офіційний сайт

В ОБЛАСНІЙ КЛІНІЧНІЙ ЛІКАРНІ ПІДСУМУВАЛИ РІК

Відбулось підсумкове засідання медичної ради обласної клінічної лакарні. Участь у його роботі взяли голова обласної ради Григорій Недопад, заступниця очільника ОВА Мирослава Якимчук та начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух, а також завідувачі відділень та інших структурних підрозділів медичного закладу.

Щорічний звіт презентував директор обласної клінічної лікарні Олександр Дудар. Він зауважив, що у 2022 році із Національною службою здоров’я було підписано 21 пакет медичних послуг на загальну суму понад 416 млн грн, загалом з різних джерел було залучено понад 707 млн.

«Минулоріч ми запровадили трансплантологію, це нам принесло додаткових майже 45 млн грн державних коштів. На суму більше 15 млн грн нами надано платних послуг. Цільова благодійна допомога склала 108 мільйонів гривень. З обласного бюджету надійшло понад 31 мільйон гривень», – розповів Олександр Дудар.

Минулоріч у закладі відкрито нові відділення: трансплантації органів, хірургії печінки та підшлункової залози, а також амбулаторного гемодіалізу, додалась й паліативна медична допомога. Ліжковий фонд склав 775 ліжок, з них 60% – хірургічного профілю.

«За минулий рік ми пролікували 24,5 тисяч пацієнтів, провели понад 14 тисяч операцій. Загалом по хірургічних напрямках ми ще маємо потенціал і повинні надолужити», – наголосив він.

У структурі видатків закладу, левову частину витрат склала оплата праці, витрати на придбання медичного обладнання та закупівля медикаментів. «Медичного обладнання в централізованому порядку минулого року ми отримали на суму 10 млн, зокрема нам надійшла рентгенівська ангіографічна стаціонарна цифрова система вартістю понад 8 млн грн, наразі завершується процес її встановлення», – розповів Олександр Дудар. Він також запропонував оглянути хід робіт, що тривають у відділенні екстреної медичної допомоги.

Голова обласної ради Григорій Недопад високо оцінив позитивні зміни, що активно впроваджуються у лікарні. «Динаміка росту очевидна, але є ще й над чим працювати. 2023 рік буде складний, у проєкті бюджету враховано лише 50% видатків на комунальні послуги, тому ці кошти необхідно шукати з інших джерел. З позитивного відзначу те, що на базі обласної клінічної лікарні у наступному році буде створено онкологічний центр, внаслідок приєднання медичного центру онкології. Сюди буде закуплено новітнє, викокотехнологічне обладнання, що значно покращить ефективність лікування цієї важкої недуги», – зауважив він.

Серед інших перспектив роботи обласної клінічної лікарні на рік прийдешній: створення власної бактеріологічної лабораторії, відкриття кардіореанімації, капремонт відділення гематології, створення єдиного терапевтичного центру, реалізація програми європейського банку з термомодернізації, залучення грантів Європейського банку, відкриття їдальні для медичних працівників, реорганізація харчоблоку лікарні, ремонтні роботи у ряді стаціонарних відділень, капітальний ремонт та переоснащення операційних залів, а також завершення комп’ютеризації закладу.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*