офіційний сайт

З ДОБРИМ СЛОВОМ І ГОСТИНЦЯМИ: ГОЛОВА ВОЛИНЬРАДИ ЗУСТРІВСЯ З ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМИ. ФОТОРЕПОРТАЖ

Григорій Недопад разом з колегами та у партнерстві з громадською організацією ПЦУ «Елеос- Волинь» відвідав обласні комунальні заклади, які стали тимчасовим прихистком для сотень вимушених переселенців.

Практично у кожному обласному освітньому закладі з початку війни мешкають від кількох десятків до кількох сотень біженців з регіонів, де ведуться активні бойові дії. Переважна більшість – це літні люди та родини з малим дітьми. Допомогти керівникам закладів з облаштуванням побуту для нових пожильців, доставка гуманітарних вантажів, з’ясування проблем і потреб та звичайна людська підтримка – така мета постійних візитів голови Волиньради спільно з волонтерами та благодійниками до місць компактного мешкання вимушених переселенців.

Сьогоднішні зустрічі Григорій Недопад провадив з владикою Михаїлом, керівником громадської організації ПЦУ «Елеос-Волинь» отцем Петром Стеблиною, а також співробітниками апарату Волиньради у якості волонтерів Галиною Карнауховою та Станіславом Ольшевським.

«Ми прийшли з добрим словом і гостинцями, аби хоч трохи полегшити ваше нелегке буття віддалік домівок та рідних місць. Заради цієї мети церква і влада об’єдналися»,- зазначив Митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

«Я розумію, що ваше серце залишилося у Маріуполі, Харкові, Лисичанську, Сєвєродонецьку, Херсоні, і тільки там ви почуватиметесь вдома. Хай тимчасово, але все одно ви члени нашої Волинської громади. Не зважаючи на те, що з тривалістю війни зменшуються і наші ресурси, і допомога наших іноземних партнерів, ми вважаємо своїм обов’язком піклуватися про вас», – звернувся до присутніх Григорій Недопад.

Кожна родина внутрішньопереміщених отримала сьогодні кілька чималих пакунків: з продуктами, предметами гігієни, харчуванням та засобами для дітей від громадської організації «Елеос-Волинь». Її керівник отець Петро зазначив, що вантаж зібрано зусиллями панотця Мечислава Пузевича та Люблінського волонтерського центру. Він також розповів, що заснована Українською Православною Церквою мережа громадських організацій під загальною назвою «Елеос» має за місію соціальне служіння суспільству і країні. Вони опікуються і військовими, і переселенцями, і соціально вразливими верствами.

Люди щиро дякували за допомогу, увагу, за облаштований побут та умови для повноцінного життя. Однак і переймалися, чи не доведеться з початком нового навчального року опинитися на вулиці. «У нас гарні умови проживання, нам дуже подобається місто, ми вже вважаємо його своїм другим домом, – ділиться Валерія з Краматорська. – Багато з нас уже знайшли роботу, влаштували дітей до шкіл та садочків. Ми тільки почали нормально жити, тому дуже страшно знову все втратити».

Григорій Недопад зауважив, що освітні заклади хоч і у власності обласної ради, проте, за правилами воєнного часу, рішення за обласною військовою адміністрацією. Однак, він висловив переконання, що проти зими ніхто не залишиться без даху над головою. Якщо і доведеться вивільняти місця для учнів та студентів, то лише за умови надання для проживання інших площ.

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД НАГОРОДИВ СПОРТСМЕНІВ-ПРИЗЕРІВ ВСЕСВІТНІХ ІГОР

З перемогами на Волинь повернулися спортсмени, які представляли наш край та Україну на Всесвітніх іграх у Бірмінгемі, Алабама, США.

У складі української збірної – четверо волинян: Богдан Мочульський став переможцем Всесвітніх ігор з джиу-джитсу, Вікторія Куніцка, Дарина Пом’яновська та Олександра Мальчук вибороли бронзові нагороди зі спортивної акробатики у групових вправах. Роботу спортсменів та їх тренерів відзначив голова обласної ради Григорій Недопад та заступники голови Волинської ОВА Сергій Мовенко та Юрій Гупало.

Цьогоріч українська збірна у Всесвітніх іграх показала свій найкращий результат за всю історію виступів на цих змаганнях, завоювавши 45 медалей: 16 – золотих, 12 – срібних, 17 – бронзових.

«Своїми здобутками наші спортсмени неабияк підтримують кожного з нас і наших військових. Особливо пишаємося тим, що переможців готує наша обласна дитячо-юнацька спортивна школа. Ми будемо й далі підтримувати спорт, наших спортсменів, їхніх наставників та наші заклади аби молодь показувала ще кращі результати і розвивала свої таланти», – зазначив Григорій Недопад.

Він вручив почесні грамоти обласної ради спортсмену Богдану Мочульському, а також тренерам Олені Кришпінович та Вероніці Пащук.

«Коли звучить Гімн України – це найбільш емоційний момент на змаганнях. Коли весь стадіон слухає Гімн України та аплодує стоячи – це дорого вартує, і ми для цього працюємо», – зазначив Богдан Мочульскький.

РИНОК ПРАЦІ: РОБІТНИЧІ ПРОФЕСІЇ НАЙАКТУАЛЬНІШІ

Можливості волинського ринку праці в умовах воєнного стану розглядали під час засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства обласної ради.

Так, впродовж 2021-2022 року за послугами до Центру зайнятості звернулися понад 57 тисяч громадян з яких 33 тисячі мали статус безробітних. Третина – це молодь, а 6 з 10 – жінки.

Як зазначила т.в.о. директора Волинського обласного центру зайнятості Алла Чубара, складність працевлаштування полягає у невідповідності запитів ринку праці. Серед безробітних чимало керівників та держслужбовців, тоді як найактуальніша потреба у робітничих професіях.

Для перекваліфікації проводять навчання, яким скористалися понад 2 тис осіб. Всі вони працевлаштовані.

«Також ми співпрацюємо з громадами, вивчаємо можливості що для них потрібно, як допомогти розвинути зайнятість в громаді і маємо результат – майже 2 тис осіб працевлаштували», – зазначила Алла Чубара.

В умовах війни бажаючі скористатися послугами центру зайнятості можуть зробити це через застосунок «ДІЯ». До слова, зараз статус безробітного надається з першого дня звернення, як і відповідна допомога.

«До нас також звертаються внутрішньопереміщені особи. В області їх налічувалося 70 тис. Ми працевлаштували понад 500 осіб. З початку повномасштабного вторгнення кожне 10 звернення – від внутрішньопереміщених осіб. Ми прагнемо чимшвидше їх працевлаштувати, адже цим людям робота життєво необхідна», – розповідає очільниця центру.

Також в області зареєстровано 12 релокованих підприємств, з якими активно співпрацюють.

Наразі в центрі зайнятості починають впроваджувати мікрогранти від урядової програми «Є робота». Для фізичних осіб-підприємців та фізичних осіб є можливість отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оплати за приміщення та інше. Кошти даються на 3 роки, і якщо впродовж цього часу такі ж кошти будуть витрачені на податки та платежі до бюджету, то їх можна не повертати. На такі мікрогранти подано 86 заявок, з яких 17 проєктів отримали позитивні висновки.

Депутати інформацію взяли до відома.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*