офіційний сайт

ВОЛИНСЬКІ ПРИКОРДОННИКИ ОТРИМАЛИ ВСЮДИХІДНИЙ “БАГІ”

Універсальний мотовсюдихід голова обласної ради Григорій Недопад спільно з начальником обласної військової адміністрації Юрієм Погуляйком передали керівнику 6-го прикордонного Волинського загону Сергію Лозінському.

Цей невеликий і легкий автомобіль, проте з дуже високою прохідністю по бездоріжжю якнайкраще підходить для патрулювання як зеленої лінії кордону, так і відкритих ділянок на волинському поліссі з його піщаними ґрунтами і болотистими місцинами.

“Нашим прикордонникам така автівка неабияк стане в нагоді, зважаючи на надокучливих сусідів. Вона прудка, тиха та надзвичайно міцна. Особливе у ній те, що до каркасу можна «приварити» і дообладнати усе, що буде потрібно, в залежності від функцій, які авто буде виконувати», – стверджує Григорій Недопад.

Виробництво таких авто з початку повномасштабного вторгнення налагодили підприємці Кропивницького. А тамтешні волонтери спільно з Фондом національного розвитку Олександра Коренкова допомогли придбати і доправити всюдихід на Волинь.

Раніше делегація Волинської обласної ради кілька разів відвідувала Кіровоградщину та доправляла гуманітарні вантажі для вимушених біженців, а також медикаменти і обладнання для шпиталів.

Григорій Недопад висловив вдячність волонтерам Кропивницького та колегам Кіровоградщини за допомогу та взаємопідтримку.

ОБЛАСНА ВЛАДА ТА ООН ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ, ПОВ’ЯЗАНІ З ВИМУШЕНИМИ БІЖЕНЦЯМИ

Виклики, які постають перед територіями, що приймають внутрішньо переміщених осіб – головна мета зустрічі представників обласної ради та облвійськадміністрації з представником Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Раяном Маршалом.

Участь в обговоренні взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт. Він, зокрема, зазначив, що втікачів від російської агресії Волинь приймає з 2014 року. «Саме тоді ми отримали перший досвід роботи з цими людьми. Ми співпрацювали з громадськими організаціями внутрішньо переміщених осіб, вивчали їхні проблеми, шукали шляхи вирішення в межах нашої компетенції, – каже Григорій Пустовіт. – Сьогодні це мінімум 70 тис людей, які зупинилися на Волині. Нині проблеми внутрішньо переміщених осіб вирішуються зусиллями органів місцевого самоврядування, громадських організацій. Волиняни теж допомагають людям відчути, що їх не залишили напризволяще. Разом ми допомагаємо переселенцям себе знайти в новому житті».

Заступник голови Волиньради зауважив, що нинішня робота із ВПО проводиться набагато якісніше. До неї залучені вузькі спеціалісти, які працюють і з дорослими, і з дітьми, надається психологічна допомога. Крім того, ВПО інтегрують в громади, допомагають релокувати бізнес або знайти роботу.

На заході відбулася презентації громадських організацій та ініціатив, які працюють з ВПО, в тому числі й ГО КримSOS. Головне завдання цієї громадської платформи – висвітлення незаконності окупації Криму та репресивної політики РФ стосовно кримчан, підтримання зв’язків півострова з материковою Україною, а також консолідація українського суспільства через захист прав, свобод та інтересів внутрішньо переміщених осіб (ВПО) й інших людей, котрі постраждали внаслідок російської агресії.

ВОЛИНЬРАДА І ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ БУДУТЬ СПІВПРАЦЮВАТИ

Меморандум про співробітництво підписали голова Волиньради Григорій Недопад та очільниця обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валентина Пришко.

Угода передбачає спільну гуманітарну діяльність з підтримки постраждалого населення (евакуйованих і внутрішньо переміщених осіб) у період війни та інших кризових ситуаціях.

Ще один напрямок – створення гідних умов проживання ВПО, йдеться про оплату комунальних послуг, надання технічної допомоги під час підготовки до опалювального сезону, «прихистки» для внутрішньо переміщених осіб, а також школи, лікарні та інші соціальні установи.

