офіційний сайт

ПОЛЬСЬКІ ДРУЗІ ПРИВЕЗЛИ ЧЕРГОВУ ДОПОМОГУ

Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад та депутатка Ольга Омелько зустрілися з головою Товариства Приятелів Дітей Сілезького регіону Яном Вєсьолеком та лікарем Верхньосілезького медичного центру Войцехом Рихліком.

Співпраця, започаткована з польськими партнерами у галузі позашкільної освіти, з початком повномасштабної війни трансформувалася і в гуманітарно-волонтерський проєкт. За сприяння Яна Вєсьолека Волинь вже отримала десятки тонн різноманітної допомоги.

Теперішній вантаж склали медичні засоби, ліки, обладнання для надання першої медичної допомоги, дефібрилятори, інфузійні помпи, операційні набори, кисневі маски, дренажі, катетери, тактичні турнікети та інше.

«Допомога наших польських друзів дуже важлива і вчасна – частину медичного вантажу ми відразу завеземо для волинських військових, які несуть службу в зоні бойових дій, – зазначив Григорій Недопад. – Частина лишиться у медичних закладах, де проходять реабілітацію поранені захисники».

Голова Волиньради подякував за незмінну допомогу та вручив Яну Вєсьолику Почесну відзнаку Головнокомандувача ЗСУ – нагрудний знак «За сприяння війську».

Під час зустрічі також обговорили питання відпочинку та оздоровлення в Польщі волинських діток, в тому числі дітей з особливими освітніми потребами. Ян Вєсьолек зазначив, що Товариства Приятелів Дітей Сілезького регіону до Міжнародного дня дітей зініціювали акцію: вони готові прийняти на літній відпочинок дітей з інвалідністю та дітлахів з числа внутрішньопереміщених осіб.

Польські партнери також відвідали Волинську обласну клінічну лікарню та домовились про співпрацю з Верхньосілезьким медичним центром у навчанні медиків та обміні досвідом.

«Ми продовжуємо розвивати та поглиблювати партнерство між Волинню та Польщею задля допомоги нашим військовим, цивільним, оздоровлення та навчання наших дітей. Вдячні за допомогу, небайдужість і підтримку польських друзів в такий нелегкий для кожного українця час», – підкреслила Ольга Омелько.

НА ПЕРЕДОВУ ПРЯМУЄ ЧЕРГОВИЙ ГУМВАНТАЖ ВІД ВОЛИНЬРАДИ

Для потреб для трьох батальйонів 100-ї бригади тероборони та механізованого батальйону 118 ОМБр, що на 90% сформований з волинян, силами керівництва, депутатського корпусу обласної ради, комунальних підприємств та у співпраці із волонтерами упродовж кількох тижнів зібрано найнеобхідніше.

Так, на передову прямує придбаний за кордоном подружжям волонтерів Анатолієм і Тетяною Балановичами повнопривідний позашляховик, а також карета швидкої від волинської «екстренки».

Керівник обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Шмаль розповів, що санітарне авто має невеликий пробіг, високу прохідність і сучасне обладнання: апарат штучної вентиляції легень, систему подачі кисню, дефібрилятор, електровідсмоктувач, вакуумний матрац, безкаркасні військові ноші.

Напередодні від’їзду волонтерської місії керівництво та депутати обласної ради особисто долучились до завантаження швидкої та кросовера ще й іншими необхідними для воїнів обладунками. Так, гуманітарний вантаж доповнили генератори різної потужності, сучасні тепловізори, дрони та супутникові модеми Starlink, які передано у тому числі й за сприяння благодійного фонду «ТУРБОТА ПРО». Керівниця громадської організації об’єднання українок «Яворина Волинь» Руслана Вознюк також подбала про сухофрукти, продукти тривалого зберігання та засоби особистої гігієни для бійців.

«У взаємодії із волонтерами обласній раді для наших земляків вдалось додатково зібрати необхідні їм медикаменти, фільтри для води, ліхтарики, зарядні пристрої, біноклі, мережеві розгалужувачі, оргтехніку та пальне для далекої поїздки. Усе це невдовзі прибуде за призначенням для наших захисників від волинської громади», – зауважив голова Волиньради Григорій Недопад.

