офіційний сайт

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ ПО-ВОЛИНСЬКИ УВІКОВІЧНИЛИ У КНИЗІ

Науково-історичне видання «Реформа децентралізації у Волинській області» авторства професора, доктора політичних наук, академіка Академії політично-правових наук Валентина Малиновського презентували сьогодні в обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. Одним із перших з виходом чергової книги автора привітав заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Презентація була велелюдною, інтерес до монографії, яка присвячена чи не найголовнішій національній реформі, виявили науковці, управлінці з різних галузей, депутати обласної ради, представники громадських інституцій, фахівці у сфері освітніх програм для держслужбовців та місцевого самоврядування, профспілкові діячі.

У своєму доробку автор аналізує суспільно-політичні та економічні передумови реформування, сам процес змін, вже досягнуті позитивні результати, а також проблематику і виклики. У праці детально досліджено усі етапи децентралізаційної реформи: від прийняття Концепції реформування місцевого самоврядування, створення перших територіальних громад у 2014 році і до формування нового базового та субрегіонального рівнів територіально-адміністративного устрою та виборів на цій просторовій основі до органів місцевого самоврядування у 2020 році. Загалом же монографія охоплює безліч тем: місцеве самоврядування, державне управління, публічна служба, територіальний устрій, політологія, історія і краєзнавство.

Валентин Малиновський зазначив, що дослідження далося йому легко: «Це відносно недавні події, окрім того я був безпосереднім та активним їх учасником. Пригадую першу нараду з обговорення концепції децентралізації під головуванням Григорія Олександровича Пустовіта, який на той час обіймав посаду голови облдержадміністрації. Пам’ятаю холодні зали клубів та інші непристосовані приміщення, де ми намагалися пояснити людям суть і вигоду такої реформи. Для мене найбільша подяка – що люди зрозуміли: майбутнє за децентралізацією, адже вона про ефективність місцевої влади зокрема і європейську перспективу держави загалом», – стверджує автор.

Перший заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт упевнений – книга буде затребуваною. «Ваша монографія – це новітня історія Волині, її об’єктивне осмислення. Це посібник не лише для істориків, а й підручник для політиків. Він вчить як здійснювати реформи, не повторювати помилок, використовувати успішний досвід. Спасибі вам за новий доробок, як і за попередні праці, яких у вас більше 250. Сподіваюся, вам не забракне а ні тем, а ні натхнення, і ви й надалі писатимете про місцеве самоврядування», – висловив побажання заступник голови обласної ради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*