офіційний сайт

У КОЛЕДЖІ ТЕХНОЛОГІЙ, БІЗНЕСУ І ПРАВА – ВИПУСКНИЙ

Більше 200 випускників спеціальностей «Право», «Готельно-ресторанна справа», «Облік та оподаткування», «Банківська справа та страхування» й «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» отримали дипломи спеціалістів та фахових молодших бакалаврів.

Привітали випускників перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук та заступник голови Григорій Пустовіт, а також ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось.

Найперше директор коледжу Станіслав Щерблюк подякував своїм вихованцям за їхню жагу до знань.

«Це був найскладніший період для нашого закладу – випускники цього року змогли вчитися і здобувати знання попри те, що коли вони вступали, почалась пандемія, а потім і повномасштабне вторгнення. Тому хочу подякувати кожному з вас за терпіння, бажання вчитися і здобувати знання», – зазначив очільник навчального закладу.

«Випускний – це надзвичайно важлива подія у житті кожного студента. Тож хочу побажати, аби ви обрали шлях, про який мріяли, тим, хто буде вчитися далі, щоб вдало продовжували навчання. Нехай ваша життєва дорога буде легкою», – звернувся до випускників Юрій Поліщук.

Він наголосив, що сьогоднішні випускники – будівничі майбутнього української держави.

В свою чергу Григорій Пустовіт побажав студентам сили побороти усі труднощі, які з’являться у їхньому житті. «Будьте успішними, сильними та натхненними. Ставте перед собою амбітні завдання та великі цілі. Ми українці – нація переможців. Тож, впевнений, вам вдасться все, що ви поставите перед собою за мету», – підкреслив Григорій Пустовіт.

МИСТЕЦЬКА КОГОРТА ВОЛИНІ ПОПОВНИЛАСЯ

У Волинському фаховому коледжі культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського відбулась церемонія вручення дипломів випускникам. До участі в урочистостях долучився голова наглядової ради закладу, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Т. в. о. директора коледжу Тарас Войтович розповів, що освітньо-кваліфікаційний рівень “молодший спеціаліст” цьогоріч здобули 86 випускників коледжу, 33 із них отримали дипломи з відзнакою. «Це свідчить про високий рівень наших досягнень, адже вони показали виняткові знання і відданість своїй професії. Разом із тим, під час навчання у коледжі, наші випускники отримали сенс, який дарує мистецтво, і будуть його натхненно поширювати в українському суспільстві, збагачувати його духовно», – наголоси він.

Серед випускників – майбутні артисти, художники-виконавці, викладачі мистецьких шкіл, керівники аматорських колективів, організатори культурно-дозвіллєвої діяльності та театралізованих дійств.

Окрім того, як зауважив керівник коледжу, випускники під час навчання також проявили неабиякий патріотизм. «Наші випускники займалися збором коштів для підтримки ЗСУ протягом усього періоду, поки триває війна. Ініціювали та проводили багато благодійних концертів, аукціонів, виставок, розмальовували гільзи з фронту, а кошти спрямовували на потреби наших захисників», – наголосив Тарас Войтович.

Від імені голови Григорія Недопада та від усіх обранців волинської громади Юрій Поліщук висловив вдячність керівництву, викладачам та випускникам за небайдужу громадянську позицію. «Ваш заклад має певну унікальність з поміж усіх інших освітніх установ області, бо є не стандартним та дуже креативним. Атмосфера, яка панує тут під час заходів та навчального процесу, свідчить про те, що ви інші, цікавіші за ваших однолітків. Бажаю кожному із вас щасливої долі та легкої і наповненої життєвої і професійної стежини. Дуже хочеться, щоб ви й надалі плекали паростки української культури і передавали її красу і багатогранність прийдешньому поколінню. Це дуже важливо, адже без культурних надбань – наша держава не матиме майбутнього, а таку багату культурну спадщину, яку має Україна, напевно сам Господь би велів берегти, поширювати та розвивати. Бажаю вам жити і творити під мирним небом України», – підкреслив він.

За високу професійну майстерність, відданість справі, служіння українській культурі, підготовку кваліфікованих фахівців та вагомий особистий внесок у розвиток виконавського мистецтва Волині подякою голови обласної ради Юрій Поліщук нагородив викладача-методиста, голову циклової комісії хорового диригування та співів Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського Василя Мойсіюка.

ВІДРЕСТАВРОВАНА САКРАЛЬНА ІСТОРІЯ

Сьогодні відбулась презентація семи відреставрованих ікон, які поповнять колекцію Музею волинської ікони. Участь у заході взяли перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, представники духовенства різних конфесій та музейники.

Директорка музею Тетяна Єлисеєва розповіла, що відреставровані образи написані волинськими іконописцями у XVIII – XIX ст. «Загалом ці ікони різноманітні за сюжетами, складністю композицій, колоритом і майстерністю виконання. Вони відображають своєрідні явища у сакральному мистецтві Волині, яка у той час перебувала на межі західного і східного християнства. Відвідувачі музею також матимуть змогу побачити поряд з відновленими іконами світлини, що відображають твори до реставрації, і наочно оцінити складність реставраційного процесу», – зазначила вона.

Зокрема, в іконі «Розп’яття» втілена страсна тематика другої половини XVIII ст. Провінційний маляр послуговувався у написанні образу західними зразками, підкреслюючи драматизм події темними фарбами. Костельний живопис представлений двома творами кінця XVIII – початку XIX ст.: «Коронування Богородиці» та «Св. Антоній Падуанський». Автор ікони «Успіння Богородиці» належав до обдарованих народних художників, його твір відзначається продуманістю композиції, персонажі наділені індивідуальними рисами, кольорова палітра неширока. При написанні ікони «Христос з хлібом і вином» автор послуговувався однойменною гравюрою — скороченим варіантом на тему «Тайна вечеря». Образ «Св. мученик Михаїл, князь Чернігівський та Св. Георгій» втілює поширення академізму в іконописі XIX ст.

