офіційний сайт

НА ВОЛИНІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ЮВІЛЕЙНЕ ВИДАННЯ «УКРАЇНА INCOGNITA»

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбулася презентація чергового перевидання книги серії «Бібліотека газети «День» «Україна Incognita», якій цьогоріч виповнилося 20 років.

Участь в презентаційній зустрічі із головною редакторкою газети «День» Ларисою Івшиною взяли представники наукової спільноти краю, студентство, а також заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт і народна депутатка України Ірина Констанкевич.

Провідна ідея цієї праці — ідентичність і модернізація — сьогодні набула ще більшої актуальності, вважає Лариса Івшина. «Українці мають думати про майбутнє, а для цього конче потрібне безперервне перенавчання нашої нації, потрібна надійна історична лоція. Є всі підстави стверджувати, що «Україна Incognita» є саме такою. Уже той факт, що книзі вже двадцять років, а її досі активно запитують, свідчить, що ця праця заслуговує на особливе ставлення», – переконана головна редакторка газети «День».

«Ця книга – відкриття маловідомого. Про Україну, про її важкий історичний і духовний досвід. Пізнаючи його, ми пізнаємо себе самих і свою державу. І це вкрай важливо, бо має вплив на наше майбутнє», – зазначив Григорій Пустовіт. Він також вважає, що видання – свідчення того, що українці – частина європейської спільноти, і нам є що цій спільноті запропонувати.

ВОЛИНЬ З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ ВІДВІДАВ МІНІСТР ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

За участі очільника МОЗ Віктора Ляшка, голови обласної ради Григорія Недопада та голови військової адміністрації Юрія Погуляйка відбулася нарада з очільниками медичних закладів області.

Обговорювалася питання готовності лікарень до нової хвилі вірусної інфекції COVID-19, а також пов’язана із цим проблематика. Йшлося, зокрема, як про встановлення у медзакладах області кисневих станцій, закуплених державним коштом, які спроможні генерувати лікувальний газ просто з повітря, так і про введення в експлуатацію поставленого державою іншого дорогровартісного медичного обладнання. Міністр закликав якнайшвидше провести пуско-налагоджувальні роботи устаткування місцевим коштом, аби апаратура запрацювала на користь підвищення якості надання медичної допомоги.

Віктор Ляшко також занепокоєний роботою колишніх районних лікарень. В частині з них існує суттєва заборгованість із заробітної плати персоналу, також, на думку міністра, пацієнти неналежним чином забезпечуються безкоштовними препаратами, які передбачені пакетами медичних гарантій Національної служби здоров’я.

«Область повинна бути готова до нової хвилі коронавірусу, сплеск якої прогнозують уже в жовтні. Тож керівники не лише медичних закладів, а й громад та районів, попри складні умови з фінансами мають докласти максимум зусиль, аби пацієнти отримали належну допомогу », – підкреслив Григорій Недопад.

ПРОФІЛЬНА КОМІСІЯ ВИЗНАЧИЛА ЛАУРЕАТІВ ПРЕМІЇ ЗА ЗАСЛУГИ У СФЕРІ ОСВІТИ

Члени постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку визначилися із кандидатурами для відзначення Преміями імені Й. В. Гошовського за заслуги у сфері освіти.

Розглянувши клопотання управління освіти і науки ОВА та ряду сільських і міських рад, депутатам довелося обирати найдостойніших серед 6 освітян. За підсумком рейтингового голосування визначили п’ятьох претендентів, на здобуття цих престижних винагород.

Так, профільна комісія рекомендувала обласній раді відзначити у 2022 році премією ім. Й. В. Гошовського:

– директора комунального закладу загальної середньої освіти «луцький ліцей №9 Луцької міської ради» Олександра Дубину;

– директора Маньківського ліцею Затурцівської сільської ради Володимирського району Ігоря Кошицького;

– вчителя української мови та літератури Волинського наукового ліцею Волинської обласної ради Олену Мазурчук;

– директорку ліцею села Риковичі Павлівської сільської ради Володимирського району Зою Поцілуй;

– вчителя англійської мови ліцею імені Олександра Цинкаловського Володимирської міської ради Олену Головач.

Очільниця управління освіти та науки ОВА Людмила Плахотна зауважила, що виплату грошових винагород лауреатам Премії у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат буде здійснено опісля скасування бюджетних обмежень, що діють в умовах воєнного стану.

Остаточне рішення має бути схвалене сесією.

Засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку.

ВОЇНИ ЛУЦЬКОГО СТРІЛЕЦЬКОГО БАТАЛЬЙОНУ ОТРИМАЛИ У ПОДАРУНОК ДРОН

Дороговартісний пристрій бійцям бойового підрозділу ЗСУ передали голова обласної ради Григорій Недопад та очільниця правління благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода.

«Це те, що ви просили, а ми відшукали і придбали завдяки благодійникам. Дрон – це ваші очі. Хай він допоможе у виконанні бойових завдань та наблизить нашу перемогу», – звернувся до військовослужбовців Григорій Недопад.