«Сподіваємось, що в реалізації поставлених цілей нам сприятимуть та активно долучатимуться й територіальні громади, органи соціального захисту та інші органи державної виконавчої влади, підприємства, установи, організації всіх форм власності. Адже мова про найбільш вразливі верстви населення області та наших тимчасових гостей, які залишились без даху над головою, подбати про яких – наш спільний обов’язок», – зазначив голова обласної ради Григорій Недопад, коментуючи підписання Меморандуму.

«Це все ми робимо для допомоги державі, але хочемо робити й під патронатом органів місцевого самоврядування, адже йдеться про фінансову відповідальність. Ми підписуємо меморандум, аби заручитись підтримкою органів місцевої влади, у тому, що вони нам нададуть усі необхідні документи, за якими ми будемо мати змогу оплачувати рахунки», – зауважила Валентина Пришко.

ПОБРАТИМИ З ВОЛНОВАХИ ПРОСЯТЬ ПРО ДОПОМОГУ

На Волинь прибула делегація Волноваського району Донеччини. З очільником Волноваської районної ради Сергієм Демченком, командиром 105-го Волноваського батальйону територіальної оборони Олексієм Юлкіним зустрілися голова обласної ради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт.

Сергій Демченко розповів, що влада району змушена працювати дистанційно та здебільшого займатись питаннями гуманітарної допомоги місцевому населенню: «П’ять найпотужніших громад нашого району із восьми повністю перебувають під окупацією, три частково окуповані, на більшості територій тривають бойові дії. Промисловість уся залишилась на окупованих територіях. На підконтрольних у нас є лише кілька діючих сільгосппідприємств та фермерських господарств. Складна ситуація, адже доходів районний бюджет практично не отримує».

Очільник райради бідкається, що за таких умов вони не можуть забезпечити усім необхідним свій Волноваський батальйон тероборони, зокрема, є гостра потреба у зимовій амуніції.

«Єдине, що нас тішить, це те, що наші хлопці мають високий бойовий дух, вони патріотично налаштовані, готові до захисту України та боротьби з російським агресором. Сьогодні у порівнянні із 2014 роком світогляд наших захисників дуже змінився», – зазначає Сергій Демченко.

Олексій Юлкін розповів, що очолюваний ним 105 Волноваський батальйон територіальної оборони нині налічує понад пів тисячі бійців, для його забезпечення зимовим обмундируванням за попередніми підрахунками необхідно близько 9 млн грн.

Голова Волиньради Григорій Недопад актуальність проблеми розуміє: «На учорашньому засіданні Ради оборони було прийняте рішення про виділення 27 млн грн з обласного бюджету на забезпечення місцевих підрозділів тероборони теплою військовою формою. Однак складність полягає також у тому, що жодна вітчизняна швейна фабрика не має змоги виконати такий обсяг роботи. Гуманітарні вантажі надходять до нас уже не так активно, як у перші місяці війни, але ми звертаємось до усіх волонтерських організацій, які зараз працюють із закордонними партнерами, щоб вони максимально займались пошуком зимового обмундирування для наших бійців. Ми не залишимо вас сам на сам із цією проблемою, спробуємо акумулювати частину коштів та спрямувати їх на забезпечення вашого батальйону тероборони. Більше того, між містом Луцьком та містом Волноваха підписано меморандум про співпрацю, тому спробуємо разом з Луцькрадою посприяти вирішенню цього питання», – зауважив він.

Керівництво Волноваського району своєю чергою зобов’язалось підготувати звернення до начальника Волинської облвійськадміністрації Юрія Погуляйка та голови обласної ради Григорія Недопада щодо виділення коштів для потреб 105 Волноваського батальйону територіальної оборони.

У ЛУЦЬКУ – ВІДКРИТТЯ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОЇ ВИСТАВКИ. ЗАПРОШУЄМО!

29 вересня о 15.00 годині у Волинському краєзнавчому музеї (вул. Шопена, 20) відбудеться відкриття виставки «Мистецтво для всіх. Порцеляна» у рамках проєкту «Музеї прикордоння – простір для інтеркультурного діалогу», який упроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства.

Захід організований Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинською обласною радою у партнерстві з Регіональним музеєм у Стальовій Волі (Республіка Польща).

Експозиція представить понад 150 порцелянових виробів з колекції Волинського краєзнавчого музею. Також 16 банерних зображень посуду, виготовлених у стилі Арт Деко, зі своїх музейних фондів продемонструє і Регіональний музей у Стальовій Волі.

Організатори запрошують усіх бажаючих відвідати музейну імпрезу.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*