офіційний сайт

ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЮ – 50: ІСТОРІЯ, ЗДОБУТКИ, ІННОВАЦІЇ

З ювілейною датою музейників привітали заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт, народна депутатка Ірина Констанкевич, мистецька спільнота та постійні відвідувачі.

Півстолітній ювілей заснування Художній музей відзначив низкою науково-мистецьких імпрез. Серед таких і Музейні читання за участі науковців головних національних музейних установ, а також мистецтвознавців, колег-музейників, митців з Луцька, Києва, Львова, Харкова, Сум, Дніпра, Хмельницького. Кожен із них виступив із доповідями на теми теорії та історії мистецтва, діяльності художніх та інших музеїв України. Під час пленарного засідання учасники дискутували про міжмузейну колаборацію як невід’ємну складову функціонування сучасної музейної інституції; Художній музей як соціокультурний феномен, його еволюцію, місію і перспективи; зарубіжний та український досвід цифровізації колекцій художніх музеїв і галерей; дослідження історії мистецтв через виставкові проєкти.

Відкриваючи урочисту академію, директорка Художнього музею Зоя Навроцька зазначила, що з позиції історичних періодів 50 років – проміжок невеликий: «Але з огляду на потужність колекції, результати роботи і людські долі – доволі багато. Музей – це не тільки твори, а й люди, які наповнюють його енергією, життям та любов’ю». Очільниця Волинського краєзнавчого музею, підрозділом якого є Художній музей, Оксана Важатко подякувала колективу мистецтвозбірні за самовіддану і творчу працю.

Представник засновника установи – заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт зауважив, що драматичний воєнний час обмежив можливості і підтримки музею, і масштаб відзначення його ювілейної дати. «Але ніщо не обмежить нас у праві підсумувати здобутки. Створюючи мистецькі колекції, колектив музею дає змогу нам пізнавати Волинь у рестроспективі і перспективі, її культуру, мистецтво і митців, її історію і шарм. Завдяки вашому таланту відкривати талановитість інших, ви спонукаєте нас, відвідувачів, у метушні буденності не пройти повз красу і надихнутися мистецтвом. Спасибі за цю можливість», – висловив вдячність посадовець.

Народна депутатка України Ірина Констанкевич розповіла, що з ранньої юності є постійною відвідувачкою Художнього музею: «Цей музей уособлює життя міста і краю. Я формувалась у цих стінах як особистість. Мій світ збагатився завдяки роботам волинських художників. Дякую усім, хто упродовж усіх цих років збирав, зберігав, досліджував і популяризував волинське малярство».

До свого ювілею працівники художнього музею також презентували новий виставковий проєкт «Скарбниця. Художнє життя Луцька на зламі століть». Експозицію сформовано із унікальних творів місцевих художників, що були зібрані протягом п’ятдесяти років у фондах Волинського краєзнавчого музею, а також ескізів, начерків, фотоматеріалів, які відображають поступ художнього життя Луцька другої половини ХХ – початку ХХІ століть. Виставка демонструє роботи відомих волинських художників Олександра Байдукова, Карела Якубека, Григорія Чорнокнижного, Олександра Валенти, Миколи Кумановського, Олександра Дишка, Кості Борисюка, а також незаслужено забутих, але яскравих творчих особистостей, які залишили помітний слід у культурно-мистецькому житті краю.

На завершення урочистостей актори театру-студії «КолоЛесі» під керівництвом Заслуженої артистки України Світлани Органісти подарували музейникам моно-виставу за мотивами творів Лесі Українки. Театральне дійство не тільки занурило глядача в глибоку минувшину, а й нагадало про високі ідеї лицарської честі й патриціанства, які надзвичайно актуальні сьогодні.

ГОЛОВА І ДЕПУТАТИ ОБЛРАДИ ДОПРАВИЛИ НА ПЕРЕДОВУ ЧЕРГОВИЙ ВАНТАЖ

Голова обласної ради Григорій Недопад, його перший заступник Юрій Поліщук, депутати Ігор Лех та Володимир Бондар відвідали бойові підрозділи ЗСУ та ТрО на Лиманському й Куп’янському напрямках і привезли волинським військовослужбовцям затребувану ними допомогу. Транспортну підтримку, щоб доправити кількатонний вантаж оборонцям, надав керівник волонтерського центру «Серце патріота» Сергій Балицький.

Серед зібраної допомоги – квадрокоптер DJI Mavic 3 з трьома інноваційними камерами для аерозйомки і 6 автономних дизельних обігрівачів (обладнання закуплено коштом працівників виконавчого апарату Волиньради). Також передано 7 генераторів, в тому числі й інверторні, потужну зарядну станцію, бензопили, болгарки, перфоратори, шуруповерти та інший будівельний реманент. Окрім того для потреб бійців доставили сучасний портативний дефібрилятор (його надіслали польські партнери – Товариство приятелів дітей із Сілезького воєводства). Вантаж укомплектували й найбільш затребуваними для захисників медикаментами, індивідуальними аптечками, м’якими ношами тощо. З поміж іншого: тактичне взуття, спальники та каремати, фільтри і таблетки для очистки води, окопні свічки і продукти харчування тривалого зберігання (каші-тушкованки), а також оргтехніку. Відповідно до запитів вантаж розподілили між 14-ою, 67-ою ОМБР, 100-ою бригадою ТрО та вертолітниками.

«Ми також подбали про моральну підтримку земляків. Наші діти передали десятки патріотичних малюнків, які неодмінно зігріють душі воїнів, – зауважив голова Волиньради Григорій Недопад. – Крім того, відзнаками обласної ради та цінними подарунками нагороджено командирів військових частин Олексія Трубнікова та Руслана Ткачука. Щира вдячність керівництву бойових підрозділів та усім військовослужбовцям за їх мужність та героїзм, жертовність, високий патріотизм і професіоналізм, які вони проявляють, захищаючи незалежність, територіальну цілісність та державний суверенітет України».

Григорій Недопад також запевнив, що робота з підтримки наших захисників в обласній раді триватиме й надалі.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*