офіційний сайт

ВОЛИНЯНИ ВІДДАЛИ ШАНУ В’ЯЧЕСЛАВУ ЧОРНОВОЛУ

З нагоди 24-ї річниці з дня смерті В’ячеслава Чорновола біля його барельєфу відбулось віче пам’яті. Вшанувати нескореного борця за українську національну ідею прийшли представники влади та громадськості. Участь у пам’ятному заході взяли заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт та депутатка обласної ради Оксана Філіпчук.

Мітинг-реквієм відкрив один із активістів Народного Руху України на Волині Володимир Банада. Він зазначив, що «рухівці» вважають загибель свого лідера політичним вбивством.

«Про виконавців і організаторів ми уже знаємо, можливо наступні покоління українців дізнаються правду й про замовників цього злочину. В 1999 році В’ячеслав Чорновіл мав величезні шанси стати президентом України. Ось і заважав, ось і трагедія… Він був великим українцем, достойником, патріотом, далекоглядним стратегом, світлою людиною і титаном державної думки. За життя він мріяв бачити Україну заможною європейською державою у єдиній сім’ї демократичних держав світу. На початку 90-х років минулого століття він один із перших говорив про те, що нам якнайшвидше потрібно повертатися додому в Європу та обирати для захисту оборонний союз НАТО, бо той споконвічний східний сусід століттями накидав оком на українську землю. В’ячеслав Чорновіл усіма фібрами своєї душі відчував, що може бути велика біда, звісно війни тоді ніхто не очікував, однак він передбачав, що можливі провокації та спроби внести сум’яття в українське державотворення», – зауважив Володимир Банада.

Наприкінці заходу присутні поклали жовто-сині квіти до меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу, вшанували його пам’ять хвилиною мовчання та спільно виконали Державний Гімн України.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*