офіційний сайт

У ВОЛИНСЬКОМУ МЕДІНСТИТУТІ ВІДКРИЛИ МУЗЕЙ-ЛАБОРАТОРІЮ

Проєкт присвятили пам’яті видатного земляка, засновника ендокринологічної служби Волині Володимира Чоп’яка. На урочистому відкритті побував голова обласної ради Григорій Недопад.

«Це справжня лабораторія історії творення та становлення медицини нашого краю. Тут представлені прилади, з якими працював наш земляк, його книги, нотатки. Вклад Володимира Чоп’яка в лікарську справу Волині неоціненний, і я переконаний, що студенти, майбутні лікарі, мають знати та вивчати практику своїх попередників», – підкреслив Григорій Недопад.

Як зазначила в.о. ректора інституту Тетяна Пастрик, створення цього простору в закладі стимулюватиме студентів пишатись здобутками відомих волинських лікарів та спонукатиме їх до глибшого вивчення медичних спеціальностей.

Володимир Чоп’як був випускником Луцького медичного училища, здобув лікарський фах, працював хірургом у Луцькій міській лікарні. У 1959 році Волинська область була визнана ендемічною зоною по зобу. Володимиру Івановичу було доручено налагодити нову спеціалізовану медичну допомогу пацієнтам і очолити ендокринологічну службу області. Через кілька років його стараннями було зведено поліклініку і стаціонарний корпус. При цьому, без жодної державної копійки коштів. Будівництво велось за підтримки доброчинців: голів колгоспів, радгоспів, директорів заводів, друзів. У зручних невеликих палатах він облаштував живі куточки: акваріумні рибки, співучі пташки, квіти, що емоційно підтримувало хворих. У диспансері Володимир Чоп’як також збудував оранжерею, де круглий рік вирощувались овочі, шампіньйони, квіти. Заклав і фруктово-ягідний сад, плантації лікарських трав, два ставки.

Волинський обласний ендокринологічний диспансер неодноразово визнавався найкращим в Україні і другим за рейтингом в колишньому СРСР (1976 рік). За значні заслуги в розвитку медицини був нагороджений багатьма державними відзнаками. У 1979 був представлений до звання «Заслужений лікар», але передчасна смерть не дозволила отримати цю нагороду. У музеї НДІ ендокринології та обміну речовин НАМН України в Києві є стенд, присвячений пам’яті Володимира Івановича Чоп’яка – засновника та одного з найкращих організаторів ендокринологічної служби в Україні.

У ПЕДКОЛЕДЖІ ВІДКРИЛИ ТЕЛЕСТУДІЮ І ОБРАЛИ РЕКТОРА

В новоствореній студії під назвою «ЛПКмедіа» студенти

зможуть розвинути свої комунікаційні, лідерські якості, проявити творчу ініціативу та креативне мислення, отримати практичні журналістські навички та взяти участь в інтерактивному медіамайданчику для цікавих ефірів та профорієнтаційної роботи. На відкриття завітали голова обласної ради Григорій Недопад, народна депутатка України Ірина Констанкевич, представники закладів професійної освіти міста.

Як зазначив ректор Луцького педагогічного коледжу Петро Бойчук, ініціатива створення студії виходила від студентів. «Наш пріоритет – якісна освіта і якісна освітня діяльність. В закладі – чудові комфортні аудиторії, висококваліфікований професорсько-викладацький склад, який робить усе для наших студентів. І ми продовжимо цю роботу», – наголосив Петро Бойчук.

Студенти педколеджу активні не тільки в навчанні, але й працюють над саморозвитком. Так, вони почали випускати відеоролики на платформі Youtube, в яких розповідають про навчання в коледжі. Вже започаткували цикл передач, в яких знайомили абітурієнтів та студентів закладу із спеціальностями, умовами навчання та можливостями працевлаштування. Гостями ефірів стають викладачі, успішні випускники коледжу, спеціалісти різних галузей освіти та самі студенти.

Григорій Недопад високо оцінив роботу педагогів та ректора закладу і висловив сподівання, що невдовзі про Луцький педагогічний коледж та його студентів знатимуть в усьому світі. «Телебачення, якісні відео про заклад – це важливі елементи для його популяризації. Те, що ваші студенти працюють над цим, що їм цікаво розповідати про навчання та свою альма-матер, заслуговує схвалення. Переконаний, що студія буде розвиватися і стане ще потужнішою, а кількість активних студентів, які працюватимуть тут, зросте», – підкреслив голова Волиньради.

Він наголосив, що зараз перед українськими закладами освіти відкрилося вікно можливостей – є безліч освітніх проєктів, які передбачають навчання для студентів в частині створення мультимедійного контенту та залучення фінансування на розвиток навчального закладу. Тож робота студії «ЛПКмедіа» дасть змогу педколеджу взяти участь у міжнародних програмах, отримати грантові кошти та заявити про себе як передовий навчальний заклад.

Григорій Недопад також привітав Петра Бойчука із перемогою у виборах ректора коледжу. Так, із 199 виборців за нині діючого ректора віддали свої голоси 196.

ЛІКАРІ І МЕДСЕСТРИНСТВО – МЕДИЧНИЙ ФРОНТ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ

І Міжнародна науково-практична конференція з такою назвою упродовж двох днів триватиме у Луцьку. Участь в медично-освітньому форумі взяли голова Волиньради Григорій Недопад, його заступник Григорій Пустовіт, депутати обласної ради, а також народна депутатка Ірина Констанкевич.

Конференцію організовано Волинським медичним інститутом, її приурочили до 150-ліття Наукового Товариства Шевченка та всесвітнього Дня медсестринства. Серед учасників – лікарі різних спеціальностей і медсестри, науковці та педагогічні працівники, військові, рятувальники, фахівці з реабілітації, психологи, представники влади, духовенства та громадських організацій. Спікерами семінару-практикуму виступлять вчені-медики та лікарі-практики, науковців інших спеціальностей з України, США, Великої Британії, Польщі, Литви, Німеччини, Нідерландів, Швейцарії.

Учасників конференції привітав голова обласної ради Григорій Недопад. «Медичний фронт сьогодні не тільки там, де рвуться снаряди, він – і в тилу. Лікарі та медсестри приймають пологи в укриттях, оперують під час повітряних тривог, багато цивільних шпиталів сьогодні працюють як військові. І всі у небезпеці, бо ракети долітають і до найглибшого тилу. Але ми маємо вчитися працювати не тільки в умовах війни, а й в повоєнний період. Бо медичний фронт триватиме і після перемоги – це складні оперативні втручання на відновлення, фізична і психологічна реабілітація як військових, так і цивільних. Цій меті і присвячена сьогоднішня конференція», – зазначив очільник Волиньради. Він також висловив вдячність ініціаторці та організаторці форуму – директорці Волинського медінституту Тетяні Пастрик і усім, хто попри складний час знайшов можливість долучитися до роботи конференції.

Під час пленарного засідання учасники обговорюватимуть виклики сьогодення в галузі охорони здоров’я, розвиток медичної допомоги, медсестринства й освіти в умовах війни. Другий день семінару буде присвячений роботі у шести тематичних секціях, йтиметься про особливості медичної допомоги, актуальні питання клінічної медицини, психологічну і фізичну реабілітацію в умовах війни, медицину та суспільство в період воєнного стану. Окрім того, заплановано проведення майстер-класів із актуальних питань медичної практики в умовах війни.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*