офіційний сайт

ЖИВЕ ЛИШ ТОЙ, ХТО НЕ ЖИВЕ ДЛЯ СЕБЕ, ХТО ДЛЯ ДРУГИХ ВИБОРЮЄ ЖИТТЯ

Національна гвардія України відзначає 9-ту річницю з часу відновлення формування. Привітати військових із професійним святом прибули голова обласної ради Григорій Недопад та народний депутат України Вячеслав Рубльов.

Як зазначив командир військової частини 1141 Національної гвардії України Василь Гуртовський, створення Національної гвардії у березні 2014 року було відповіддю на перше московське вторгнення.

“В лютому минулого року бійці Нацгвардії витримали та прийняли удар широклмасштабної агресії. Це стало можливим, бо за 9 років Національна гвардія стала потужним військовим формуванням, яке у складі Збройних Сил дає гідну відсіч ворогу на всіх напрямках”, – наголосив командир.

Командувач оперативного угрупування військ «Волинь», Герой України Василь Зубанич підкреслив, що особисто мав нагоду керувати підрозділами Нацгвардії, і усі вони гідно виконували і виконують покладені на них завдання.

“Це професійно підготовлений, мотивований особовий склад”, – зазначив генерал.

“Здається ніби вчора була створена Національна гвардія, проте у цього підрозділу уже є великі досягнення, – підкреслив голова Волиньради Григорій Недопад. – Ви зустріли ворога першими, ви охороняєте рубежі нашої держави, ви гідно виконуєте свій обов’язок та стали тими, хто вносить важливий вклад у майбутню Перемогу України”.

Він також вручив цінний подарунок керівнику військової частини Василю Гуртовському та відзначив почесними грамотами обласної ради військових:

Ігора Моспанюка, помічника начальника штабу;

Костянтина Павлюка, старшого солдата;

Олега Сушка, старшого стрільця;

Іллю Назаревича, старшого солдата;

Юрія Павлишина, стрільця.

Народний депутат Вячеслав Рубльов підкреслив: волинські нацгвардійці роблять усе можливе для охорони державних рубежів, щоб ворог навіть не мав думки перетнути кордони Волинської області.

«Нацгвардійці ще до початку повномасштабного вторгнення були готові захищати Волинь і Україну. З початком війни вони проявили зразкову згуртованість та командну роботу. І я впевнений, що вони є прикладом об’єднаних зусиль задля перемоги», – підкреслив народний обранець.

Він також відзначив грамотами народного депутата нацгвардійців та вручив їм пам’ятні подарунки.

В ОБЛАСНОМУ ПРИРОДНИЧОМУ ЛІЦЕЇ – ДНІ НАУКИ

Із захопливою та пізнавальною подією юних дослідників привітав, а також відзначив кращих голова обласної ради Григорій Недопад.

Експериментальні студії для ліцеїстів – членів наукового учнівського товариства «Паросток» організовано у партнерстві з Волинською Малою академією наук у рамках Всеукраїнського проєкту «Професійний розвиток молоді заради майбутнього». До проведення навчальних занять з хімії та біології також долучилися науковці Малої академії наук України, Луцького національного технічного університету та Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Вихованці ліцею експериментально-практичним шляхом визначали вміст антиоксидантів у харчових продуктах, окиснюваність води, досліджували складові рослинних клітин та будову бактеріальної і грибної клітин. Представниця МАНУ Олена Буткевич відзначила надзвичайно високий рівень підготовки вихованців обласного комунального закладу науковий ліцей, а також зауважила, що Волинь – у лідерах серед регіонів з розвитку, так би мовити, дитячої науки.

Обласна рада, як засновник, дуже пишається, що науковий ліцей – кращий серед подібних в країні, – запевнив Григорій Недопад. «За випускників нашого наукового ліцею конкурують найпрестижніші українські виші, а понад 90% ліцеїстів вступають на державну форму навчання. Спасибі педагогічному колективу за те, що невтомно плекаєте обдарованості, створюєте умови для всебічного розвитку особистості, відкриваєте дітям професійні можливості та майбутні перспективи», – висловив вдячність голова обласної ради. Він також вручив відзнаки переможцям міжнародних, всеукраїнських та загальнообласних наукових конкурсів і олімпіад, а ліцею подарував широкоформатний смарт-телевізор.

Ректори волинських університетів Ірина Вахович та Анатолій Цьось говорили про стратегічне значення природничо-технічного напрямку в науці зокрема та важливість креативної, всесторонньо розвиненої, прогресивної особистості для майбутнього держави. Обоє також запевнили, що будуть щасливими у недалекому майбутньому мати ліцеїстів за своїх студентів.

Багато хороших слів про педагогічний та учнівський колектив обласного наукового ліцею виголосила очільниця волинського осередку Малої академії наук Тетяна Михалюк. «Лише за останніх 5 років 137 учнів ліцею здобули перемогу на обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. 12 ліцеїстів, один із них двічі, стали стипендіатами Президента, а одна учениця здобула стипендію Кабінету міністрів України. У 2022 році вихованцям ліцею дісталися бронзова нагорода на всесвітньому фіналі олімпіади геніїв, золото – на Міжнародному інноваційному шоу «INOVA», ще дві бронзи – у міжнародних змаганнях винаходів та інновацій у Канаді та Польщі», – перелічила далеко не всі досягнення ліцеїстів керівниця Волинської МАН.

Адміністрація ліцею спільно з партнерами домовилися, що на продовження Днів науки в освітньому закладі буде організована і Літня наукова школа.

ВОЛИНЯНИ ВІДДАЛИ ШАНУ В’ЯЧЕСЛАВУ ЧОРНОВОЛУ

З нагоди 24-ї річниці з дня смерті В’ячеслава Чорновола біля його барельєфу відбулось віче пам’яті. Вшанувати нескореного борця за українську національну ідею прийшли представники влади та громадськості. Участь у пам’ятному заході взяли заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт та депутатка обласної ради Оксана Філіпчук.

Мітинг-реквієм відкрив один із активістів Народного Руху України на Волині Володимир Банада. Він зазначив, що «рухівці» вважають загибель свого лідера політичним вбивством.

«Про виконавців і організаторів ми уже знаємо, можливо наступні покоління українців дізнаються правду й про замовників цього злочину. В 1999 році В’ячеслав Чорновіл мав величезні шанси стати президентом України. Ось і заважав, ось і трагедія… Він був великим українцем, достойником, патріотом, далекоглядним стратегом, світлою людиною і титаном державної думки. За життя він мріяв бачити Україну заможною європейською державою у єдиній сім’ї демократичних держав світу. На початку 90-х років минулого століття він один із перших говорив про те, що нам якнайшвидше потрібно повертатися додому в Європу та обирати для захисту оборонний союз НАТО, бо той споконвічний східний сусід століттями накидав оком на українську землю. В’ячеслав Чорновіл усіма фібрами своєї душі відчував, що може бути велика біда, звісно війни тоді ніхто не очікував, однак він передбачав, що можливі провокації та спроби внести сум’яття в українське державотворення», – зауважив Володимир Банада.

Наприкінці заходу присутні поклали жовто-сині квіти до меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу, вшанували його пам’ять хвилиною мовчання та спільно виконали Державний Гімн України.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*