дитсадки, школи, бібліотеки, залучивши до співпраці зацікавлених партнерів. Майже пів сотні таким театральний колектив вже передав досвід роботи з ляльками та проведення терапевтичних сеансів з ними.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт переконаний, що проєкт неодмінно варто поширювати у громадах. «Як допомогти дитині, яка проживає війну, бачила бомбардування, переживає втрату рідних і домівки? Ви знайшли хороший спосіб – це творчість і фантазія, це те, що органічно притаманне малечі. Для діток ляльки – живі, вони наділяють їх якостями, характером, історіями. Кожна дитина – окремий всесвіт. І ви входите у цей всесвіт помічниками, творите спільно з малечею, відводите від тривог і біди. За допомогою ляльок даєте певність, що життя прекрасне, і у цього життя є майбутнє. Усім, хто реалізовує цей проєкт і ще долучиться до нього, бажаю невтомності і натхнення. Заради дітей. Заради перемоги і майбутнього», – висловив побажання Григорій Пустовіт.

Тож сьогодні учасники круглого столу вирішили, що проєкт таки матиме продовження. Для представників місцевої влади, освітян, вихователів, психологів, арт-терапевтів, громадських активістів, які працюють з дітьми та молоддю, організують тренінги з вивчення технік лялькотерапії, майстер-класи зі створення театральних ляльок, а також залучать експертів до розробки стійких планів із впровадження програм лялькотерапії та емоційної підтримки в освіті та громадському секторі. У перспективі це сприятиме інтеграції лялькотерапії в шкільні навчальні плани чи громадські проєкти.

ВІТАННЯ ГОЛОВИ ВОЛИНЬРАДИ З ДНЕМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Вітаю з професійним днем усіх причетних до важливої та відповідальної діяльності!

Від праці, спрямованої на організацію соціального життя і дієвість органів влади різних рівнів, значною мірою залежить добробут і комфорт людей. Про це варто завжди пам’ятати, намагаючись ефективно і самовіддано виконувати свої обов’язки і бути гідними підтримки людей.

Вдячний усім, хто сумлінно дбає про налагоджене та ефективне самоврядне управління у громадах. Успіхів вам в обраній справі. Нехай вона слугує на користь наших людей, розвиток наших територій і української держави загалом.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*