офіційний сайт

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД ВІДЗНАЧИВ КРАЩИХ СПОРТСМЕНІВ

До Дня фізичної культури і спорту голова обласної ради Григорій Недопад спільно з очільником обласної військової адміністрації Юрієм Погуляйком та заступником голови ОВА Юрієм Гупалом нагородили представників спортивної спільноти Волині.

«Сьогодні спортивна арена – це теж фронт, це також боротьба за перемогу і утвердження України в світі. Волинь однією з перших під час війни знайшла можливість відправляти спортсменів на міжнародні змагання та проводити спортивні турніри. У цей важкий час спорт став для нас відрадою, приводом для гордощів, бо наші спортсмени показують дуже високі результати та піднімають український прапор на найпрестижніших світових спортивних аренах. І їхні перемоги надихають усіх нас», – наголосив Григорій Недопад.

Подяками голови Волинської обласної ради за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури та спорту, популяризацію здорового способу життя, професіоналізм і з нагоди свята Дня фізичної культури та спорту Григорій Недопад нагородив першого заступника голови федерації боксу Волинської області Сергія Голікова та заступника голови федерації боксу Волинської області Мирослава Коротю.

За успішний виступ на міжнародних спортивних змаганнях «Ігри воїнів» – чемпіонів Ігор Воїнів − 2022 «Warrior Games» Павла Ковальського та Богдана Оксентюка.

За успішний виступ на чемпіонаті світу зі змішаних єдиноборств ММА – чемпіонку світу зі змішаних єдиноборств ММА серед дівчат Поліну Ковирнову, а також за підготовку чемпіонів світу зі змішаних єдиноборств ММА – тренерів-викладачів Дмитра Василенка та Андрія Зінчука.

В ОБЛАСНИХ ЗАКЛАДАХ КУЛЬТУРИ ЗМІНЯТЬСЯ КЕРІВНИКИ

Члени постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку розглянули кадрові питання.

Зокрема, у зв’язку із завершенням терміну дії контракту із директором обласного науково-методичного центру культури Любов’ю Рожновою, депутати підтримали пропозицію відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності та рекомендували голові обласної ради Григорію Недопаду звільнити її із посади і до призначення керівника в установленому законом порядку або видання іншого розпорядчого документа призначити Любов Рожнову тимчасово виконувачкою обов’язки директора центру.

У зв’язку із поданою заявою про звільнення члени комісії також рекомендували голові обласної ради звільнити із займаної посади директорку обласної бібліотеки для дітей Наталію Граніч та до призначення керівника в установленому законом порядку або видання іншого розпорядчого документа, виконання обов’язків директора покласти на заступницю керівника закладу Людмилу Хілуху.

У зв’язку із завершенням терміну дії контракту із директоркою Волинської державної обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки Людмилою Стасюк депутати рекомендували голові облради Григорію Недопаду звільнити її із займаної посади та до призначення керівника на конкурсних засадах або видання іншого розпорядчого документа призначити тимчасово виконувачкою обов’язків директора Наталію Граніч.

Також з причини завершення терміну дії контракту із директором Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка Анатолієм Гливою голові обласної ради члени профільної комісії рекомендували звільнити його із посади директора-художнього керівника та до призначення очільника закладу в установленому законом порядку або видання іншого розпорядчого документа покласти виконання обов’язків директора-художнього керівника на заступника директора Сергія Скулинця.

Депутати підтримали пропозицію присутнього на засіданні комісії першого заступника голови облради Юрія Поліщука щодо належного пошанування екс-керівників наукової бібліотеки Людмили Стасюк та драмтеатру Анатолія Гливи, за багаторічну сумлінну працю їх буде нагороджено найвищими відзнаками обласної ради.

«ЖНИВА ПЕРЕМОГИ»: МІЖНАРОДНІ БЛАГОДІЙНИКИ – ДЛЯ ВОЛИНСЬКИХ АГРАРІЇВ

В Україні стартувала міжнародна програма «Жнива перемоги», спрямована на підтримку сільськогосподарників малої та середньої руки. Проєкт ініційовано Міністерством закордонних справ, Мінаграрополітики та підтримано Президентом України.

Суть міжнародної благодійної програми полягає у безоплатному наданні в оренду невеликим господарствам сучасної зернозбиральної техніки. Одним із перших такий комбайн у тримісячне безоплатне користування отримало волинське агропідприємство «Волиньекостарс».

Його керівник Андрій Гринчук під час зустрічі з головою обласної ради Григорієм Недопадом розповів, що на землі господарює лише другий рік, тому технікою господарство ще не обзавелося. В аграрія – 500 гектарів ріллі, засіяних гречкою, кукурудзою та соняхом. На збір урожаю мав намір орендувати комбайни. Коли ж дізнався про благодійну програму «Жнива перемоги», відразу подав заявку.

