офіційний сайт

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ: АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА НАДАННЯ ПОСЛУГ В ГРОМАДАХ

Григорій Недопад як очільник Волиньради та віцепрезидент з питань регіональної політики Української асоціації обласних і районних рад та народний депутат України Вячеслав Рубльов взяли участь у всеукраїнських Конгресових слуханнях.

Організаторами відкритого діалогу між усіма зацікавленими сторонами, залученими до розробки та реалізації політики в сфері соціального захисту, виступили Офіс Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, Хмельницька обласна рада, Міністерство соціальної політики, за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Участь у слуханнях взяли Представники Офісу Президента України, парламентських комітетів, Уряду, обласних та районних рад і військових адміністрацій, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Йшлося про актуальні питання організації соціального захисту населення та надання послуг органами місцевого самоврядування. Зокрема, учасники обговорили сильні та слабкі сторони, можливості і загрози реалізації державної соціальної політики на місцевому рівні, шляхи співпраці між різними учасниками – суб’єктами державної політики в сфері соціального захисту населення, а також узагальнили ідеї та позначили стратегічні напрями, які допоможуть визначитися з майбутніми рішеннями щодо формування й реалізації державної політики в сфері соціального захисту та надання послуг органами місцевого самоврядування.

Голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що незважаючи на військовий стан та значний обсяг делегованих державою повноважень у сфері соціального захисту населення, на Волині соціальні послуги громадянам, які їх потребують, надаються в повному обсязі. «Це досягається шляхом розвитку комунальних закладів і служб, залучення недержавних організацій, які надають соціальні послуги, та співпраці з територіальними громадами в частині розвитку соціальних послуг на місцях. Між усіма є добра координація та конструктивна співпраця», – запевнив він.

Очільник Волиньради додав, що користувачами тих чи інших соціальних послуг і допомог є майже 60% населення області. Окрім того, від початку повномасштабного вторгнення у волинських громадах знайшли прихисток майже 80 тис. внутрішньо переміщених осіб, понад 48 тисяч з яких мешкають на Волині і сьогодні, і окремі громади працюють над питанням забезпечення їх постійним житлом.

НА ВОЛИНІ ВІДБУЛОСЯ ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ЕНЕРГЕТИКИ

У Нововолинську парламентарі, представники органів місцевого самоврядування та бізнесу обговорили трансформацію вугільних регіонів та пріоритети їх розвитку, а ще питання енергоефективності та можливості зелених технологій. Участь у дискусії взяли також депутати обласної ради та заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Однією з основних тем обговорення під час виїзного засідання парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг стало впровадження Україною так званого 4-го Енергопакету ЄС. Це схвалений Європейським Союзом комплексний набір законодавчих та регуляторних змін під назвою «Чиста енергія для усіх європейців». Оскільки Україна прагне об’єднання енергетичних ринків з ЄС та є кандидатом на вступ до європейського співтовариства, цей документ належить імплементувати. Мета Енергопакету – скоротити викиди парникових газів. Впровадження вимог дозволить отримувати переваги об’єднаного європейського ринку, залучити фінансування для відновлення та розвитку.

«Шахтарському Нововолинську потрібні реформи і трансформація. Але щоб ця робота була проведена якісно, найперше варто чути місцевих мешканців. Це гірники, представники бізнесу, місцева влада. На першому місці під час будь-яких реформ має бути людина, – наголосив Григорій Пустовіт. – Нововолинськ – частина Львівсько-Волинського вугільного регіону, місто, життя та економіка якого були зосереджені навколо шахт. Щоб місто не занепало після закриття копалень, потрібно вирішити комплекси проблем: консервація шахт, працевлаштування і соціальний захист гірників, екологічна безпека та відновлення природного середовища».

Аби трансформувати вугільні регіони, держава має використати досвід Німеччини та Польщі, вважають учасники діалогу. До прикладу, Німеччина замінила видобувну галузь на стимулювання розвитку інших секторів. У Польщі запровадили фінансову підтримку працівників шахт, які будуть ліквідовані, зокрема, пропонували достроковий вихід на пенсію. Крім того, в обох країнах активно застосовували методи екологічної рекультивації та відновлення екосистем.

