офіційний сайт

«ТИМ, ХТО ПРАЦЮЄ ЗАРАДИ ІНШИХ, ДОПОМАГАЄ ВСЕСВІТ»

У цьому переконана очільниця благодійного фонду «Старе місто» Лариса Новосад.

Сьогодні у розпорядження цієї організації голова обласної ради Григорій Недопад та депутатка Ольга Омелько передали гуманітарний вантаж. Його спорядили у Польщі за координації Яна Вєсьолека – керівника Сілезького регіонального Товариства друзів дітей, з яким Волиньрада підписала меморандум про взаємодію. У вантажі – медикаменти та індивідуальні аптечки, антисептики і засоби гігієни, ліхтарики, свічки, батарейки та бензопили, каремати, спальні мішки, теплий одяг, продукти тривалого зберігання, сухофрукти та енергетичні батончики.

Лариса Новосад дякує за відчутний внесок у загальну справу і зауважує: «Як громадська організація осіб з інвалідністю ми, як ніхто інший знаємо, наскільки важлива допомога, коли вона потрібна». Саме це, каже жінка, і спонукало її та однодумців на основі сонячної кав’ярні «Старе місто», яку заснували батьки дітей із синдромом Дауна, створити однойменний благодійний фонд.

Сьогодні – це потужний волонтерський центр, який налагодив ефективне партнерство з студентською та учнівською молоддю, територіальними громадами, громадськими та релігійними організаціями, міжнародними фондами, органами влади, бізнесом, професійними асоціаціями.

«Деякі члени нашої громадської організації евакуювалися з дітками за кордон і там організовують збір допомоги та надсилають її сюди. Ми підтримали Луцький геріатричний пансіонат генераторм, а тепер підопічні допомагають нам: ліплять вареники, плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки. А нещодавно про бажання бути корисними заявили і утриманці СІЗО», – наводить приклади співпраці Лариса Новосад.

У сонячній кав’ярні двері не зачиняються, тут постійно людно: хтось звозить допомогу, інші її фасують, хтось формує гуманітарні вантажі на південь і схід, розробляє логістику, збирає потреби. Кажуть, допомагають усім: від авто та дронів військовим – до харчів та побутових речей мешканцям деокупованих і прифронтових територій, іграшок та памперсів для сиротинців.

Григорій Недопад з’ясовує потреби і проблеми волонтерсько-благодійного осередку. Вони є, каже Лариса Новосад, постійно потрібне пальне для доправлення вантажів за призначенням, у дефіциті дитячі засоби гігієни та іграшки, корми для тварин, бензопили. Голова Волиньради пообіцяв допомогти з вирішенням.

ЯК РОЗВИВАТИ ЕКО-ТУРИЗМ: ГРОМАДИ НАВЧАЮТЬ ВИКОРИСТОВУВАТИ СВОЇ «МАГНІТИ»

Голова обласної ради Григорій Недопад взяв участь у семінарі-практикумі «Модель розвитку територій на основі ефективного використання культурних та рекреаційних технологій», що триває в рамках проєкту ГОВЕРЛА за підтримки агенції США з міжнародного розвитку USAID.

Мета освітнього практикуму – навчити громади використовувати потенціал своєї місцевості, розвивати еко-туризм та залучати мандрівників. Як відзначив керівник проєкту USAID ГОВЕРЛА Габріель Абрахам, зелений туризм користується неабияким попитом у світі, тому громади Волині мають сконцентруватися на тому, аби створити свої магніти та використовувати їх на повну.

«Громада складається зі спогадів – це концерти, кулінарні фестивалі, феєрверки, спортивні змагання. ЮНЕСКО називає це нематеріальною культурою. І це не менш важливо, ніж замки, музеї і статуї. Волині пощастило мати і одне, й інше, адже вона благословенна спогадами і матеріальними цінностями, має потенціал і приваблює людей з різних регіонів. І ви маєте навчитися використовувати цей потенціал», – наголосив Габріель Абрахам.

Як приклад, він додав, що еко-туризм у Коста-Ріці приносить країні 3,4 млрд доларів на рік. І під час війни, і після її закінчення Волинь може стати перлиною внутрішнього туризму, що дозволить залучати гроші в громади, розвивати місцевий бізнес. Габріель Абрахам наголосив: саме рекреаційний туризм у всьому світі є основою для лікування людей із психологічними травмами, а отже в нашій області є всі умови для створення таких умов.

Григорій Недопад зазначив, що у 2021 році Волиньрадаактивно почала вивчати туристичний і культурний потенціали області, концентрувалися на проведенні фестивалів та найрізноманітніших заходів, передбачили кошти для відновлення пам’яток історії та архітектури. На жаль, усі плани перекреслила війна.

«Волинь не є промисловим регіоном, проте тут неймовірна природа, яку потрібно популяризувати. В області є 264 озера. Волинь – на зламі культур і епох, адже тут є і польські пам’ятки, і литовські. В 2021 році ми змогли домогтися фінансування Олицького замку, який міг би стати ще однією туристичною принадою Волині. Популяризація нашої багатої культури і мальовничої природи стане поштовхом для розвитку громад. Ефективне використання цих ресурсів дозволить наповнювати бюджети громад та створювати робочі місця.Впевнений, що ця робота буде мати результат», – наголосив голова обласної ради.

ЩЕ 5 ГЕНЕРАТОРІВ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ ТА МЕДИКІВ

Гостро затребуване обладнання бойовим підрозділам, а також волинській екстренці передали голова обласної ради Григорій Недопад та представники координаційної ради громадської організації «Софія-Шанс».

Частина генераторів негайно вирушить на лінію оборони до захисників, решта, в тому числі і потужний агрегат на 8 кВт, забезпечуватимуть надійність роботи головної диспетчерської обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Голова ГО «Софія-Шанс» Петро Тарасюк розповів, що цінне устаткування загальною вартістю понад 200 тисяч гривень вдалося отримати від нідерландських партнерів. Його колеги Ярослав Костюк та Роман Сус додали, що завдяки цьому партнерству їхня громадська організація, однойменний благодійний фонд багато років працюють у напрямку соціального захисту молоді, підтримуючи її у пошуках роботи, місцях позбавлення волі, суспільній адаптації чи реалізації. Але від початку повномасштабного вторгнення свої зусилля спрямовують також на допомогу військовим та цивільним жертвам бойових дій.

Голова обласної ради Григорій Недопад подякував громадським діячам та благодійникам за посильну допомогу та відзначив подяками ГО «Софія-Шанс» та їхніх партерів з нідерландського міста Апелдорн «Ротарі Клуб».

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*