офіційний сайт

«ВОЛИНЬРАДА ІНІЦІЮВАЛА, А ДЕРЖАВА МАЄ ЗАВЕРШИТИ ПРОЦЕС», – ВОЛОДИМИР БОНДАР ПРО САНАЦІЮ ПОДАТКОВОЇ

Чергове засідання робочої групи обласної ради з питань, що виникають у сфері діяльності Головного управління ДПС у Волинській області, відбулося у розширеному форматі. У ньому також взяли участь голови і заступники депутатських фракцій та представники бізнесу.

Голова робочої групи Володимир Бондар окреслив мету зібрання – ознайомити депутатів з результатами діяльності тимчасового органу, а також визначити стратегію дій на найближчу перспективу. «Ми – єдина рада, яка публічно виступила проти свавілля податкових органів. З цього приводу було прийнято два сесійних звернення до центральних органів влади з прохання відреагувати і дати правову оцінку діям фіскалів. Проблематика у стосунках з податківцями, заявлена представниками волинського бізнесу, була предметом обговорення при особистій зустрічі голови обласної ради Григорія Недопада з керівництвом ДПС України, до речі, вже звільненого. Держава оголосила курс на оздоровлення податкової системи, і ми сподіваємося, що цей процес буде завершено, і перепони будуть усунуті», – зазначив депутат.

Про результати діяльності робочої групи предметно доповів її відповідальний секретар, радник голови обласної ради Володимир Кец. Він, зокрема, зазначив, що на телефонну лінію довіри від представників бізнесу надійшло більше 50 повідомлень, а до робочої групи подано десяток офіційних звернень з підтверджуючими документами щодо тиску податкових органів. «До нас зі спільною заявою звернулися навіть підприємці з Житомирської області», – констатував Володимир Кец. Він запевнив, що всі звернення ретельно обліковано та систематизовано і вони можуть бути передані правоохоронним органам для проведення розслідування.

Що ж до реагування на звернення Волиньради до Державного бюро розслідувань, Національного Антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Офісу Президента, Кабінету міністрів та Державної податкової служби України, то воно переважно зводилися до перекладання відповідальності за вирішення проблематики один на одного. Сама ж ДПА відповіла, що готова розглянути звернення, якщо будуть надані підтверджені факти зловживань, при цьому, без сумніву, розуміючи, що обласна рада не наділена такими повноваженнями.

Проте, очільник робочої групи Володимир Бондар вважає, що з тих пір ситуація змінилася, і керівництво держави демонструє політичну волю до змін у податковій системі. Відтак, пропонує звернення Волиньради до компетентних органів надіслати повторно і очікує, що реагування буде іншим. Також за його ініціативою матеріали про зловживання волинських податківців, надані підприємницькими колами області, було надіслано до Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань вивчення можливих фактів порушення законодавства посадовими особами та державними органами у сфері економічної безпеки, що могли призвести до зменшення надходжень до державного і місцевого бюджетів. І реакція на це подання, зокрема і голови парламентської слідчої комісії, уже є, – стверджує Володимир Бондар.

Під час обговорення члени робочої групи висловили й інші пропозиції щодо наступних дій. Так, депутат Іван Мирка зауважив, що процедура реєстрації податкових накладних є невиправдано складною і заплутаною. «Я спробував сам детально у цьому розібратися. Правильно сформувати цей документ мені вдалося лише з третьої спроби. А роз’яснень нема. Це величезний обсяг роботи, треба подати мінімум 50 документів розміром від 1 до 60 сторінок кожен! І переважна більшість цих документів є доступною податківцям у відкритих державних реєстрах. Це додаткове навантаження на бізнес і інструмент для вчинення тиску та зловживань з боку податкової», – впевнений депутат. Тож він пропонує повернути процедуру автоматичного відшкодування ПДВ, а термін перевірок на предмет законності нарахувань скоротити з 60 до 30 днів.

Депутат Віктор Галан-Влащук зауважив, що законодавство України забороняє вимагати додаткові документи, якщо вони містяться і відкритих державних реєстрах. Але фіскальні органи ігнорують цю норму, посилаючись на Податковий кодекс.