Учасники засідання Комітету наголошують: в умовах повномасштабної війни чверть сектору об’єднаної енергетичної системи України окуповано, а значна частка зруйнована або пошкоджена. І найперше завдання для держави: забезпечити енергетичну безпеку та заручитися підтримкою ЄС в цій галузі.

Комітет ВРУ з питань енергетики та ЖКП

ЛІТЕРАТУРНА ВІТАЛЬНЯ: НАГОРОДИ ЮНИМ ЛІТЕРАТОРАМ ТА ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБІРКИ

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків з ініціативи Волинської обласної Малої академії наук відбулась святкова «Літературна вітальня». Участь у заході взяли перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, народна депутатка України Ірина Констанкевич, директорка Центру позашкільної освіти, депутатка облради Оксана Філіпчук, проректорка ВНУ ім. Лесі Українки Наталія Благовірна, голова обласної організації Національної спілки письменників України Ольга Ляснюк, а також членкиня Національної спілки письменників України Ніна Горик.

Під час заходу заслужені нагороди отримали переможці обласного конкурсу юних літераторів Волині, в якому взяли участь близько трьох сотень школярів з майже усіх територіальних громад області. 70 з них визнано переможцями у номінаціях: «Проза», «Поезія», «Казка» і «Журналістика».

«Наш щорічний обласний конкурс юних літераторів Волині дає можливість натрапити на золоті зерна дитячого художнього мислення. Цьогоріч він був особливим. Діти писали про війну, про те, що вони відчувають і що їм болить. У поетичних рядках – відгомін страждань і тривог, гіркота розлуки з рідним краєм і захоплення мужністю наших захисників, любов до рідних людей. Але у кожному творі є надія та віра у перемогу», – наголосила директорка обласної МАН Тетяна Михалюк.

Під час літературної вітальні також відбулась презентація збірки “Слова стікали по щоках”, до якої увійшли кращі твори юних літераторів – переможців конкурсу.

«Я уже мав нагоду ознайомитись із цією книгою. Це не просто збірка талановитих творів, в нинішніх умовах – це направду боєкомплект, адже події, які відбуваються сьогодні в країні, – це в тому числі і війна за цінності. І такою найбільшою цінністю у нас, українців, є наша мова. Тому ваш вклад у перемогу є надзвичайно великим і важливим, – запевнив перший заступник голови облради Юрій Поліщук, звертаючись до талановитої молоді. – Ви є продовжувачами наших славних поетів та письменників, починаючи від великого Кобзаря і закінчуючи видатними сучасниками. Ця збірка також свідчить, що у наших навчальних закладах і громадах формуються літературні школи завдяки педагогам, які працюють з юними літераторами та намагаються у повній мірі розкрити їх таланти. Хочу також подякувати Малій академії наук, адже залучити таку велику кількість дітей до участі у конкурсі – це надзвичайно важливо. А нашим юним літераторам бажаю не зупинятися на досягнутому, розвивати свої таланти, бо завдяки і вашому слову українська перемога буде неодмінно».

Переможці конкурсу прочитали на загал свої вірші та поспілкувалиися на мистецькі теми під час поетичних майстер-класів і тренінгів, а педагоги взяли участь у семінарі: «Розвиток творчих здібностей юних літераторів: фактори і чинники».

ВОЛИНСЬКІ СПОРТСМЕНИ ТРІУМФУВАЛИ НА ВСЕСВІТНІХ ІГРАХ

Переможців і призерів ІІІ Всесвітніх ігор єдиноборств – 2023 та їх тренерів від імені очільника та депутатського корпусу Волиньради привітав перший заступник голови Юрій Поліщук.

Всесвітні ігри з єдиноборств – це міжнародні комплексні змагання з найбільш рейтингових і видовищних бойових мистецтв і єдиноборств. Цьогоріч ця престижна першість відбувалась у Саудівській Аравії. Було представлено 15 видів бойових мистецтв і єдиноборств: айкідо, бокс, боротьба, дзюдо, джиу-джитсу, карате, кендо, кікбоксинг, Муей-Тай, французький бокс САВАТ, самбо, сумо, тхеквондо, ушу та фехтування. Найпопулярніші та наймасовіші єдиноборства об’єднали під егідою «Sport Accord Combat Games» – це головні бійцівські змагання планети, які об’єднують найкращих спортсменів, які пройшли ліцензійні відбори на світових та континентальних чемпіонатах.

