офіційний сайт

ВОЛИНЬ ГОТУЄ ТЕХНІКУ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ХЕРСОНЩИНИ

Відбулась розширена нарада з визначення основних потреб для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з підривом дамби на Каховській ГЕС, за участі керівництва області, районів, міст, територіальних громад, правоохоронних органів, рятувальників, очільників профільних відомств виконавчої влади та представників соціально відповідального бізнесу. Від обласної ради до обговорення долучився перший заступник голови Юрій Поліщук.

«Сьогодні всі регіони Україна об’єднують зусилля та долучаються до ліквідації наслідків техногенної та гуманітарної катастрофи, у якій опинилися херсонці, і Волинь не виняток. Ми маємо орієнтовну потребу в першочергових технічних засобах та обладнанні і вже сьогодні формуємо вантаж, який попрямує в район лиха», – наголосив Юрій Поліщук.

Так, керівники області акцентували увагу щодо посильного сприяння у підготовці, зборі або ж придбанні найбільш необхідного сьогодні Херсонщині. Зокрема, є нагальна потреба в екскаваторах-навантажувачах, самоскидах, автокранах, дронах для пошуково-рятувальних робіт, пасажирських автобусах, катерах, човнах, пересувних та глибинних насосах, мотопомпах з рукавами, устаткуванні для підвідних робіт (акваланги, гідрокостюми), водонепроникному спецодязі, рятівних та броньованих жилетах, гусеничних транспортерах та самохідних поромах, устаткуванні понтонно-мостових переправ, засобах порятунку і підтримки на воді потерпілих, станціях біологічної очистки води тощо.

Окремі громади уже розпочали збір та закупівлю найактуальнішого. Так, заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк повідомила, що відповідно до запиту Херсонської міської військової адміністрації, Луцькрада формує гумвантаж з продуктів харчування, питної води, засобів гігієни тощо. «Крім цього, ми думаємо, як закупити помпи, човни, мотокоси, теплові гармати, чоботи-заброди, комбінезони та інші речі. Всього буде надано допомоги на 1,5 – 2 мільйони гривень»,- зазначила вона.

Очільник Ківерцівської громади Олександр Ковальчук висловив готовність уже сьогодні віддати для потреб херсонців пасажирський автобус на 95 місць, екскаватор та фільтри для води. Окремі голови громад також пообіцяли надати генератори різної потужності. Представники бізнесу зголосилися забезпечити спецавтотранспорт і пальне.

Начальник ГУ ДСНС в області Володимир Грушовінчук запропонував присутнім скоординувати зусилля. «Там уже працює наш самоскид та 30 чоловік особового складу. Ми також додатково готуємо два аварійно-рятувальні загони з технікою по 150 чоловік кожен», – зауважив він.

Також присутні обговорили варіанти поселення евакуйованих мешканців Херсонщини. «Волинь готова прийняти людей із підтоплених населених пунктів, якщо буде така необхідність. Цю роботу буде налагоджено спільно із територіальними громадами», – зазначив очільник ОВА Юрій Погуляйко. Луцька територіальна громада уже озвучила готовність прийняти та розселити в гуртожитки близько 400 евакуйованих осіб.

МОЛИСЬ БОГУ, СЛУЖИ НАРОДУ, ЗАХИЩАЙ УКРАЇНУ

Голова обласної ради Григорій Недопад зустрівся із капеланами церкви «Асамблея Бога» – найбільшого об’єднання релігійних організацій на планеті.

Представники корпусу капеланів Ігор Назарчук та Максим Лагутін звернулися до обласної ради з пропозицією налагодження координації та взаємодії для організації більш ефективної та адресної допомоги як цивільним, так і військовим. Сьогодні, зокрема, йшлося про об’єднання зусиль на підтримку мешканців Херсонщини, які внаслідок теракту окупантів опинилися у зоні техногенного та гуманітарного лиха.

Принагідно капелани розповіли, що у партнерстві з релігійними організаціями США, Канади, Фінляндії, Швеції, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Італії та Чехії від початку великої війни доправили на Волинь, а звідси в інші регіони понад 60 великовагових вантажівок із різноманітною допомогою.

«Для військових – це тактична медицина, амуніція і обладнання, які зберігають життя, а також буржуйки, генератори, засоби зв’язку. Це також і різноманітне устаткування для шпиталів та цивільних лікарень. Зокрема, обласний госпіталь ветеранів ми забезпечили лапароскопічним комплексом і потужним стерилізаційним автоклавом, перинатальний центр отримав функціональні медичні ліжка. Працюємо над протезуванням та реабілітацією поранених бійців. Усіляко підтримуємо родини тих, хто зараз воює і тих, хто, на жаль, не повернувся з поля бою. Зараз привезли 150 вогнегасників великого об’єму, які хочемо передати волинським лісівникам, у пожежонебезпечний період це актуально», – розповів Ігор Назарчук.

Його колега Максим Лагутін додав, що значна частина роботи організації спрямована на підтримку вимушених переселенців – від їх розташування до забезпечення найнеобхіднішим. «Останніми місяцями ми також зосереджені на допомозі деокупованим територіям. Навідалися практично у кожен звільнений населений пункт: Ірпінь, Буча, Ізюм, Чорнобаївка, Херсон і багато інших. Зазвичай люди там потребують всього – їжі, одягу, медикаментів, засобів догляду, найелементарніших побутових речей. Паралельно організовуємо дозвілля та літні табори, в тому числі і відпочинок за кордоном, для дітей наших захисників», – зазначив капелан.

Григорій Недопад запевнив, що обласна рада у різний спосіб готова долучитися до кожного з перелічених напрямків діяльності. Сторони домовилися взаємодіяти за конкретними запитами і викликами.

ВОЛИНСЬКИМ ШТУРМОВИКАМ ПЕРЕДАЛИ КВАДРОКОПТЕР

Голова обласної ради Григорій Недопад спільно з благодійною організацією “Благодійний фонд “Майбутнє Полісся” на прохання бійців одного зі штурмових підрозділів Збройних Сил України, де несуть службу волиняни, передав дрон.

Нині підрозділ виконує бойові завдання на Донеччині. Квадрокоптер бійцям конче потрібний для розвідки. Передати обладнання на передову зголосився волонтер Віктор Горбач. Він також попросив допомоги у придбанні повнопривідного авто для захисників.

«Спільно з депутатським корпусом та небайдужими волинянами будемо шукати потрібний автомобіль та намагатимемося забезпечити інші потреби, з якими звернулися наші воїни. Допоможемо усім, чим зможемо заради пришвидшення перемоги», – зазначив Григорій Недопад.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*