офіційний сайт

ВІДРЕСТАВРОВАНА САКРАЛЬНА ІСТОРІЯ

Сьогодні відбулась презентація семи відреставрованих ікон, які поповнять колекцію Музею волинської ікони. Участь у заході взяли перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, представники духовенства різних конфесій та музейники.

Директорка музею Тетяна Єлисеєва розповіла, що відреставровані образи написані волинськими іконописцями у XVIII – XIX ст. «Загалом ці ікони різноманітні за сюжетами, складністю композицій, колоритом і майстерністю виконання. Вони відображають своєрідні явища у сакральному мистецтві Волині, яка у той час перебувала на межі західного і східного християнства. Відвідувачі музею також матимуть змогу побачити поряд з відновленими іконами світлини, що відображають твори до реставрації, і наочно оцінити складність реставраційного процесу», – зазначила вона.

Зокрема, в іконі «Розп’яття» втілена страсна тематика другої половини XVIII ст. Провінційний маляр послуговувався у написанні образу західними зразками, підкреслюючи драматизм події темними фарбами. Костельний живопис представлений двома творами кінця XVIII – початку XIX ст.: «Коронування Богородиці» та «Св. Антоній Падуанський». Автор ікони «Успіння Богородиці» належав до обдарованих народних художників, його твір відзначається продуманістю композиції, персонажі наділені індивідуальними рисами, кольорова палітра неширока. При написанні ікони «Христос з хлібом і вином» автор послуговувався однойменною гравюрою — скороченим варіантом на тему «Тайна вечеря». Образ «Св. мученик Михаїл, князь Чернігівський та Св. Георгій» втілює поширення академізму в іконописі XIX ст.

За словами Тетяни Єлисеєвої, ці твори олійного живопису до реставрації були у дуже занедбаному стані: забруднені, деформовані та прорвані, з втратами ґрунтового і фарбового шару. Відтак, ще до початку великої війни ці ікони було вирішено передати на реставрацію фахівцям кафедри техніки та реставрації творів мистецтва Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури.

«Фактично ці ікони були відреставровані ще до 2021 року, але ми не мали можливості їх доправити з Києва. Тому надзвичайно вдячні керівництву обласної ради, адже саме за їхнього сприяння ми мали можливість привезти ці раритети», – наголосила вона.

«Дбати про наші комунальні заклади – це наш обов’язок. І мені дуже приємно, що саме напередодні ювілею створення музею ці відреставровані полотна тут, і ця виставка стане своєрідним подарунком для ваших відвідувачів, – підкреслив перший заступник голови облради Юрій Поліщук. – Приємно, що нашим музейникам вдалось налагодити тісну співпрацю з Національною Академією образотворчого мистецтва і архітектури, адже переважна більшість пам’яток музейної колекції потребує проведення реставраційних робіт. Дякую керівництву музею за роботу, співпрацю та ініціативність, а також хочу висловити готовність до реалізації наших майбутніх спільних проєктів».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*