офіційний сайт

ВОЛИНЬ ГОТУЄ ТЕХНІКУ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ХЕРСОНЩИНИ

Відбулась розширена нарада з визначення основних потреб для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з підривом дамби на Каховській ГЕС, за участі керівництва області, районів, міст, територіальних громад, правоохоронних органів, рятувальників, очільників профільних відомств виконавчої влади та представників соціально відповідального бізнесу. Від обласної ради до обговорення долучився перший заступник голови Юрій Поліщук.

«Сьогодні всі регіони Україна об’єднують зусилля та долучаються до ліквідації наслідків техногенної та гуманітарної катастрофи, у якій опинилися херсонці, і Волинь не виняток. Ми маємо орієнтовну потребу в першочергових технічних засобах та обладнанні і вже сьогодні формуємо вантаж, який попрямує в район лиха», – наголосив Юрій Поліщук.

Так, керівники області акцентували увагу щодо посильного сприяння у підготовці, зборі або ж придбанні найбільш необхідного сьогодні Херсонщині. Зокрема, є нагальна потреба в екскаваторах-навантажувачах, самоскидах, автокранах, дронах для пошуково-рятувальних робіт, пасажирських автобусах, катерах, човнах, пересувних та глибинних насосах, мотопомпах з рукавами, устаткуванні для підвідних робіт (акваланги, гідрокостюми), водонепроникному спецодязі, рятівних та броньованих жилетах, гусеничних транспортерах та самохідних поромах, устаткуванні понтонно-мостових переправ, засобах порятунку і підтримки на воді потерпілих, станціях біологічної очистки води тощо.

Окремі громади уже розпочали збір та закупівлю найактуальнішого. Так, заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк повідомила, що відповідно до запиту Херсонської міської військової адміністрації, Луцькрада формує гумвантаж з продуктів харчування, питної води, засобів гігієни тощо. «Крім цього, ми думаємо, як закупити помпи, човни, мотокоси, теплові гармати, чоботи-заброди, комбінезони та інші речі. Всього буде надано допомоги на 1,5 – 2 мільйони гривень»,- зазначила вона.

Очільник Ківерцівської громади Олександр Ковальчук висловив готовність уже сьогодні віддати для потреб херсонців пасажирський автобус на 95 місць, екскаватор та фільтри для води. Окремі голови громад також пообіцяли надати генератори різної потужності. Представники бізнесу зголосилися забезпечити спецавтотранспорт і пальне.

Начальник ГУ ДСНС в області Володимир Грушовінчук запропонував присутнім скоординувати зусилля. «Там уже працює наш самоскид та 30 чоловік особового складу. Ми також додатково готуємо два аварійно-рятувальні загони з технікою по 150 чоловік кожен», – зауважив він.

Також присутні обговорили варіанти поселення евакуйованих мешканців Херсонщини. «Волинь готова прийняти людей із підтоплених населених пунктів, якщо буде така необхідність. Цю роботу буде налагоджено спільно із територіальними громадами», – зазначив очільник ОВА Юрій Погуляйко. Луцька територіальна громада уже озвучила готовність прийняти та розселити в гуртожитки близько 400 евакуйованих осіб.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*