Член робочої групи Юрій Ройко додав, що волинські податківці так само проігнорували лист обласної ради, де було викладено 13 конкретних питань щодо порушених підприємцями проблем. «Ми отримали 7 дрібно списаних аркушів, у яких йшлося про їхні успіхи і результати, але не було жодної конкретної відповіді хоча б на одне поставлене питання», – констатував він.

Взяти участь у засіданні робочої групи виявив бажання і один з представників бізнесу. Леонід Лавнічек понад 30 років очолює будівельний бізнес. Зараз його компанія виконує замовлення Укренерго з відновлення пошкоджених ракетними обстрілами енергетичних об’єктів. Однак і ця обставина не вплинула на невмотивовану відмову фіскалів у реєстрації податкових накладних, їх у підприємця заблоковано на суму понад пів мільйона гривень. Керівник будівельної компанії каже: не здивований, що підприємці не ризикують відкрито вступати у боротьбу з податковим органами, бо останні мають легальні інструменти поховати бізнес, а самого підприємця взяти у кайданки. Корінь зла – у суперечливому і розрізненому законодавстві, тож найперше пропонує почати з його гармонізації. А ще – запровадити персональну адміністративну і кримінальну відповідальність за дії чи бездіяльність щодо посадових осіб і рядових працівників податкових органів. «Коли я вперше звернувся із заявою до вашої робочої групи, у мене було мало оптимізму на досягнення результату. Бо спроби налагодити конструктивну і взаємовигідну співпрацю держави і бізнесу у попередні роки обмежувалися просто розмовами і деклараціями. Я дякую вам за наполегливість і рішучість дій у відстоюванні інтересів бізнес-середовища. Вірю, що спільно ми усе ж досягнемо результату», – висловив сподівання Леонід Лавнічек.

Підприємець дав згоду на пропозицію увійти до складу робочої групи. Її члени також ухвалили: повторно надіслати звернення депутатів обласної ради до центральних органів влади щодо розслідування можливих фактів порушень законодавства, зловживань та/або неналежного виконання службових обов’язків посадовими особами ГУ ДПС у Волинській області та безпосередньо виконувачем обов’язки керівника головного фіскального органу краю С. Лисеюком; зважаючи на суспільний резонанс та загальну проблематику щодо ситуації в податковій сфері області, рекомендувати включити до порядку денного найближчої сесії обласної ради питання про роботу ГУ ДПС в області, а також звіт про результати діяльності робочої групи обласної ради з питань, що виникають у сфері діяльності Головного управління ДПС у Волинській області.

В ОБЛАСНІЙ КЛІНІЧНІЙ ЛІКАРНІ ПІДСУМУВАЛИ РІК

Відбулось підсумкове засідання медичної ради обласної клінічної лакарні. Участь у його роботі взяли голова обласної ради Григорій Недопад, заступниця очільника ОВА Мирослава Якимчук та начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух, а також завідувачі відділень та інших структурних підрозділів медичного закладу.

Щорічний звіт презентував директор обласної клінічної лікарні Олександр Дудар. Він зауважив, що у 2022 році із Національною службою здоров’я було підписано 21 пакет медичних послуг на загальну суму понад 416 млн грн, загалом з різних джерел було залучено понад 707 млн.

«Минулоріч ми запровадили трансплантологію, це нам принесло додаткових майже 45 млн грн державних коштів. На суму більше 15 млн грн нами надано платних послуг. Цільова благодійна допомога склала 108 мільйонів гривень. З обласного бюджету надійшло понад 31 мільйон гривень», – розповів Олександр Дудар.

Минулоріч у закладі відкрито нові відділення: трансплантації органів, хірургії печінки та підшлункової залози, а також амбулаторного гемодіалізу, додалась й паліативна медична допомога. Ліжковий фонд склав 775 ліжок, з них 60% – хірургічного профілю.

«За минулий рік ми пролікували 24,5 тисяч пацієнтів, провели понад 14 тисяч операцій. Загалом по хірургічних напрямках ми ще маємо потенціал і повинні надолужити», – наголосив він.