Григорій Недопад зауважив, що благодійна ініціатива є суттєвою підтримкою українського малого і середнього агробізнесу. «І посівна, і жнива для наших сільськогосподарників цьогоріч виявилися надскладними: бойові дії, порушена логістика, нестача і високі ціни на пальне, насіння і добрива. Тому будь-яка допомога для них сьогодні дуже вартісна. Від волинян хочу подякувати американському меценату Говарду Баффету, який першим відгукнувся допомогти українським аграріям і закупив зернозбиральну техніку для надання її в безоплатну оренду», – зазначив голова Волиньради.

ЯК ВОЛИНЬ ПІДГОТУВАЛАСЯ ДО ВОСІННЬО-ЗИМОВОГО СЕЗОНУ

Це питання дослідили члени постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства .

Керівник профільного департаменту ОВА Андрій Пиріг розповів, що в області триває планова робота з підготовки до опалювального періоду 2022-2023 років. За його словами станом на 1 вересня підготовлено понад 80% котелень, теплових мереж та теплових пунктів, а також об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства. Усі роботи планують завершити до 1 жовтня. Створено необхідні запаси твердого палива: дров, тріски, торфу. Окрім того, подбали й про ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій.

«На щастя руйнувань житлово-комунальної інфраструктури у нас наразі немає, однак на випадок виникнення надзвичайних ситуацій чи аварій на теплових та водопровідних мережах в області сформовано 30 аварійних бригад тепло-, водопостачальними підприємствами та 76 аварійних бригад підприємств житло-комунального господарства, це: покрівельники, столярі, слюсарі-сантехніки, електрики, які у будь-який момент готові включитися в роботу» , – наголосив він.

Андрій Пиріг також зауважив, що підприємствами теплопостачання активно впроваджуються заходи зі зменшення використання природного газу, а зокрема: заміна на котельних пальникових пристроїв з використанням струменево-нішевої технології, заміна насосного обладнання, облаштування в житлових будинках індивідуальних теплових пунктів (ІТП).

Він також зауважив, що серед проблемних питань залишаються розрахунки за житлово-комунальні послуги. «Населення у березні-квітні сплачувало на рівні 40-50%, а у липні ситуація стабілізувалась і ми вже вийшли на понад 90 % оплати. Втім, ситуація з бюджетами досить складна. Не доплачують підприємствам теплопостачальникам і державний, і місцеві бюджети. На це варто звернути особливу увагу, адже борги напряму впливають на економічний та технічний стан господарств», – підкреслив він.

Директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Оксана Гобод повідомила, що усі шість інтернатних закладів обласної комунальної власності готові до початку опалювального сезону, 5 із них окрім газу мають можливість використовувати альтернативні види палива. Відкритим залишається питання по Горохівському психоневрологічному пансіонату, адже там встановлено лише газові котли. На разі триває й робота із закупівлі генераторів, як за бюджетні, так і за спонсорські кошти.

Очільниця управління освіти і науки ОВА Людмила Плахотна повідомила, що рамках підготовки до осінньо-зимового періоду в кожному освітньому закладі області проведено обстеження усіх об’єктів теплопостачання та затверджено комплекс відповідних заходів для того, щоб усі вони функціонували безперебійно.

«Заклади освіти області опалює 495 котелень, з них 372 твердопаливні, 104 газових, 10 комбінованих і 2 електричних. Освітні установи також подбали про достатні запаси твердого палива. На сьогодні відкритим залишається питання заборгованості державних компенсацій витрат на комунальні послуги в тих закладах освіти, на базі яких проживали внутрішньо переміщені особи», – зауважила вона.

Заступник начальника управління охорони здоров’я ОВА Валерій Руцький зазначив, що близько 90 % медичних закладів готові до нового опалювального сезону, майже у повному обсязі закуплено альтернативні види палива. Усі заклади охорони здоров’я забезпечені генераторами, у тому числі й кисневими. Єдиним проблемним питанням, яке на разі потребує першочергового вирішення, є відбудова димоходу у Ратнівській ЦРЛ, що був пошкоджений під час буревію, ПКД на ці роботи виготовлена, ціна питання понад 4 млн грн, його планують закрити коштом місцевого бюджету.

Озвучену інформацію члени профільної комісії взяли до відома та рекомендували заслухати заступника голови облвійськадміністрації, який здіснює координацію діяльності у сфері ЖКГ, про хід підготовки господарства області до роботи у прийдешній осінньо-зимовий період на найближчому пленарному засіданні Волиньради.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*