офіційний сайт

ЮВІЛЕЙ ЛУЦЬКОГО ГЕРІАТРИЧНОГО ПАНСІОНАТУ: 40 РОКІВ ТУРБОТИ І МИЛОСЕРДЯ

З ювілеєм від імені засновника – Волиньради – депутатів та голови колектив і підопічних закладу привітав заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

У Луцькому геріатричному пансіонаті нині проживають півтори сотні мешканців, хоча на початках свого існування у закладі налічувалося лише 25 утриманців. Ця установа призначена для постійного проживання людей похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування і не мають працездатних родичів, які можуть про них піклуватися. З початком війни у пансіонаті знайшли прихисток і внутрішньопереселені літні люди з інших областей. І колектив закладу однаково дбайливо турбується про кожного з тутешніх мешканців.

«Останні два роки були особливо важкими для нас – це робота в умовах пандемії коронавірусу, а тепер і повномасштабна війна. Але наша згуртованість дозволила нам вистояти попри все. Я вдячна колективу, волонтерам, владі, благодійникам, які нам допомогли і продовжують це робити», – каже директорка закладу Алла Гнатюк.

«Цивілізоване демократичне суспільство завжди дбає про людей похилого віку, про тих, хто безпорадний і самотній, про тих, кому важко. І те, як дбають у геріатричному пансіонаті про своїх підопічних викликає почуття щирої вдячності та поваги, адже вони роблять все для того, аби у тих, хто проживає тут свою осінь, ця пора їхнього життя стала золотою», – наголосив Григорій Пустовіт.

З нагоди ювілею закладу він вручив подяки голови обласної ради колективу Луцького геріатричного пансіонату та окремо відзначив працівників Тетяну Пирожик, Антоніну Лучко та Ірину Борнос.

ПРИКОРДОННИКАМ ПЕРЕДАЛИ ШИРОКОФОРМАТНІ МОНІТОРИ

Голова обласної ради Григорій Недопад та начальник ОВА Юрій Погуляйко доправили волинським прикордонникам чергову партію моніторів для системи відеоспостереження за лінією державного кордону.

Саме про екрани з великою діагоналлю охоронці кордону попросили під час вручення їм очільниками області 4 моніторів меншого формату. За словами начальника Луцького прикордонного загону Сергія Лозінського зараз стеження за відкритими ділянками українсько-білоруського рубежу здійснюється за допомогою 13-ти відеокамер з 20-50-тикратним наближенням. Очікується встановлення ще двох зі стократним трансфокатором.

Відтак, широкоформатні монітори дуже потрібні для центру управління прикордонними службами, аби була змога одночасно вивести на екран зображення з усіх наявних камер спостереження. Два таких, діагоналлю 50 і 55 сантиметрів, сьогодні і передали керівники області.

Григорій Недопад зазначив, що екрани обладнані Android-боксами і мають повноцінний інтерфейс, як у планшетах чи смартфонах, вони зручні в управлінні, оснащені функцією запису відеоінформації та переносом її на інші носії чи зовнішні накопичувачі. Голова Волиньради висловив сподівання, що обладнання дозволить підвищити пильність прикордонників та удосконалити ефективність охорони державного кордону, надто у цей важкий час.

НА ВОЛИНІ ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА ПРОВЕДУТЬ МІЖНАРОДНИЙ ТУРНІР ЗІ СТРОНГМЕНУ

Концепцію та організацію змагань голова обласної ради Григорій Недопад обговорив під час наради за участю свого першого заступник Юрія Поліщука, очільника благодійного фонду «Добра справа» Юрія Сливи, а також керівників обласних комунальних установ Олександра Кулакова та Яни Романюк.

Ідея провести на Волині міжнародні змагання зі стронгмену виникла під час зустрічі Григорія Недопада з найсильнішою людиною світу та рекордсменом Олексієм Новіковим. Він уже запросив на змагання до Луцька найвидатніших силанів з країн, які найактивніше допомагають Україні у боротьбі з агресором: США, Великобританії та країн Балтії. Голова Волиньради запропонував приурочити турнір до Дня захисника України та козацтва.

Організатором спільно з обласною радою виступає БФ «Добра справа», який береться за допомогою спонсорів забезпечити фінансовий бік міжнародних змагань. У співорганізаторах також і обласні комунальні установи «Спорт для всіх» і Волинський молодіжний центр.

Вирішено, що у турнірі візьмуть участь найтитулованіші стронгмени. До української команди увійдуть Олексій Новіков, Павло Кордияка та Роман Греков. Міжнародну представлятимуть Еван Сінглетон (Англія), Геві Білтон (США) та легенда важкої атлетики литовець Жидрунас Савіцкас, досягнення якого занесені до книги рекордів Гіннеса.

За програмою команди виконають 5 вправ, у перервах між якими плануються виступи не лише спортивних, а й місцевих творчих колективів, аби ознайомити гостей з національною культурою та автентикою краю.

За пропозицією керівника центру «Спорт для всіх» Олександра Кулакова у рамках міжнародного турніру відбудуться також і Козацькі ігри за участю волинських богатирів. Область щороку входить до трійки призерів на всеукраїнських змаганнях із козацьких розваг. Окрім того, у якості асистентів на змагання будуть запрошені вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл області.

Григорій Недопад наголосив на необхідності під час організації та проведення турніру особливу увагу приділити питанням безпеки, в тому числі і пов’язаних зі зростанням захворюваності на коронавірус.

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД: «СПОРТ – ЦЕ ЗДОРОВ’Я, А РУХ – ТО ЖИТТЯ»

Патріотичним забігом у Волинському національному університеті імені Лесі Українки відзначили міжнародний день студентського спорту. Як очільник регіонального відділення Національного олімпійського комітету акцію підтримав і голова Волиньради Григорій Недопад.

Взяти участь у легкоатлетичному марафоні виявили бажання понад півтори сотні студентів, та викладачів вишу. Під час урочистого шикування присутні виконали гімн України та вшанували хвилиною мовчання полеглих героїв.

Ректор ВНУ Анатолій Цьось зазначив, що університет займає активну громадську позицію: викладачі і студенти захищають країну зі зброєю в руках, займаються волонтерством, виготовляють особливі матеріали за запитом військових і при цьому навчаються та ведуть рухливий і здоровий спосіб життя.

«Чимало випускників і студентів університету сьогодні піднімають прапор України на спортивних світових аренах, – зауважив у вітальному слові голова обласної ради Григорій Недопад. – Навіть якщо ви не пов’язуєте своє майбутнє з професійним спортом, він повинен займати у вашому житті не останнє місце. Бо спорт – це здоров’я, а рух – це життя!», – констатував він.

Після короткої руханки-розминки учасники здолали по 2 кілометри в легкоатлетичній естафеті та скандинавській ходьбі. Переможців не оголошували, натомість кожен продемонстрував солідарність у виборі активного, спортивного, здорового життя.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*