Загалом у ІІІ Всесвітніх ігор єдиноборств – 2023 взяли участь 57 українських спортсменів, із них – четверо волинян. Саме українці у підсумку посіли перше місце і у медальному заліку, і за кількістю нагород. Вони завоювали 53 медалі ( 21 – золотих, 17 – срібних та 15 бронзових).

Дві золоті медалі на Волинь привезли сумоїсти Іванна Березовська та Святослав Семикрас, срібну нагороду з французького боксу САВАТ здобув Юрій Зубчук, бронзовою призеркою з французького боксу САВАТ стала Анастасія Коновальчук. Усіх їх було нагороджено Почесними грамотами обласної ради та облвійськадміністрації. Відзнаки також отримали тренерка з сумо, яка підготувала чемпіона ІІІ Всесвітніх ігор з єдиноборств Святослава Семикраса, Аліна Бондарєва, тренер-викладач з сумо, який підготував чемпіонку Іванну Березовську, Анатолій Бондарєв, тренер-викладач з французького боксу САВАТ, який підготував призерку Анастасію Коновальчук, Микола Мордик, а також тренер-викладач з французького боксу САВАТ, який підготував призера Юрія Зубчука, Віталій Тимофєєв.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук переказав спортсменам та їх наставникам слова вітань та вдячності від голови Григорія Недопада та усіх депутатів волинського парламенту. «Війна не зупинила наших чемпіонів, попри усі складнощі та перестороги вони продовжують тренуватися, досягати нових висот і прославляти нашу державу у світі. Разом із тим, свою міць волинські спортсмени сьогодні доводять не лише на змаганнях, але й на фронті. Мені надзвичайно приємно вручити відзнаку саме Юрію Зубчуку, який просто з окопу піднявся на п’єдестал, та його тренеру Віталію Тимофєєву, який також став на захист країни і сьогодні перебуває на передовій. Це свідчить про те, що завдяки таким мужнім хлопцям, українська нація є незборима та непереможна», – наголосив він.

ПАМ’ЯТКИ, ІНФРАСТРУКТУРА, ДОВКІЛЛЯ, СПОРТ – ТЕМИ ДЕПУТАТСЬКИХ ЗАПИТІВ

Проблематику, яка зачіпає інтереси виборців і потребує вирішення, озвучено під час пленарного засідання чергової 23-ої сесії обласної ради.

Зокрема, депутат Андрій Бокоч констатував, що Україна успішно позбувається пам’яток, що містять в собі радянську і російську символіку, однак, на жаль, частину з них неможливо демонтувати через наявність статусу охорони державою. Тож обранець звертається до облвійськадміністрації з проханням оприлюднити список пам’ятників, а також інших об’єктів культурної спадщини на території Володимирського району пропонованих для втрати предмета охорони у світлі закону «Про засудження і заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімів» та пов’язаних із цим законодавчих змін щодо особливостей формування Державного реєстру нерухомих пам’яток.

Погасити коштом обласного бюджету заборгованість за теплопостачання у сумі 800 тисяч гривень Ковельської поліклініки і тим самим відновити опалення клопотався депутат Сергій Кошарук. Він також звернувся до ОВА з ініціативою розробки стратегії адаптації до кліматичних змін та плану її реалізації для посилення спроможності громад щодо збереження довкілля та розвитку інфраструктурних проєктів. Депутат посилається на успішний досвід сусідніх областей Західного регіону, які уже розробили такі стратегії у співпраці з Міндовкілля та проєкту міжнародної технічної допомоги APENA.

До Луцького міського голови за зверненням мешканці вул. Привокзальної депутат Віктор Галан-Влащук клопотався про облаштування паркувальних місць на одній з дворових територій та, тим самим, створення умов для вільного і безпечного пересування місцевих жителів. Інше його звернення до Луцькради стосується потреби у встановленні попереджувальних дорожніх знаків, в тому числі й щодо обмеження швидкості, на кількох вулицях с. Великий Омеляник. Тут проходять лижні тренувальні маршрути, тож депутат переймається безпекою спортсменів, серед яких багато дітей.

Усі запити колег депутати обласної ради підтримали.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*