офіційний сайт

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ АГЕНЦІЇ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ВОЛИНІ

Річний план роботи, штатний розпис, а також програма фінансової підтримки АРР – таким був порядок денний засідання. Крім членів Наглядової ради участь у ньому також взяли і представники співзасновників Агенції.

Найперше Наглядова рада погодила заміну представника від ГО Асоціація Регіонального Розвитку, новим членом ради став депутат обласної ради Сергій Кудрявцев.

Щодо плану роботи Агенції регіонального розвитку Волині на цей рік, то виконувачка обов’язки керівника установи Валерія Гончаренко розповіла, що функціонування АРР буде спрямовано за двома напрямками: власне проєктна діяльність та заходи (презентація та популяризація Агенції на міжнародному, національному та міжрегіональному рівнях). Вона доповіла, що з донорами уже погоджено бюджет у сумі 215 тис. дол на створення інноваційного агрокластру «Західне Полісся». На ці кошти проведуть дослідження, на підставі яких будуть створені інвестиційний паспорт самого кластеру, інвестиційні паспорти 22 громад, які входять до нього, а також 5 програм місцевого економічного розвитку.

Окрім того, цьогоріч мають стартувати 4 проєкти транскордонного співробітництва, зокрема, створення нейроцентру на базі обласної клінічної лікарні; реконструкція мереж санаторію «Пролісок» та створенгня на його базі реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю, а також взаємодія державних установ при надзвичайних ситуаціях. Загальний проєктний портфель на кінець року, за словами Валерії Гончаренко, повинен скласти щонайменше 50 млн. доларів. У планах агенції також створення конкретизованого до бізнес-планів інвестиційного паспорта області та Стратегії розвитку Волині, а також проєктний супровід громад та підготовка кластерних і проєктних менеджерів для них.

Члени Наглядової ради зійшлися на думці, що до плану роботи АРР варто внести проєкти, які вже існують і можуть мати економічний ефект у найближчій перспективі. Йшлося, зокрема, про ІТ-кластер, який від сьогодні розпочав роботу у Луцьку, індустріальні парки, перспективу створення логістичного хабу у Ковелі. Рекомендовано також поєднати проєкт створення реабілітаційного центру для дітей із санаторієм матері та дитини «Дачний», де вже на 90% готова база для цього.

Тож у підсумку обговорення Наглядова рада проголосувала за коригування річного плану роботи з урахуванням висловлених пропозицій. Зазнає змін також і представлений керівницею Агенції штатний розпис та обсяг фінансування установи. Як зауважив голова бюджетної комісії обласної ради Орест Маховський, в умовах війни обласний бюджет гостродефіцитний, однак потрібно думати і про економіку. «Звісно, потрібний поштовх, щоб Агенція регіонального розвитку запрацювала. Але в обласній цільовій програмі на цей рік передбачено лише 1,2 млн грн, тому пропоную фінансування Агенції розпочати з такого обсягу, а у перспективі за результатами діяльності переглядати кошторис видатків», – висловив пропозицію голова бюджетної комісії, яку і підтримали члени Наглядової ради.

Керівниця АРР найближчим часом представить на затвердження Наглядової ради оновлені, відповідно до зауважень та пропозицій, план, штатний розпис та кошторис установи.

В ЛУЦЬКУ ЗАПРАЦЮВАВ ЦЕНТР ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМЦІВ ДІЯ.БІЗНЕС

Презентацію ІТ-кластеру відвідав голова обласної ради Григорій Недопад.

На Волині Центр Дія. Бізнес створено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України і Офісу з розвитку підприємництва та експорту за підтримки IT-компаній ideil і redesign та Ukrsibbank BNP ParibasGroup.

Головна мета проєкту – мотивувати створювати бізнес в Україні, навчати підприємництву, допомагати зі стартом власного бізнесу. Заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан зазначила, що Мінцифри присвячує велику увагу розвитку малого та середнього підприємництва, навчанню та підтримці бізнес-ініціатив.

«У цьому центрі підприємці зможуть безкоштовно отримувати консультації, відвідувати освітні події, презентувати власні продукти, отримувати супровід, знайомитися з потенційними інвесторами і партнерами», – наголосила Валерія Іонан.

В Україні уже працюють 11 центрів підтримки підприємців і ще один – у Варшаві. Всі вони створені без залучення коштів державного бюджету.

«Завдяки Дії Україну знають в усьому світі, адже з початком повномасштабного вторгнення українці могли виїхати за кордон, не маючи при собі паперових документів, що врятувало їм життя. Більше того, чимало країн готові перейняти наш досвід впровадження Дії – підкреслив Григорій Недопад. – У нашому Міністерстві цифрової трансформації завжди є грандіозні ідеї і те, що вони зараз підтримують підприємництво, впевнений, дасть новий поштовх для розвитку України і посилення її економіки».

Центр Дія.Бізнес розташований за адресоюу Луцьку вул. Богдана Хмельницького, 26, 4 поверх.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*