офіційний сайт

ЛЯЛЬКАРСТВО ЯК МИСТЕЦТВО І ТЕРАПІЯ

«Цілюща лялькова терапія: стимулювання молодих умів та зміцнення юних сердець у час війни» – проєкт під такою назвою підсумували сьогодні на Волині. Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт переконаний: ініціатива варта масштабування.

Ідея впровадження такої особливої арт-терапії належить Волинському академічному театру ляльок. Його керівник Вадим Хаїнський розповів, що мета проєкту полягає у використанні мистецтва театру ляльок як терапевтичного та творчого засобу для надання психологічної підтримки та емоційного зцілення дітей і молоді, які проживають в умовах воєнного часу. «Ми прагнули створити безпечне та сприятливе середовище, де постраждалі від війни діти можуть виражати свої емоції, ділитися травматичним досвідом і долати його негативний вплив за допомогою театральних ляльок. Лялька стає не просто відображенням уявного світу дитини, а й вмістилищем її емоцій, страхів і труднощів.», – переконаний митець.

Досвід лялькотерапії виявився настільки вдалим, що його вирішили поширити на дитсадки, школи, бібліотеки, залучивши до співпраці зацікавлених партнерів. Майже пів сотні таким театральний колектив вже передав досвід роботи з ляльками та проведення терапевтичних сеансів з ними.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт переконаний, що проєкт неодмінно варто поширювати у громадах. «Як допомогти дитині, яка проживає війну, бачила бомбардування, переживає втрату рідних і домівки? Ви знайшли хороший спосіб – це творчість і фантазія, це те, що органічно притаманне малечі. Для діток ляльки – живі, вони наділяють їх якостями, характером, історіями. Кожна дитина – окремий всесвіт. І ви входите у цей всесвіт помічниками, творите спільно з малечею, відводите від тривог і біди. За допомогою ляльок даєте певність, що життя прекрасне, і у цього життя є майбутнє. Усім, хто реалізовує цей проєкт і ще долучиться до нього, бажаю невтомності і натхнення. Заради дітей. Заради перемоги і майбутнього», – висловив побажання Григорій Пустовіт.

Тож сьогодні учасники круглого столу вирішили, що проєкт таки матиме продовження. Для представників місцевої влади, освітян, вихователів, психологів, арт-терапевтів, громадських активістів, які працюють з дітьми та молоддю, організують тренінги з вивчення технік лялькотерапії, майстер-класи зі створення театральних ляльок, а також залучать експертів до розробки стійких планів із впровадження програм лялькотерапії та емоційної підтримки в освіті та громадському секторі. У перспективі це сприятиме інтеграції лялькотерапії в шкільні навчальні плани чи громадські проєкти.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*