офіційний сайт

СВІЙ – ДО СВОГО – ДЛЯ СВОЇХ

Для задоволення запитів військових голова обласної ради Григорій Недопад відвідав місцеві підприємства, які з початком повномасштабної війни переорієнтували свої виробництва на армійські потреби.

Очільник Волиньради зазначив, що коштом обласного бюджету планується закупити для волинських 100-ї окремої бригади ТрО та новосформованого 2-го стрілецького батальйону зимову і літню польову амуніцію, а також тактичне взуття. «Це те, про що нас просять воїни. І усе це дуже хорошої якості вже виготовляють наші місцеві підприємства з бездоганною репутацією. Таким чином є можливість швидко і ефективно задовольнити запит військових і, одночасно, підтримати бюджетними коштами наших виробничників, бо вести справи у час війни їм також непросто», – зауважив Григорій Недопад. Він особисто зустрівся з керівниками підприємств, а також оглянув виробничі потужності та детально ознайомився із пропонованою для військових продукцією.

Власник швейної компанії «Едельвіка» Юрій Переходько розповів, що фабрика виготовила близько 13 тисяч зимових комплектів одностроїв і вже відшила 3,5 тисячі літньої польової форми. «Шиємо ми відповідно до стандартів, рекомендованих Міноборни, але з власної тканини. Вона дуже зносостійка, бо тчемо у дві скручених нитки, має спеціальне вологовідштовхуюче просочення, але при цьому тканина «дихає», щодо цієї технології ми консультувалися з іноземними фахівцями. Для виготовлення зимової форми у японських партнерів ми придбали синтепух, який за характеристиками не поступається гусячому пухові. Від захисників тільки найкращі відгуки», – запевняє керівник підприємства.

Невелика сімейна фабрика «Вадрус» спеціалізувалася на модельному взутті, але вже у перший тиждень великої війни у дві зміни почала виготовляти тактичне взуття. «25 лютого ми всі вийшли на роботу, обрали модель, яка найбільше була схожа на берці, і почали шити з тих матеріалів, які у нас були», – пригадують засновники підприємства, батько і син Микола та Вадим Русяки. Кажуть, уже відправили військовим понад 15 тисяч пар, і попит не спадає. «В Україні, на жаль, немає спеціалізованого виробництва тактичного взуття. Пізніше ми багато експериментували з моделями, вивчали вітчизняні стандарти, досліджували іноземні. Але, знаєте, от той найперший наш варіант виявився і найбільш вдалим, так його оцінюють військові за ергономічність та легкість», – стверджує Русяк молодший.

«Найкраща рекомендація продукції «Едельвіки» та «Вадруса» – це схвальні відгуки військових, які випробували амуніцію у бойових умовах, а також те, що серед замовників – потужні та авторитетні благодійні фонди і волонтерські центри, в тому числі і наш «Ангар»», – підсумував робочі зустрічі Григорій Недопад.

ЕЛЕКТРОМОДУЛІ – ЧЕРГОВА ДОПОМОГА ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ НЕБА І ЗЕМЛІ

Голова обласної ради Григорій Недопад разом із заступником Григорієм Пустовітом, депутатом Ігорем Лехом за сприяння Валерія Мардаля, директора ТОВ «МАРДАЛЬ СІСТЕМЗ» задовольнили терміновий запит військових.

Йдеться про 160 м мідного кабелю та 5 підзарядних станцій. Попри те, що обладнання портативне, воно досить потужне і розраховане на промислові об’єми електроенергії. Окрім того, електромодулі стійкі до сильних механічних впливів. Устаткування розподілили між бойовими підрозділами, в тому числі передали і силам протиповітряної оборони ЗСУ.

«Ми акумулюємо всі зусилля на те, аби наші військові мали якісну техніку, надійний зв’язок та необхідне забезпечення. Велика вдячність бізнесу, який долучається і допомагає. Усі ми вболіваємо за перемогу», – підкреслив очільник Волиньради Григорій Недопад.

INTERREG NEXT ПОЛЬЩА-УКРАЇНА: У ТРАВНІ СТАРТУЄ КОНКУРС ПРОЄКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ

Онлайн-консультації щодо особливостей майбутніх конкурсів проєктів для потенційних партнерів Програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 з метою якісної підготовки та своєчасної подачі пропозицій від України організовано з ініціативи Секретаріату Кабінету Міністрів.

До обговорення долучився заступник голови Волиньради, член Моніторингового комітету Програми Григорій Пустовіт. Він розповів, що на першому засіданні Моніторингового комітету, яке відбулось на початку лютого у м. Люблін (Польща), було прийнято рішення про проведення першого конкурсу проєктних пропозицій.

«Як з польського, так і з українського боку були дискусії, і ми спільно прийшли до варіанту, який дав би можливість найоптимальнішим чином працювати з грантовими коштами, адже бюджет програми суттєвий – 208 млн євро. Територія Програми в Україні охоплюватиме Волинську, Івано-Франківську, Закарпатську, Тернопільську, Львівську та Рівненську області, з боку Польщі- це Підляське, Люблінське, Підкарпатське та частина Мазовецького воєводств. Проєкти реалізовуватимуться за п’ятьма пріоритетами: довкілля, здоров’я, туризм, співпраця та кордони. Перший конкурс проєктних пропозицій розпочнеться у травні», – зазначив він.

Участь у нинішніх консультаціях взяли понад 600 потенційних партнерів програми, серед яких представники органів державної влади, місцевого самоврядування, територіальних громад, наукових інститутів, освітніх закладів, агенцій регіонального розвитку, природних парків та інших неприбуткових організацій.

Урядові куратори програми рекомендують усім зацікавленим учасникам вже сьогодні окреслювати ідеї і плани, шукати партнерів з польського боку та напрацьовувати спільні актуальні теми. «При розробці проєктів важливо враховувати документи стратегічного планування регіону, громади чи певної інституції, аби проєкти стосувалися певних змін у більш широкому контексті. Нам важливо, щоб ви аналізували стратегії та заглядали у майбутнє, адже проєкти, які матимуть довгостроковість і будуть націлені на багаторічну перспективу, стануть пріоритетними», – наголосив директор Департаменту координації міжнародної технічної допомоги Секретаріату Кабінету Міністрів України Ростислав Томенчук.

ЗМІЦНИТИ НАЦІОНАЛЬНУ БЕЗПЕКУ – ЗАБОРОНИТИ ДІЯЛЬНІСТЬ УПЦ

З такою ініціативою вийшли фракції ПП «За майбутнє», ВО «Свобода» та ПП ВО «Батьківщина».

Враховуючи значний суспільний резонанс, викликаний антидержавницькою позицією Української православної церкви московського патріархату в умовах повномасштабної війни, очільники фракцій звернулися до голови обласної ради з клопотанням про скликання у найкоротші терміни позачергової сесії Волиньради, на розгляд якої винести питання «Про зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та заборону діяльності УПЦ МП на території Волинської області».

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*