У структурі видатків закладу, левову частину витрат склала оплата праці, витрати на придбання медичного обладнання та закупівля медикаментів. «Медичного обладнання в централізованому порядку минулого року ми отримали на суму 10 млн, зокрема нам надійшла рентгенівська ангіографічна стаціонарна цифрова система вартістю понад 8 млн грн, наразі завершується процес її встановлення», – розповів Олександр Дудар. Він також запропонував оглянути хід робіт, що тривають у відділенні екстреної медичної допомоги.

Голова обласної ради Григорій Недопад високо оцінив позитивні зміни, що активно впроваджуються у лікарні. «Динаміка росту очевидна, але є ще й над чим працювати. 2023 рік буде складний, у проєкті бюджету враховано лише 50% видатків на комунальні послуги, тому ці кошти необхідно шукати з інших джерел. З позитивного відзначу те, що на базі обласної клінічної лікарні у наступному році буде створено онкологічний центр, внаслідок приєднання медичного центру онкології. Сюди буде закуплено новітнє, викокотехнологічне обладнання, що значно покращить ефективність лікування цієї важкої недуги», – зауважив він.

Серед інших перспектив роботи обласної клінічної лікарні на рік прийдешній: створення власної бактеріологічної лабораторії, відкриття кардіореанімації, капремонт відділення гематології, створення єдиного терапевтичного центру, реалізація програми європейського банку з термомодернізації, залучення грантів Європейського банку, відкриття їдальні для медичних працівників, реорганізація харчоблоку лікарні, ремонтні роботи у ряді стаціонарних відділень, капітальний ремонт та переоснащення операційних залів, а також завершення комп’ютеризації закладу.

ВОЛИНСЬКИМ РЯТУВАЛЬНИКАМ ДОПРАВИЛИ СПОРЯДЖЕННЯ І ОДЯГ

Голова Волиньради Григорій Недопад спільно із співзасновниками благодійного фонду «Турбота PRO» Андрієм Ковальчуком та Луїзою Кірімовою передали гуманітарну допомогу із Німеччини для потреб Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області.

За сприяння бургомістра німецького міста Реда-Віденбрюк Тео Меттенборга та місцевого жителя, волонтера Едуарда Езау волинським надзвичайникам передали 130 комплектів рятувальних костюмів (каски, пожежне взуття), 2 потужні помпи для викачування великих об’ємів води, шланги, пневмоподушки, ремені безпеки, пожежні сокири та інше спеціальне спорядження.

Начальник ГУ ДСНС в області Володимир Грушовінчук розповів, що в області несуть службу понад 900 рятувальників. «Це дуже доречна допомога для нас, адже при ліквідації надзвичайних ситуацій бойовий одяг швидко зношується та потребує постійного оновлення. Привезене сьогодні спорядження буде використовуватись нашими співробітниками у повсякденній роботі, адже йдеться про порятунок людських життів», – зазначив він.

Співзасновник БФ «Турбота PRO» Андрій Ковальчук розповів, що це не перший транш допомоги волинським рятувальникам від європейських партнерів фонду, раніше на запит відгукнулись також французи. «Воїнами сьогодні ми можемо називати не лише наших захисників, а й рятувальників. Вони працюють на своєму надважливому фронті, іноді не маючи елементарного. Тому ми й надалі взаємодіятимемо з нашими іноземними партнерами, аби забезпечення наших рятувальників було на європейському рівні», – наголосив він.

Голова обласної ради Григорій Недопад висловив вдячність бургомістру та волонтерській спільноті німецького міста Реда-Віденбрюк за вкрай потрібну сьогодні допомогу для України.

«Наші німецькі друзі розуміють наші потреби. Окрім захисного спорядження для рятувальників ними також було доправлене медичне обладнання для карет швидкої допомоги та антисептичні засоби для медичних закладів області. Ми зацікавлені у такій допомозі та в майбутньому плануємо підписати меморандум про співпрацю із керівництвом міста Реда-Віденбрюк, аби ця взаємодія й надалі була ефективною», – резюмував він.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*