Придбаний квадрокоптер (DJI Mavic 3) вартістю 126 тисяч гривень належить до оперативно-тактичного рівня. Його можна використовувати і для ведення розвідки, і для вогневого ураження цілей. «Передаємо вам чергову пташку. Вона дуже знадобиться вам найближчим часом. Віримо у вашу майстерність та бойовий дух. Чекаємо на ваше щасливе повернення і гарні новини», – зазначила Катерина Шкльода.

Заступник командира підрозділу подякував за підтримку. Він зазначив, що бійці батальйону перебувають у повній бойовій готовності і от-от вирушать на передову, саме тому допомога в екіпіруванні дуже вчасна і актуальна.

НА ВОЛИНІ БУДЕ ОХОРОННА ЗОНА МІНЕРАЛЬНИХ ВОД

Питання встановлення зон санітарної охорони ділянки мінеральних вод «Проліскова», а також підсумки виконання Регіональної екологічної програми «Екологія 2016-2022» за перше півріччя цього року розглядалися сьогодні під час засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів

Клопотання розглянути та погодити проєкт встановлення зон санітарної охорони ділянки мінеральних вод «Проліскова» Жобринського родовища надійшло від санаторію матері і дитини «Пролісок». Мінеральні та лікувальні води тут використовують для бальнеологічних процедур. У перспективі також продукування питної мінеральної води.

Для цього комунальна установа уже отримала дозвіл на користування надрами, виготовлено і проєкт на розробку родовища, який передбачає поетапне виконання 7-ми видів робіт. На часі – встановлення санітарної охоронної зони навколо родовища.

Голова екологічної комісії Юрій Ройко зазначив, що усі роботи комунальний заклад здійснює за власні кошти без залучення асигнувань з обласного бюджету. Відтак, члени комісії одноголосно схвалили проєкт рішення та рекомендували сесії погодити межі охоронної зони родовища.

Депутати також заслухали звіт про результати виконання за І-е півріччя обласної програми «Екологія 2016-2022». Начальник управління екології та природних ресурсів ОВА Валентин Кухарик зазначив, що на виконання природоохоронних заходів у січні-червні бюджети спрямували понад 45 мільйонів гривень, а виконання заходів становить – 82%.

Оскільки у цьому році державних асигнувань на природоохоронні заходи не надходило, на охорону і раціональне використання водних та природних ресурсів, атмосферного повітря використовувалися залишки минулорічної субвенції. За рахунок місцевих скарбниць фінансувалися ліквідація наслідків підтоплень, очищення громадських водойм та знищення борщівника. А за власні кошти підприємств проводилися моніторинг стічних вод, зменшення шкідливих викидів в атмосферу, а також заходи із безпечного збирання, зберігання та утилізації відходів.

Щодо коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, то за словами очільника екологічної комісії Юрія Ройка, сума, яка підлягала розподілу на виконання 20 природоохоронних заходів цьогоріч, становила 5,6 млн. грн. Проте, 3 млн з них було спрямовано на співфінансування завершального етапу міжнародного інфраструктурного проєкту каналізування населених пунктів навколо озера Світязь. Співфінансування – ключова умова цього європейського гранду, інакше довелося б згорнути проєкт та повернути партнерам вже освоєні 4 мільйони євро.

Юрій Ройко зауважив, що на решту суми екологічного фонду будуть профінансовані 10 природоохоронних заходів і попросив громади відповідально поставитися до їх реалізації. До слова, завершується роботу над новою програмою «Екологія – 2023-2027», її планують прийняти наприкінці року.

За результатами звіту члени комісії взяли інформацію до відома та рекомендували управлінню екології та природних ресурсів ОВА здійснювати постійний моніторинг за освоєнням громадами субвенції на виконання природоохоронних заходів.

Порядок денний засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики

1. Про порядок денний засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики
Інформує: Маховський Орест Георгійович – голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики

2. Про проєкт рішення обласної ради «Про надання місцевої гарантії у 2022 році для забезпечення виконання комунальним підприємством «Інформаційно-аналітичний центр «Волиньенергософт» зобов’язань за запозиченням у Міністерстві фінансів України для реалізації проєкту «Термореновація будівель медичних закладів Волині» (3_VOL_056)»
Інформує: Курилюк Олександр Іванович – директор комунального підприємства «Інформаційно-аналітичний центр «Волиньенергософт»
Запрошені: Никитюк Ігор Миколайович – директор департаменту фінансів, Легкодух Юрій Васильович – начальник управління охорони здоров’я обласної військової адміністрації

3. Про звернення комунального підприємства «Волинська обласна клінічна лікарня»
Інформує: Дудар Олександр Валерійович – директор КП «Волинська обласна клінічна лікарня»
Запрошені: Никитюк Ігор Миколайович – директор департаменту фінансів, Легкодух Юрій Васильович – начальник управління охорони здоров’я обласної військової адміністрації

4. Про звернення комунального підприємства «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства»
Інформує: Горавська Ірина Іванівна – директор КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства »
Запрошені: Никитюк Ігор Миколайович – директор департаменту фінансів, Легкодух Юрій Васильович – начальник управління охорони здоров’я обласної військової адміністрації

5. Різне

Засідання відбудеться 14.09.2022 в режимі відеоконференції о 16 год у приміщенні Волиньприродресурс (4 пов. приміщення обласної ради).

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*