офіційний сайт

ДЕПУТАТИ ПРОПОНУЮТЬ СПОСІБ ВРЕГУЛЮВАННЯ КРИЗИ ЧЕРЕЗ СТРАЙК ПОЛЬСЬКИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ

Відповідне звернення до центральних органів влади, а також прикордонної та митної служб України ініціює постійна комісія обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій.

Авторка тексту документу, депутатка обласної ради Валентина Черниш зауважила, що теперішня блокада під’їзних шляхів до міжнародного пункту пропуску «Дорогуськ – Ягодин» – це вже шоста акція протесту на українсько-польському кордоні від початку повномасштабного російського вторгнення. «Кожного разу вимоги польських протестувальників стосуються певних домовленостей або між урядами України та Польщі, або між Україною та Євросоюзом. Тому я пропоную колегам у зверненні апелювати до уповноважених органів державної влади, найперше до Міністерства закордонних справ, аби вони ініціювали термінове скликання українсько-польської Міжурядової координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва для перегляду чинних Меморандумів про запровадження Системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-польському кордоні. У цьому міжнародному документі, який дуже давно не переглядався, бо коордрада ще давніше не збиралася, якраз і зафіксовано скільки транспортних засобів повинно пропускатися через той чи інший пункт пропуску. Цей міжурядовий документ є основою для подальшої роботи прикордонників та митників. Без нього домовлятися про щось конкретно неможливо. В міжнародних відносинах основою є паритетність, тому треба знайти компроміс, який би влаштував усі сторони, і надалі пункти пропуску не блокувалися», – наголосила Валентина Черниш.

Вона також пропонує закликати органи державної виконавчої влади критично переглянути доцільність впроваджених раніше експериментальних проєктів, а саме щодо заборони руху легкових авто через МАПП “Ягодин-Дорогуськ” та пропуск порожніх транспортних засобів масою понад 7,5 тонн через МАПП “Устилуг-Зосін”. «У контексті переговорів визначитись із пріоритетами щодо розбудови нових пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, в тому числі й автомобільного сполучення «Адамчуки-Збереже». Для безумовного врахування національних інтересів України та сприяння українському бізнесу на шляху до ЄС – про визначення окремих смуг руху для вантажів, які оформляються відповідно до європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту», – ці вимоги також окреслені у зверненні.

Члени профільної комісії на своєму засіданні проаналізували й нові вимоги щодо ввезення гуманітарних вантажів, запроваджені урядовою постановою, і вирішили залучити до обговорення новацій представників митниці, прикордонників, органи соцзахисту, волонтерські організацій та благодійні фонди.

Окрім того, депутати дослідили стан міжнародного співробітництва, налагодження зовнішньоекономічних зв’язків та залучення інвестицій в області. Директорка департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів ОВА Вероніка Бальбуза повідомила, що цьогоріч було проведено 32 зустрічі з представниками інших держав, які переважно стосувалися надання гуманітарної допомоги. За її словами, міжнародна співпраця здійснюється і в рамках реалізації 14 спільних міжнародних проєктів з технічної допомоги.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*