За словами Тетяни Єлисеєвої, ці твори олійного живопису до реставрації були у дуже занедбаному стані: забруднені, деформовані та прорвані, з втратами ґрунтового і фарбового шару. Відтак, ще до початку великої війни ці ікони було вирішено передати на реставрацію фахівцям кафедри техніки та реставрації творів мистецтва Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури.

«Фактично ці ікони були відреставровані ще до 2021 року, але ми не мали можливості їх доправити з Києва. Тому надзвичайно вдячні керівництву обласної ради, адже саме за їхнього сприяння ми мали можливість привезти ці раритети», – наголосила вона.

«Дбати про наші комунальні заклади – це наш обов’язок. І мені дуже приємно, що саме напередодні ювілею створення музею ці відреставровані полотна тут, і ця виставка стане своєрідним подарунком для ваших відвідувачів, – підкреслив перший заступник голови облради Юрій Поліщук. – Приємно, що нашим музейникам вдалось налагодити тісну співпрацю з Національною Академією образотворчого мистецтва і архітектури, адже переважна більшість пам’яток музейної колекції потребує проведення реставраційних робіт. Дякую керівництву музею за роботу, співпрацю та ініціативність, а також хочу висловити готовність до реалізації наших майбутніх спільних проєктів».

«ЦІ ДІТИ ВКРАЛИ МОЄ СЕРЦЕ», – ПОЛЬСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИК ПЙОТР ЗИГАРСКІ

На Волині перебуває Президент Фундації Честь Допомоги Дітям Пйотр Зигарскі, який з березня минулого року піклується про 25 вихованців Затурцівської спецшколи. З ним зустрівся заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

З благодійником керівники Волиньради познайомилися, коли під час службового відрядження до Польщі навідали волинську малечу в евакуації. Зокрема, сироти і діти, позбавленні батьківського піклування, із Затурцівської спеціальної школи мешкають у гміні Щебрешин Замойського повіту Люблінського воєводства під опікою Фундації Честь Допомоги Дітям. Тоді ж голова обласної ради Григорій Недопад і запросив мецената відвідати Волинь.

До обласної ради Пйотр Зигарскі прибув у супроводі отця Миколи Гінайла – голови правління Володимирського міського благодійного фонду «Матері Божої неустанної помочі». Цій організації польський благодійник привіз гуманітарний вантаж для найменших – дитяче харчування, засоби догляду та гігієни, одяг, взуття.

Заступник голови Григорій Пустовіт від імені очільника та депутатського корпусу Волиньради висловив Пйотру Зигарскі щиру вдячність за піклування про волинських дітей. «Є знакові люди, моральні лідери, які засівають цей світ добром. Ви – один із них. Ми дуже вдячні за подаровані вами любов та турботу нашим дітям, дітям зі складними долями і складними діагнозами. Ми бачили чудові умови, в яких вони мешкають, бачили, як вони горнуться до вас, а декотрі називають батьком. Наші діти щасливі під вашою опікою. Це буде оцінене і людьми, і Всевишнім», – зазначив Григорій Пустовіт.

«Ці діти полонили наші серця, і я готовий присвячувати їм увесь свій час, усі можливості, допоки їм буде безпечно повернутися назад додому. Для цього не треба бути великим гуманістом, достатньо – просто людиною», – стверджує Пйотр Зигарскі. Він пригадав свої враження, коли під час однієї з прогулянок малеча побачила у небі гелікоптери і налякана кинулася врозтіч. «Світ повинен дивитися на цю війну очима українських дітей», – переконаний благодійник.

Він запевнив, що готовий прийняти з Волині ще півтора десятки дітей військовослужбовців і піклуватися про них аж до завершення війни. Зараз він зводить окремий будинок на 200 квадратних метрів для евакуйованих дітей. Пйотр Зигарскі розповів, що усім його підопічним проліковано зуби, пройшли обстеження в окуліста, кому потрібно, придбали окуляри, одній з дівчаток, ймовірно, знадобиться операція з відновлення слуху. З дітьми постійно працює логопед і психолог.

Зараз складають плани на канікули: отримали запрошення на екскурсії до польського Сейму і Центру науки імені Коперника у Варшаві, збираються до Гданська, щоб побачити Балтійське море. Загалом волинські дітлахи уже об’їздили пів Європи: побували в Парижі і Венеції, відвідали резиденцію Святого Миколая у Фінляндії, катались на лижах у Словаччині, бачили Європарламент у Страсбурзі. «Я хотів показати їм світ. Щоб діти побачили, як живуть європейські держави, і щоб, повернувшись додому, вони прагнули так само розбудовувати і свою країну», – зауважив Пйотр Зигарскі.

Учасники зустрічі обговорили і українсько-польські стосунки у сучасних реаліях. Григорій Пустовіт зазначив, що новітню сторінку у взаєминах України і Польщі варто розвивати. «Наше добросусідство і братерство здатне у перспективі вплинути на нову архітектуру і відносин, і безпеки у євроспільноті», – вважає Григорій Пустовіт. Пйотр Зигарскі погоджується: «Не варто озиратися на дідівський досвід і латати історичні «ями», треба будувати широкі мости, інакше наші діти й онуки нам цього не пробачать».

На знак вдячності заступник голови обласної ради подарував Пйотру Зигарскі вишиванку і висловив упевненість, що зустріч була не останньою.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*