офіційний сайт

ДЕПУТАТИ ПРОПОНУЮТЬ СПОСІБ ВРЕГУЛЮВАННЯ КРИЗИ ЧЕРЕЗ СТРАЙК ПОЛЬСЬКИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ

Відповідне звернення до центральних органів влади, а також прикордонної та митної служб України ініціює постійна комісія обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій.

Авторка тексту документу, депутатка обласної ради Валентина Черниш зауважила, що теперішня блокада під’їзних шляхів до міжнародного пункту пропуску «Дорогуськ – Ягодин» – це вже шоста акція протесту на українсько-польському кордоні від початку повномасштабного російського вторгнення. «Кожного разу вимоги польських протестувальників стосуються певних домовленостей або між урядами України та Польщі, або між Україною та Євросоюзом. Тому я пропоную колегам у зверненні апелювати до уповноважених органів державної влади, найперше до Міністерства закордонних справ, аби вони ініціювали термінове скликання українсько-польської Міжурядової координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва для перегляду чинних Меморандумів про запровадження Системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-польському кордоні. У цьому міжнародному документі, який дуже давно не переглядався, бо коордрада ще давніше не збиралася, якраз і зафіксовано скільки транспортних засобів повинно пропускатися через той чи інший пункт пропуску. Цей міжурядовий документ є основою для подальшої роботи прикордонників та митників. Без нього домовлятися про щось конкретно неможливо. В міжнародних відносинах основою є паритетність, тому треба знайти компроміс, який би влаштував усі сторони, і надалі пункти пропуску не блокувалися», – наголосила Валентина Черниш.

Вона також пропонує закликати органи державної виконавчої влади критично переглянути доцільність впроваджених раніше експериментальних проєктів, а саме щодо заборони руху легкових авто через МАПП “Ягодин-Дорогуськ” та пропуск порожніх транспортних засобів масою понад 7,5 тонн через МАПП “Устилуг-Зосін”. «У контексті переговорів визначитись із пріоритетами щодо розбудови нових пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, в тому числі й автомобільного сполучення «Адамчуки-Збереже». Для безумовного врахування національних інтересів України та сприяння українському бізнесу на шляху до ЄС – про визначення окремих смуг руху для вантажів, які оформляються відповідно до європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту», – ці вимоги також окреслені у зверненні.

Члени профільної комісії на своєму засіданні проаналізували й нові вимоги щодо ввезення гуманітарних вантажів, запроваджені урядовою постановою, і вирішили залучити до обговорення новацій представників митниці, прикордонників, органи соцзахисту, волонтерські організацій та благодійні фонди.

Окрім того, депутати дослідили стан міжнародного співробітництва, налагодження зовнішньоекономічних зв’язків та залучення інвестицій в області. Директорка департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів ОВА Вероніка Бальбуза повідомила, що цьогоріч було проведено 32 зустрічі з представниками інших держав, які переважно стосувалися надання гуманітарної допомоги. За її словами, міжнародна співпраця здійснюється і в рамках реалізації 14 спільних міжнародних проєктів з технічної допомоги.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій

ЕЙ, БРО, ТВОРИ ДОБРО! АГОВ, СЕСТРО, – ВОЛОНТЕРСТВО!

На базі обласного молодіжного центру упродовж кількох днів молодіжних працівників з усієї країни навчатимуть мистецтву волонтерського менеджменту. З молоддю поспілкувався і перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Всеукраїнський спеціалізований тренінг «Залучення та координація волонтерів» організовано за сприяння Волинського і Всеукраїнського молодіжних центрів спільно з Українською Волонтерською Службою. Навчальний курс розроблено Програмою Волонтери ООН в Україні. Участь у тренінгу беруть молодіжні працівники громад практично з усіх областей України, включаючи Донецьку і Луганську.

Вітаючи молодіжних лідерів на Волині, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук зауважив, що тематика теперішніх навчань надважлива. «Волонтерський рух в нашій країні – масове явище сьогодні. Це ініціатива як і різного спрямування організацій, так і окремих людей – від малих дітей до літніх. Будучи теж залученим до цього процесу, я дуже добре розумію, наскільки важлива координація зусиль людей доброї волі, їхня внутрішня і зовнішня комунікація. Навчальний курс дає розуміння багатьох нюансів: від підбору людей – до оцінки ефективності діяльності. Переконаний, що набуті знання стануть корисними у вашій діяльності, допоможуть результативно взаємодіяти з волонтерами, залучати нових і, тим самим, наближати українську перемогу», – висловив упевненість Юрій Поліщук.

Тренери курсу ставлять за мету розвинути компетентність учасників у ключових теоретичних та практичних аспектах волонтерської діяльності та менеджменту волонтерських програм. Серед тем: види, принципи та характеристики волонтерських проєктів; цикл волонтерського менеджменту та інструменти взаємодії з волонтерами; стратегії розвитку довгострокового волонтерства; залучення молоді до волонтерства; інтеграція, адаптація та мотивація активістів та методи формування активних спільнот, а також кращі світові та національні практики та інструменти роботи з волонтерами.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*