офіційний сайт

З ДОБРИМ СЛОВОМ І ГОСТИНЦЯМИ: ГОЛОВА ВОЛИНЬРАДИ ЗУСТРІВСЯ З ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМИ. ФОТОРЕПОРТАЖ

Григорій Недопад разом з колегами та у партнерстві з громадською організацією ПЦУ «Елеос- Волинь» відвідав обласні комунальні заклади, які стали тимчасовим прихистком для сотень вимушених переселенців.

Практично у кожному обласному освітньому закладі з початку війни мешкають від кількох десятків до кількох сотень біженців з регіонів, де ведуться активні бойові дії. Переважна більшість – це літні люди та родини з малим дітьми. Допомогти керівникам закладів з облаштуванням побуту для нових пожильців, доставка гуманітарних вантажів, з’ясування проблем і потреб та звичайна людська підтримка – така мета постійних візитів голови Волиньради спільно з волонтерами та благодійниками до місць компактного мешкання вимушених переселенців.

Сьогоднішні зустрічі Григорій Недопад провадив з владикою Михаїлом, керівником громадської організації ПЦУ «Елеос-Волинь» отцем Петром Стеблиною, а також співробітниками апарату Волиньради у якості волонтерів Галиною Карнауховою та Станіславом Ольшевським.

«Ми прийшли з добрим словом і гостинцями, аби хоч трохи полегшити ваше нелегке буття віддалік домівок та рідних місць. Заради цієї мети церква і влада об’єдналися»,- зазначив Митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

«Я розумію, що ваше серце залишилося у Маріуполі, Харкові, Лисичанську, Сєвєродонецьку, Херсоні, і тільки там ви почуватиметесь вдома. Хай тимчасово, але все одно ви члени нашої Волинської громади. Не зважаючи на те, що з тривалістю війни зменшуються і наші ресурси, і допомога наших іноземних партнерів, ми вважаємо своїм обов’язком піклуватися про вас», – звернувся до присутніх Григорій Недопад.

Кожна родина внутрішньопереміщених отримала сьогодні кілька чималих пакунків: з продуктами, предметами гігієни, харчуванням та засобами для дітей від громадської організації «Елеос-Волинь». Її керівник отець Петро зазначив, що вантаж зібрано зусиллями панотця Мечислава Пузевича та Люблінського волонтерського центру. Він також розповів, що заснована Українською Православною Церквою мережа громадських організацій під загальною назвою «Елеос» має за місію соціальне служіння суспільству і країні. Вони опікуються і військовими, і переселенцями, і соціально вразливими верствами.

Люди щиро дякували за допомогу, увагу, за облаштований побут та умови для повноцінного життя. Однак і переймалися, чи не доведеться з початком нового навчального року опинитися на вулиці. «У нас гарні умови проживання, нам дуже подобається місто, ми вже вважаємо його своїм другим домом, – ділиться Валерія з Краматорська. – Багато з нас уже знайшли роботу, влаштували дітей до шкіл та садочків. Ми тільки почали нормально жити, тому дуже страшно знову все втратити».

Григорій Недопад зауважив, що освітні заклади хоч і у власності обласної ради, проте, за правилами воєнного часу, рішення за обласною військовою адміністрацією. Однак, він висловив переконання, що проти зими ніхто не залишиться без даху над головою. Якщо і доведеться вивільняти місця для учнів та студентів, то лише за умови надання для проживання інших площ.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*