офіційний сайт

ОСНОВНИЙ ФІНАНСОВИЙ ДОКУМЕНТ ОБЛАСТІ НА 2023 РІК ПРИЙНЯТО

Формуванню непростого бюджету на 2023 рік передували кількатижневі активні і предметні обговорення показників обласного кошторису у рамках бюджетних слухань, участь в яких взяли депутати, члени усіх постійних комісій Волиньради, а також головні розпорядники та користувачі коштів обласного бюджету.

У підсумку консультацій було напрацьовано ряд рекомендацій, які систематизували на засіданні бюджетної комісії та скерували облвійськадміністрації для врахування при затвердженні бюджету та у ході його виконання упродовж наступного року. Зокрема, у показниках обласного бюджету відображено такі з них:

– виділено додаткові асигнування на придбання паливно-мастильних матеріалів та проведення поточного ремонту спеціалізованого автомобіля для КЗ «Волинське обласне бюро судово-медичної експертизи»;

– враховано видатки на кредитування та обслуговуванням пільгових довгострокових позик за обласною цільовою програмою будівництва та купівлі житла у сільській місцевості;

– збільшено бюджетні призначення на передплату періодичних видань і придбання літератури для обласних бібліотек.

Окрім цього, у ході виконання обласного бюджету 2023 року будуть виділені кошти на:

– виготовлення проєктно-кошторисної документації, заходів з енергозбереження та термореновації;

– придбання генераторів і паливно-мастильних матеріалів до них;

– будівництво, реконструкцію та облаштування укриттів.

Ці видатки здійснюватимуться як з обласного бюджету, так і за рахунок державних коштів. У держбюджеті на 2023 рік зарезервовані суттєві асигнування для підтримки територій в умовах воєнного стану. Йдеться про додаткову дотацію на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку із повномасштабною агресією Російської Федерації, а ще – цільову субвенцію для облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти.

Також очікується розподіл додаткової дотації на підтримку закладів освіти та охорони здоров’я, а також освітньої субвенції, які станом на сьогодні ще не враховані у показниках обласного бюджету. Завдяки цим трансфертам вдасться вирішити такі важливі питання як фінансування стипендій учням і студентам закладів освіти, оплату енергоносіїв закладам охорони здоров’я та інші.

Отже, Волинь отримала максимально збалансований основний фінансовий документ на наступний рік. Відтак, волиняни можуть розраховувати на своєчасне та достатнє фінансування послуг, які надають заклади спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст області.

ДЕПУТАТСЬКА КОМІСІЯ ПРОВЕЛА РОЗШИРЕНЕ ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ

Члени постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства відвідали психоневрологічні інтернати – Горохівський, Берестечківський та Олицький. Депутати ознайомилися із проходженням опалювального сезону в закладах і вивчали актуальну проблематику соціальних установ в умовах воєнного стану.

Найперше обранці громади ознайомилися з роботою Горохівського психоневрологічного інтернату. З жовтня цього року тут розпочало роботу відділення паліативного догляду. Як розповіла директорка закладу Юлія Ковальчук, відділення розраховане на 15 ліжкомісць та належно обладнане – є функціональні ліжка, протипролежневі матраци, відповідне медустаткування, адже підопічні зі складними недугами потребують цілодобового медичного догляду.

До відключення електроенергії заклад теж готовий: установа може працювати від генераторів, потужності яких вистачить на освітлення, роботу котельні та однієї промислової пральної машини.

«Під час оголошення повітряної тривоги працівники та підопічні закладу спускаються в напівпідвальне приміщення закладу, проте ми потребуємо облаштування повноцінного укриття, – каже директорка закладу. – Крім того, потрібно провести термореновацію будівлі головного корпусу та встановити зовнішній ліфт для транспортування підопічних»

В Берестечківському психоневрологічному інтернаті під час дії воєнного стану за кошти обласного бюджету вдалося відремонтувати покрівлю одного із житлових корпусів. В закладі є 2 генератори, а також твердопаливний котел та заготовлені дрова як альтернатива газовому опаленню.

«Відключення світла усе ж створюють труднощі в роботі нашого закладу. Так, аби нагодувати понад 200 підопічних, наші кухарі виходять на роботу о 2-й ночі. Змістився і час прання – ми це робимо також уночі», – розповів директор інтернату Віталій Клемба.

Ще однаєю невирішеною проблемою для закладу є реконструкція застарілих очисних споруд, оскільки каналізаційні стоки потрапляють у річку. Кошти на ці роботи планують знайти у наступному році через участь у програмах та грантових проєктах.

В Олицькому психоневрологічному інтернаті цього року було проведено термореновацію бані, облаштовано додатково 15 місць для ВПО, збудовано господарське приміщення. На випадок знеструмлень в установі задіяно два генератори, проте для забезпечення роботи харчоблоку та пральні необхідно придбати ще один, потужністю 50 кВт.

«Головна проблема для нас – це оновлення пральних машин, бо наявні настільки зношені, що практично не підлягають ремонту, а також реконструкція банно-прального комплексу», – каже директор закладу Сергій Кучер.

Голова профільної депутатської комісії Ірина Горавська зазначила, що попри складну ситуацію в усіх трьох закладах створили комфортні умови для проживання підопічних і продовжують приймати евакуйованих з інших областей. За результатами виїзного засідання комісія рекомендувала начальнику управління охорони здоров‘я ОВА Юрію Легкодуху спільно з Горохівською міською радою вивчити питання щодо можливого надання на базі Горохівської багатопрофільної лікарні стаціонарної паліативної медичної допомоги мешканцям Горохівського психоневрологічного інтернату; вирішити питання придбання закладам соціальної сфери спеціальних захисних чохлів, що не потребують хімічної обробки та дезинфекції на подушки та матраци. Крім того, депутати проголосували за те, аби в обласному бюджеті передбачити асигнування на виготовлення проєктно-кошторисної документації на оновлення приміщень бані і пральні (у тому числі- придбання пральних машин) в Олицькому інтернаті.

Депутати рекомендували директору Берестечківського психоневрологічного інтернату Віталію Клембі подати до Переліку природоохоронних заходів на 2023 рік, які фінансуються з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, заявку на реалізацію проєкту з реконструкції очисних споруд, а директору Олицького психоневрологічного інтернату Сергію Кучеру вивчити питання можливості закупівлі послуги з прання постільної білизни.

ЗВІТУВАТИМЕ ФРАКЦІЯ «СЛУГА НАРОДУ»

Звіт про роботу депутатської фракції обласної ради «Слуга народу» за 2022 рік запланований на 21 грудня. Звітна конференція відбудеться у приміщенні партійного осередку за адресою у Луцьку вул. Набережна, 4а. Початок об 11.00 годині.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*