Віце-чемпіонів привітали голова Волиньради Григорій Недопад та депутат обласної ради, голова піклувальної ради баскетбольного клубу Андрій Бокоч.
Під час зустрічі з віце-президентом і тренером БК «Старий Луцьк-Університет» Дмитром Чайковським та гравцями, які стали срібними призерами чемпіонату України, також було детально проаналізовано підсумки сезону і перспективи як професійної команди, так і клубу загалом. Зокрема, Дмитро Чайковський поділився планами з розвитку дитячого та юнацького баскетболу. Він також розповів, що у міжсезоння команда не має наміру спочивати на лаврах і вже невдовзі проведе домашній товариський турнір за участі баскетбольних клубів з інших областей.
Григорій Недопад відзначив: пишається результатами спортсменів і впевнений, що баскетбол на Волині має хороші перспективи. «Команда швидко розвивається, гравці зростають професійно. Ми будемо і надалі підтримувати цей вид спорту, сприяти його розвитку та популяризації в області, – зазначив очільник Волиньради. – Переконаний, що «Старий Луцьк» обов’язково здобуде славу».
Члени постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією розглянули подання Ковельської окружної прокуратури.
У документі, адресованому обласній раді, йдеться, що за рішенням Ратнівського районного суду тимчасово виконувачку обов’язки директора Заболоттівської спеціальної школи Ольгу Головій визнано винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Так, будучи посадовою особою, вона працевлаштувала у Заболоттівській спецшколі близьких родичів та виплатила їм премії за листопад та грудень 2022 року, не повідомивши у встановленому законом порядку (не пізніше наступного робочого дня) Волинську обласну раду як засновника або Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим порушила норми Закону України «Про запобігання корупції».
Свої дії Ольга Головій пояснила незнанням цієї норми закону, а також зауважила, що з рішенням суду про вчинення корупційного правпорушення погодилася та сплатила призначений штраф. Вона також додала, що порушення усунено, і її родичі більше не працюють в очолюваному нею закладі, зокрема, син нині служить в ЗСУ.
«Попри те, що ми проводимо навчання, роз’яснюємо антикорупційне законодавство, направляємо відповідні листи та повідомлення, керівники комунальних установ знову наступають на ті самі граблі, – наголосив голова профільної комісії Анатолій Вітів. – На жаль, ця проблема носить системний характер, тому, на мою думку, обласній раді варто зайняти більш жорстку позицію у цих питаннях і у разі допущення корупційних правопорушень звільняти керівників із займаних посад, інакше ми не викорінимо такі ганебні підходи. У цій ситуацій йдеться і про авторитет головного представницького органу області як засновника закладу».
Члени комісії рекомендували Ользі Головій ознайомитись самій та поінформувати інших суб’єктів відповідальності, які працюють у закладі, із нормами антикорупційного законодавства. В результаті обговорення, на виконання подання Ковельської окружної прокуратури постійна комісія рекомендувала голові обласної ради утворити комісію з проведення службового розслідування щодо виявлення причин та умов, що сприяли невиконанню вимог Закону України «Про запобігання корупції» т. в. о. директора Заболотівської спеціалізованої школи Ольгою Головій. Комісії належить у двомісячний строк з дня утворення провести ґрунтовне службове розслідування та поінформувати про його результати голову обласної ради і постійну комісію з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією.
З Днем нотаріату України фахівців системи від імені Волинської обласної ради привітав заступник голови Григорій Пустовіт.
У правовій системі нотаріат відіграє вагому роль як орган безспірної цивільної юрисдикції та превентивного правосуддя. Професійна діяльність нотаріуса спрямована на охорону та захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, правильне і своєчасне вчинення нотаріальних дій унеможливлює порушення в майбутньому прав та інтересів суб’єктів права і виникнення спорів у судах.
В області працюють 19 державних та 120 приватних нотаріусів. За кількісними і якісними показниками результатів роботи волинський нотаріат визнано найефективнішим серед 7 західних областей України. Управлінці системи органів нотаріату дякували колегам не лише за високу професійність, але й за безвідмовність, коли йдеться про виклики у позаробочий час на блок-пости, до прикутих до ліжка клієнтів, посильну допомогу громадам.
Заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт зауважив, що в області жодного рішення нотаріусів не було скасовано у судовому порядку. «А це свідчить про ваш високий фаховий рівень. Не просто працювати в умовах мінливого і часто суперечливого вітчизняного законодавства, додаткові виклики спричинює і війна. Від імені обласної ради я дякую вам за те, що ви тут, що компетентно і чесно працюєте. Дякую за те, що ви – найкращі в Україні, а ще – за вашу активну громадянську позицію та людяність, яка проявляється у різноманітній підтримці наших оборонців. Бажаю кожному професійних успіхів і життєвих гараздів, а усім нам – перемоги і миру».
Тож представники обласної влади, регіональних органів управління Міністерства юстиції та Нотаріальної палати України відзначили нотаріусів не лише за висококваліфіковану професійну діяльність, але й за активні донати і волонтерство. До прикладу, у рамках безперервної місії «Авто для ЗСУ» волинські нотаріуси придбали і передали на фронт вже понад 50 позашляховиків, кожен з яких додатково наповнювали тактичною медициною, продуктами та іншими необхідними бійцям речами. Особливої відзнаки удостоїлася нотаріус Наталя Ариванюк, засновниця благодійного фонду «Волинь SOS», який з 2014 року потужно допомагає силам оборони. Принагідно вона подякувала колегам за постійну і безвідмовну допомогу у цільових зборах. Завдяки останньому з таких незабаром на фронт буде доправлено більше 10 дронів.