офіційний сайт

ЯК ПРАЦЮЄ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ: ПЕРЕД ДЕПУТАТАМИ ЗВІТУВАВ ДИРЕКТОР

Про роботу Волинського обласного центру соціально-психологічної допомоги йшлося під час засідання постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму.

Як розповів директор центру Володимир Ковальчук, з початку повномасштабної війни в Україні послугами центру здебільшого користуються внутрішньопереміщені особи. Керівник повідомив, що впродовж трьох місяців роботи на посаді директора центру він налагодив конструктивну роботу із благодійниками, аби створити належні умови для тих, хто звернувся за допомогою.

«Ми намагаємося зробити усе, щоб умови, в яких мешкають наші підопічні, були наближені до домашніх. За благодійні кошти власними силами зробити ремонт в кімнатах, їдальні, спільних приміщеннях. За 3 місяці встигли залучити допомоги на 15 тис. грн. Мешканцям центру в усіх їхніх потребах допомагають спеціалісти», – стверджує директор закладу.

Найболючішим питанням Володимир Ковальчук називає відсутність постійного приміщення, де б зміг розміщуватися центр. Нині кімнати, в яких живуть вимушені переселенці, межують зі студентськими, а це не зовсім зручно. В той же час, зазначає Володимир Ковальчук, кількість тих, хто потребує притулку, зростає щодня.

Так, фахівці центру приймають звернення від громадян, що потрапили у складні життєві обставини та консультують тих, хто звертається на цілодобову «гарячу лінію». За період існування закладу опрацьовано близько 20 тис. звернень.

Депутати інформацію взяли до відома.

У ЦЕНТРІ «СПОРТ ДЛЯ ВСІХ» ПРИЗНАЧИЛИ ТИМЧАСОВОГО КЕРІВНИКА

Під час засідання постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму, депутати погодили призначення Олександра Кулакова на посаду тимчасово виконувача обов’язки директора Волинського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Таке рішення мотивоване тим, що у Олександра Кулакова, який очолює спортивний заклад, закінчився термін контракту, який з ним уклала Волинська обласна рада у 2020 році. Оскільки під час дії воєнного стану запроваджено тимчасовий мораторій на проведення конкурсів, керівники призначаються на посаду як тимчасово виконуючі обов’язки.

За словами Олександра Кулакова, впродовж двох років на посаді директора центру він спільно з працівниками зосередили свої зусилля на популяризації спортивних заходів та розвитку фестивального руху на території області. Попри війну Центр організував низку спортивно-оздоровчих заходів, в тому числі для дітей з синдромом та аутичними розладами.

Члени комісії кадрове питання схвалили одноголосно.

У ЛУЦЬКОМУ ПЕДКОЛЕДЖІ – УРОЧИСТА ПОСВЯТА В СТУДЕНТИ. ФОТО

У новому навчальному році студентські ряди закладу поповнили більше півтисячі молодих людей. Майбутні педагоги навчатимуться за спеціальностями: початкова освіта, дошкільна освіта, фізична культура та музичне мистецтво.

Участь в урочистому заході з нагоди посвяти взяли очільник обласної ради Григорій Недопад та голова наглядової ради коледжу, народна депутатка Ірина Констанкевич.

Ректор Луцького педколеджу Петро Бойчук розповів про переваги та перспективи навчання у виші. «Луцький педколедж – це є унікальний заклад, адже є можливість навчатися за двома освітньо-професійними програмами: молодший фаховий бакалавр та бакалавр. Ми реалізовуємо принцип ступеневої освіти, кожен третій наш студент закінчує навчання з відзнакою. Наші випускники найбільш затребувані в школах та дошкільних закладах, практично всі вони працевлаштовані. Наші студенти також мають чудову можливість проявити свій потенціал науковців: у закладі засновано та видається два фахових журнали, створено наукове студентське товариство, діє рада молодих вчених», – підкреслив він.

Голова обласної ради Григорій Недопад у вітальному слові підтвердив репутацію високої якості освіти у коледжі, а також неабияку важливість та необхідність професії вчителя.

«Фінансова підтримка коледжу з обласного та державного бюджетів однозначно буде, дитсадки і школи, як у селі, так і в місті, відчувають кадровий голод. До нас постійно надходять запити від голів територіальних громад, від керівників відділів освіти щодо необхідності доукомплектування педагогічних колективів», – наголосив він.

Голова наглядової ради вишу, народна депутатка Ірина Констанкевич зауважила, що у коледжі за роки його існування створена справжня академічна школа. «Випускник Луцького педколеджу – це марка, це бренд, бо тут готують найкращих педагогів-практиків.

