офіційний сайт

ОСНОВНИЙ ФІНАНСОВИЙ ДОКУМЕНТ ОБЛАСТІ НА 2023 РІК ПРИЙНЯТО

Формуванню непростого бюджету на 2023 рік передували кількатижневі активні і предметні обговорення показників обласного кошторису у рамках бюджетних слухань, участь в яких взяли депутати, члени усіх постійних комісій Волиньради, а також головні розпорядники та користувачі коштів обласного бюджету.

У підсумку консультацій було напрацьовано ряд рекомендацій, які систематизували на засіданні бюджетної комісії та скерували облвійськадміністрації для врахування при затвердженні бюджету та у ході його виконання упродовж наступного року. Зокрема, у показниках обласного бюджету відображено такі з них:

– виділено додаткові асигнування на придбання паливно-мастильних матеріалів та проведення поточного ремонту спеціалізованого автомобіля для КЗ «Волинське обласне бюро судово-медичної експертизи»;

– враховано видатки на кредитування та обслуговуванням пільгових довгострокових позик за обласною цільовою програмою будівництва та купівлі житла у сільській місцевості;

– збільшено бюджетні призначення на передплату періодичних видань і придбання літератури для обласних бібліотек.

Окрім цього, у ході виконання обласного бюджету 2023 року будуть виділені кошти на:

– виготовлення проєктно-кошторисної документації, заходів з енергозбереження та термореновації;

– придбання генераторів і паливно-мастильних матеріалів до них;

– будівництво, реконструкцію та облаштування укриттів.

Ці видатки здійснюватимуться як з обласного бюджету, так і за рахунок державних коштів. У держбюджеті на 2023 рік зарезервовані суттєві асигнування для підтримки територій в умовах воєнного стану. Йдеться про додаткову дотацію на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку із повномасштабною агресією Російської Федерації, а ще – цільову субвенцію для облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти.

Також очікується розподіл додаткової дотації на підтримку закладів освіти та охорони здоров’я, а також освітньої субвенції, які станом на сьогодні ще не враховані у показниках обласного бюджету. Завдяки цим трансфертам вдасться вирішити такі важливі питання як фінансування стипендій учням і студентам закладів освіти, оплату енергоносіїв закладам охорони здоров’я та інші.

Отже, Волинь отримала максимально збалансований основний фінансовий документ на наступний рік. Відтак, волиняни можуть розраховувати на своєчасне та достатнє фінансування послуг, які надають заклади спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст області.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*