офіційний сайт

РИНОК ПРАЦІ: РОБІТНИЧІ ПРОФЕСІЇ НАЙАКТУАЛЬНІШІ

Можливості волинського ринку праці в умовах воєнного стану розглядали під час засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства обласної ради.

Так, впродовж 2021-2022 року за послугами до Центру зайнятості звернулися понад 57 тисяч громадян з яких 33 тисячі мали статус безробітних. Третина – це молодь, а 6 з 10 – жінки.

Як зазначила т.в.о. директора Волинського обласного центру зайнятості Алла Чубара, складність працевлаштування полягає у невідповідності запитів ринку праці. Серед безробітних чимало керівників та держслужбовців, тоді як найактуальніша потреба у робітничих професіях.

Для перекваліфікації проводять навчання, яким скористалися понад 2 тис осіб. Всі вони працевлаштовані.

«Також ми співпрацюємо з громадами, вивчаємо можливості що для них потрібно, як допомогти розвинути зайнятість в громаді і маємо результат – майже 2 тис осіб працевлаштували», – зазначила Алла Чубара.

В умовах війни бажаючі скористатися послугами центру зайнятості можуть зробити це через застосунок «ДІЯ». До слова, зараз статус безробітного надається з першого дня звернення, як і відповідна допомога.

«До нас також звертаються внутрішньопереміщені особи. В області їх налічувалося 70 тис. Ми працевлаштували понад 500 осіб. З початку повномасштабного вторгнення кожне 10 звернення – від внутрішньопереміщених осіб. Ми прагнемо чимшвидше їх працевлаштувати, адже цим людям робота життєво необхідна», – розповідає очільниця центру.

Також в області зареєстровано 12 релокованих підприємств, з якими активно співпрацюють.

Наразі в центрі зайнятості починають впроваджувати мікрогранти від урядової програми «Є робота». Для фізичних осіб-підприємців та фізичних осіб є можливість отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оплати за приміщення та інше. Кошти даються на 3 роки, і якщо впродовж цього часу такі ж кошти будуть витрачені на податки та платежі до бюджету, то їх можна не повертати. На такі мікрогранти подано 86 заявок, з яких 17 проєктів отримали позитивні висновки.

Депутати інформацію взяли до відома.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*