офіційний сайт

ЯК РОЗВИВАТИ ЕКО-ТУРИЗМ: ГРОМАДИ НАВЧАЮТЬ ВИКОРИСТОВУВАТИ СВОЇ «МАГНІТИ»

Голова обласної ради Григорій Недопад взяв участь у семінарі-практикумі «Модель розвитку територій на основі ефективного використання культурних та рекреаційних технологій», що триває в рамках проєкту ГОВЕРЛА за підтримки агенції США з міжнародного розвитку USAID.

Мета освітнього практикуму – навчити громади використовувати потенціал своєї місцевості, розвивати еко-туризм та залучати мандрівників. Як відзначив керівник проєкту USAID ГОВЕРЛА Габріель Абрахам, зелений туризм користується неабияким попитом у світі, тому громади Волині мають сконцентруватися на тому, аби створити свої магніти та використовувати їх на повну.

«Громада складається зі спогадів – це концерти, кулінарні фестивалі, феєрверки, спортивні змагання. ЮНЕСКО називає це нематеріальною культурою. І це не менш важливо, ніж замки, музеї і статуї. Волині пощастило мати і одне, й інше, адже вона благословенна спогадами і матеріальними цінностями, має потенціал і приваблює людей з різних регіонів. І ви маєте навчитися використовувати цей потенціал», – наголосив Габріель Абрахам.

Як приклад, він додав, що еко-туризм у Коста-Ріці приносить країні 3,4 млрд доларів на рік. І під час війни, і після її закінчення Волинь може стати перлиною внутрішнього туризму, що дозволить залучати гроші в громади, розвивати місцевий бізнес. Габріель Абрахам наголосив: саме рекреаційний туризм у всьому світі є основою для лікування людей із психологічними травмами, а отже в нашій області є всі умови для створення таких умов.

Григорій Недопад зазначив, що у 2021 році Волиньрадаактивно почала вивчати туристичний і культурний потенціали області, концентрувалися на проведенні фестивалів та найрізноманітніших заходів, передбачили кошти для відновлення пам’яток історії та архітектури. На жаль, усі плани перекреслила війна.

«Волинь не є промисловим регіоном, проте тут неймовірна природа, яку потрібно популяризувати. В області є 264 озера. Волинь – на зламі культур і епох, адже тут є і польські пам’ятки, і литовські. В 2021 році ми змогли домогтися фінансування Олицького замку, який міг би стати ще однією туристичною принадою Волині. Популяризація нашої багатої культури і мальовничої природи стане поштовхом для розвитку громад. Ефективне використання цих ресурсів дозволить наповнювати бюджети громад та створювати робочі місця.Впевнений, що ця робота буде мати результат», – наголосив голова обласної ради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*