Тож, дорогі першокурсники, я бажаю кожному із вас постати у своїй професійній діяльності, але найголовніше бути справжніми патріотами. У найближчому майбутньому нам потрібно не лише кількісно, а й якісно перезавантажити усю освітню систему. Саме на вас ми покладаємо величезні надії, адже від вас залежить, якою буде Україна вже через кілька років», – підкреслила вона.

За традицією студенти склали присягу, а перший дзвінок сповістив про початок нового навчального року.

ЮННАТИ ВОЛИНІ ТА СІЛЕЗІЇ ПОБРАТАЛИСЯ

Волинський обласний еколого-натуралістичний центр та Сілезьке регіональне відділення Товариства приятелів дітей підписали меморандум про співпрацю і реалізацію спільних проєктів у сфері екології, охорони навколишнього середовища, позашкільної освіти.

Візит вихованців та педагогів обласної комунальної установи позашкільної освіти був здійснений на запрошення польської сторони. Волинська делегація детально ознайомилася з роботою польських колег, відвідавши початкові школи, реабілітаційні центри, терапевтичні майстерні, які працюють під егідою польського Товариства друзів дітей.

Керівник його Сілезького регіонального відділення Ян Вєсьолек зазначив, що в обох установ спільна мета – турбота про якість умов життя дитини, її всебічний розвиток, здоров’я, безпеку, рівні можливості, здоровий спосіб життя та екологічне виховання. Тож співпраця та обмін досвідом будуть обопільно корисними.

Заступниця керівника Волинського еколого-натуралістичного центру, голова освітньої комісії обласної ради Ольга Омелько також повідомила, що як депутатка Волиньради ініціювала зустріч з кількома мерами польських міст. «Обговорили можливі напрямки подальшої міжнародної співпраці в галузі освіти. Напрацювали пропозиції щодо реалізації спільних освітніх та екологічних проєктів, обміну досвідом між представниками громад Волині та польськими партнерами», – зазначила вона.

Ольга Омелько розповіла, що з Президентом міста Свєнтохловіце Даніелем Бегером домовились про постачання гуманітарних вантажів для потреб військових, а також медичного обладнання для реабілітації поранених.

Проєкт порядку денного позачергової 18-ї сесії

Засідання 18-ї сесії обласної ради відбудеться 15 вересня 2022 року, початок о 10.00 годині у залі засідань обласної ради.

Завантажити проєкт порядку денного позачергової вісімнадцятої сесії обласної ради восьмого скликання

У ВНУ З’ЯВИВСЯ ПРОСТІР КОМУНІКАЦІЇ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ, ВІЙСЬКОВИХ І ЇХНІХ РОДИН

Простір «Плюс Плюс ++» – місце підтримки та рівності для ветеранів, військовослужбовців та їх родин сьогодні відкрили у Лесиному виші. Організаторів та перших відвідувачів привітав і голова обласної ради Григорій Недопад.

Проєкт реалізовано в межах партнерської програми Veteran Hub – це найбільша мережа підтримки військовослужбовців та їхніх родин, що працює в Україні із 2017 року. У 2021 році було відкрито вісім просторів-партнерів «Плюс Плюс ++». Нині ВНУ приєднується до цієї мережі, щоб підтримати ветеранів та рідних захисників і захисниць. Тут вони зможуть отримати послуги з працевлаштування, навчання, психологічні та юридичні консультації. Окрім того, це своєрідний майданчик для спілкування, де можна зібратися малою групою на перегляд фільму, відзначення святкових подій, обговорити переживання й отримати підтримку людей зі схожим досвідом.

Ректор ВНУ ім. Лесі Українки Анатолій Цьось зауважив, що виш сьогодні виконує надзвичайно важливу функцію всебічної допомоги Збройним силам України. «Наш університет зайняв дуже чітку громадянську позицію, багато наших працівників та студентів із зброєю в руках сьогодні захищають територіальну цілісність держави або ж займаються волонтерством. Втім, не менш важливою є психологічна допомога бійцям, які повернулись із поля бою, та їхнім сім’ям», – сказав він.

Голова Волиньради Григорій Недопад подякував ініціаторам цього надважливого проєкту, що спрятиме соціальній адаптації бійців. «Такого простору нам бракувало останні 8 років, відколи триває війна. Наші захисники та їх родини потребують і фахової, і людської підтримки, яку вони зможуть знайти тут. Ініціатива дуже слушна, адже війна триває, і кількість воїнів, які потребують допомоги, зростатиме. Саме тут вони будуть адаптовуватися до мирного життя», – підкресли він.

Простір «Плюс Плюс ++» працюватиме у будні з 14:00 до 18:00 за адресою: проспект Волі, 13, головний корпус ВНУ ім. Лесі Українки, вхід з внутрішнього двору.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*