Доправити вщент заповнені автомобілі у найгарячіші ділянки фронту, де нині тримають оборону волинські бійці, виявили бажання перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, депутати обласної ради Ігор Лех та Юрій Харченко, а також народний депутат Вячеслав Рубльов.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ ПО-ВОЛИНСЬКИ УВІКОВІЧНИЛИ У КНИЗІ

Науково-історичне видання «Реформа децентралізації у Волинській області» авторства професора, доктора політичних наук, академіка Академії політично-правових наук Валентина Малиновського презентували сьогодні в обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. Одним із перших з виходом чергової книги автора привітав заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Презентація була велелюдною, інтерес до монографії, яка присвячена чи не найголовнішій національній реформі, виявили науковці, управлінці з різних галузей, депутати обласної ради, представники громадських інституцій, фахівці у сфері освітніх програм для держслужбовців та місцевого самоврядування, профспілкові діячі.

У своєму доробку автор аналізує суспільно-політичні та економічні передумови реформування, сам процес змін, вже досягнуті позитивні результати, а також проблематику і виклики. У праці детально досліджено усі етапи децентралізаційної реформи: від прийняття Концепції реформування місцевого самоврядування, створення перших територіальних громад у 2014 році і до формування нового базового та субрегіонального рівнів територіально-адміністративного устрою та виборів на цій просторовій основі до органів місцевого самоврядування у 2020 році. Загалом же монографія охоплює безліч тем: місцеве самоврядування, державне управління, публічна служба, територіальний устрій, політологія, історія і краєзнавство.

Валентин Малиновський зазначив, що дослідження далося йому легко: «Це відносно недавні події, окрім того я був безпосереднім та активним їх учасником. Пригадую першу нараду з обговорення концепції децентралізації під головуванням Григорія Олександровича Пустовіта, який на той час обіймав посаду голови облдержадміністрації. Пам’ятаю холодні зали клубів та інші непристосовані приміщення, де ми намагалися пояснити людям суть і вигоду такої реформи. Для мене найбільша подяка – що люди зрозуміли: майбутнє за децентралізацією, адже вона про ефективність місцевої влади зокрема і європейську перспективу держави загалом», – стверджує автор.

Перший заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт упевнений – книга буде затребуваною. «Ваша монографія – це новітня історія Волині, її об’єктивне осмислення. Це посібник не лише для істориків, а й підручник для політиків. Він вчить як здійснювати реформи, не повторювати помилок, використовувати успішний досвід. Спасибі вам за новий доробок, як і за попередні праці, яких у вас більше 250. Сподіваюся, вам не забракне а ні тем, а ні натхнення, і ви й надалі писатимете про місцеве самоврядування», – висловив побажання заступник голови обласної ради.

МОЛОДІЖНИЙ ФОРУМ ВОЛИНІ-2023 – ЦЕ ПРО МАЙБУТНЄ

Захід організовано проєктом USAID «ГОВЕРЛА» спільно з ОВА та Волинською обласною радою. До присутніх звернувся очільник найвищого представницького органу краю Григорій Недопад.

Молодіжні лідери громад, провідники молодіжної політики в області, члени неурядових громадських організацій та консультативно-дорадчих органів, які працюють у сфері молодіжної політики, а також активна молодь із Закарпаття та Рівненщини упродовж двох днів аналізуватимуть можливості, дискутуватимуть щодо бачення розвитку молодіжної політики, вивчатимуть досвід та обмінюватимуться кращими практиками.

«Залучення молоді до демократизації життя в громадах, участі у стратегічному плануванні розвитку територій, підтримка молодіжних ініціатив, створення можливостей для формування лідерів через громадську активність, – усе це про майбутнє нашої держави, про її повоєнну відбудову та євроінтеграційний поступ. Серед вас – майбутні політики та управлінці, доля нашої країни – у ваших руках. Тому обласна рада і надалі усілякими способами підтримуватиме молодь та молодіжні активності», – запевнив Григорій Недопад. Він також подякував за незмінну допомогу постійному партнерові у розвитку демократичних і громадських інституцій проєкту USAID та висловив вдячність Збройним Силам України за можливість збиратися на подібні форуми та планувати перспективу.

Про зусилля держави у формуванні та реалізації молодіжної політики говорила заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко: створено якісну програму розвитку молоді; набирають масштабу Молодіжні ради як інструмент впливу на прийняття та реалізацію рішень, активно працюють молодіжні центри, де молодь може знайти однодумців і підтримку для втілення своїх ідей.

Під час форуму було презентовано напрацювання та визначення ключових тенденцій, які є формуючими чинниками розвитку молодіжної політики. Про можливості програми «Мріємо та діємо», яка спрямована на надання консультативної, юридичної та благодійної допомоги, розповіла регіональна координаторка цього проєкту у Волинській області Ольга Валянік. Представили й програми «Молодіжний працівник» та професії молодіжної сфери – «фахівець з питань молоді».

Учасники форуму також вирушать в тур громадами області з метою вивчення та обміну кращими практиками роботи у сфері молодіжної політики.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*