офіційний сайт

ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЮ – 50: ІСТОРІЯ, ЗДОБУТКИ, ІННОВАЦІЇ

З ювілейною датою музейників привітали заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт, народна депутатка Ірина Констанкевич, мистецька спільнота та постійні відвідувачі.

Півстолітній ювілей заснування Художній музей відзначив низкою науково-мистецьких імпрез. Серед таких і Музейні читання за участі науковців головних національних музейних установ, а також мистецтвознавців, колег-музейників, митців з Луцька, Києва, Львова, Харкова, Сум, Дніпра, Хмельницького. Кожен із них виступив із доповідями на теми теорії та історії мистецтва, діяльності художніх та інших музеїв України. Під час пленарного засідання учасники дискутували про міжмузейну колаборацію як невід’ємну складову функціонування сучасної музейної інституції; Художній музей як соціокультурний феномен, його еволюцію, місію і перспективи; зарубіжний та український досвід цифровізації колекцій художніх музеїв і галерей; дослідження історії мистецтв через виставкові проєкти.

Відкриваючи урочисту академію, директорка Художнього музею Зоя Навроцька зазначила, що з позиції історичних періодів 50 років – проміжок невеликий: «Але з огляду на потужність колекції, результати роботи і людські долі – доволі багато. Музей – це не тільки твори, а й люди, які наповнюють його енергією, життям та любов’ю». Очільниця Волинського краєзнавчого музею, підрозділом якого є Художній музей, Оксана Важатко подякувала колективу мистецтвозбірні за самовіддану і творчу працю.

Представник засновника установи – заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт зауважив, що драматичний воєнний час обмежив можливості і підтримки музею, і масштаб відзначення його ювілейної дати. «Але ніщо не обмежить нас у праві підсумувати здобутки. Створюючи мистецькі колекції, колектив музею дає змогу нам пізнавати Волинь у рестроспективі і перспективі, її культуру, мистецтво і митців, її історію і шарм. Завдяки вашому таланту відкривати талановитість інших, ви спонукаєте нас, відвідувачів, у метушні буденності не пройти повз красу і надихнутися мистецтвом. Спасибі за цю можливість», – висловив вдячність посадовець.

Народна депутатка України Ірина Констанкевич розповіла, що з ранньої юності є постійною відвідувачкою Художнього музею: «Цей музей уособлює життя міста і краю. Я формувалась у цих стінах як особистість. Мій світ збагатився завдяки роботам волинських художників. Дякую усім, хто упродовж усіх цих років збирав, зберігав, досліджував і популяризував волинське малярство».

До свого ювілею працівники художнього музею також презентували новий виставковий проєкт «Скарбниця. Художнє життя Луцька на зламі століть». Експозицію сформовано із унікальних творів місцевих художників, що були зібрані протягом п’ятдесяти років у фондах Волинського краєзнавчого музею, а також ескізів, начерків, фотоматеріалів, які відображають поступ художнього життя Луцька другої половини ХХ – початку ХХІ століть. Виставка демонструє роботи відомих волинських художників Олександра Байдукова, Карела Якубека, Григорія Чорнокнижного, Олександра Валенти, Миколи Кумановського, Олександра Дишка, Кості Борисюка, а також незаслужено забутих, але яскравих творчих особистостей, які залишили помітний слід у культурно-мистецькому житті краю.

На завершення урочистостей актори театру-студії «КолоЛесі» під керівництвом Заслуженої артистки України Світлани Органісти подарували музейникам моно-виставу за мотивами творів Лесі Українки. Театральне дійство не тільки занурило глядача в глибоку минувшину, а й нагадало про високі ідеї лицарської честі й патриціанства, які надзвичайно актуальні сьогодні.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*