офіційний сайт

ДЕПУТАТСЬКА КОМІСІЯ ПРОВЕЛА РОЗШИРЕНЕ ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ

Члени постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства відвідали психоневрологічні інтернати – Горохівський, Берестечківський та Олицький. Депутати ознайомилися із проходженням опалювального сезону в закладах і вивчали актуальну проблематику соціальних установ в умовах воєнного стану.

Найперше обранці громади ознайомилися з роботою Горохівського психоневрологічного інтернату. З жовтня цього року тут розпочало роботу відділення паліативного догляду. Як розповіла директорка закладу Юлія Ковальчук, відділення розраховане на 15 ліжкомісць та належно обладнане – є функціональні ліжка, протипролежневі матраци, відповідне медустаткування, адже підопічні зі складними недугами потребують цілодобового медичного догляду.

До відключення електроенергії заклад теж готовий: установа може працювати від генераторів, потужності яких вистачить на освітлення, роботу котельні та однієї промислової пральної машини.

«Під час оголошення повітряної тривоги працівники та підопічні закладу спускаються в напівпідвальне приміщення закладу, проте ми потребуємо облаштування повноцінного укриття, – каже директорка закладу. – Крім того, потрібно провести термореновацію будівлі головного корпусу та встановити зовнішній ліфт для транспортування підопічних»

В Берестечківському психоневрологічному інтернаті під час дії воєнного стану за кошти обласного бюджету вдалося відремонтувати покрівлю одного із житлових корпусів. В закладі є 2 генератори, а також твердопаливний котел та заготовлені дрова як альтернатива газовому опаленню.

«Відключення світла усе ж створюють труднощі в роботі нашого закладу. Так, аби нагодувати понад 200 підопічних, наші кухарі виходять на роботу о 2-й ночі. Змістився і час прання – ми це робимо також уночі», – розповів директор інтернату Віталій Клемба.

Ще однаєю невирішеною проблемою для закладу є реконструкція застарілих очисних споруд, оскільки каналізаційні стоки потрапляють у річку. Кошти на ці роботи планують знайти у наступному році через участь у програмах та грантових проєктах.

В Олицькому психоневрологічному інтернаті цього року було проведено термореновацію бані, облаштовано додатково 15 місць для ВПО, збудовано господарське приміщення. На випадок знеструмлень в установі задіяно два генератори, проте для забезпечення роботи харчоблоку та пральні необхідно придбати ще один, потужністю 50 кВт.

«Головна проблема для нас – це оновлення пральних машин, бо наявні настільки зношені, що практично не підлягають ремонту, а також реконструкція банно-прального комплексу», – каже директор закладу Сергій Кучер.

Голова профільної депутатської комісії Ірина Горавська зазначила, що попри складну ситуацію в усіх трьох закладах створили комфортні умови для проживання підопічних і продовжують приймати евакуйованих з інших областей. За результатами виїзного засідання комісія рекомендувала начальнику управління охорони здоров‘я ОВА Юрію Легкодуху спільно з Горохівською міською радою вивчити питання щодо можливого надання на базі Горохівської багатопрофільної лікарні стаціонарної паліативної медичної допомоги мешканцям Горохівського психоневрологічного інтернату; вирішити питання придбання закладам соціальної сфери спеціальних захисних чохлів, що не потребують хімічної обробки та дезинфекції на подушки та матраци. Крім того, депутати проголосували за те, аби в обласному бюджеті передбачити асигнування на виготовлення проєктно-кошторисної документації на оновлення приміщень бані і пральні (у тому числі- придбання пральних машин) в Олицькому інтернаті.

Депутати рекомендували директору Берестечківського психоневрологічного інтернату Віталію Клембі подати до Переліку природоохоронних заходів на 2023 рік, які фінансуються з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, заявку на реалізацію проєкту з реконструкції очисних споруд, а директору Олицького психоневрологічного інтернату Сергію Кучеру вивчити питання можливості закупівлі послуги з прання постільної білизни.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*