офіційний сайт

І ЗБРОЯ, І СИЛА: УКРАЇНСЬКІЙ АРМІЇ – 30!

З нагоди 30-річчя створення Збройних Сил України на території регіонального музею українського війська та військової техніки влада та громадськість вітали та вшановували воїнів.

В урочистостях до 30-ї річниці  заснування української армії взяли участь особовий склад та командування Луцького гарнізону, курсанти, ветерани, родини загиблих воїнів, громадські активісти, представники влади. Звертаючись до військових з вітальним словом, гості наголошували, що українська армія – це не лише гарантія цілісності і незалежності нашої держави, а й важлива складова у підтриманні світового порядку.

Від імені Григорія Недопада та обласного депутатського корпусу воїнство привітав  перший заступник голови ради Григорій Пустовіт. «Збройні сили України формувалися важко. І попри те, що було зроблено багато помилок, саме українська армія спинила агресора у 2014 році. Відтоді в наших збройних силах з’явився український дух, патріотизм і висока професійність. Проявлені героїзм, мужність, самопожертва стали основою, яка гарантує нашій армії міць, державі – незалежність, народу – мирне майбутнє. Дякую кожному з вас, усім, хто в строю, на посту, на передовій і в окопах. Бажаю перемоги, достойної  і справедливої служби, кар’єрного зростання, усім нам – миру!». За зразкове несення служби Григорій Пустовіт також вручив відзнаки обласної ради військовослужбовцям  Олександру Мяго, Андрію Лисюку та Ользі Маковецькій. 

Дню народження ЗСУ приурочили іще одну знакову подію: директор Національного військово-історичного музею України передав на зберігання Волинському музею українського війська та військової техніки Книгу пам’яті воїнів ЗСУ, які загинули за свободу, незалежність і цілісність України. «Таких книг є три. На жаль, невдовзі вийде друком і четверта. Один з цих пам’ятних реєстрів зберігатиметься і на Волині. Вага фоліанту – 40 кілограмів, бо у ньому золотом викарбувані імена 2884 українських воїнів, які загинули і за цілісність батьківщини, і в миротворчих операціях. 168 з них – волиняни. У Залі пам’яті Національного музею, де зберігається перший примірник цієї книги, щодня проводиться ритуал на знак пошани пам’яті полеглих. І я вірю, що такий ритуал буде запроваджено і на Волині», – зазначив Андрій Ільєнко.

До ювілейної дати ректорка ЛНТУ Ірина Вахович також передала до експозиції обласного музею українського війська копію прапора Запорізького козачого полку Армії УНР, який спеціально виготовили студенти – здобувачі спеціальності «Технології легкої промисловості».  Подарунки з нагоди свята отримали і діти загиблих героїв.

Полеглих українських воїнів присутні пошанували хвилиною мовчання та салютом.

ПІДСУМКОВА СЕСІЯ, РАЙЛІКАРНЯ І ЯГІДНІ ПЛАНТАЦІЇ – ВІЗИТ ГОЛОВИ ОБЛРАДИ НА КАМІНЬ-КАШИРЩИНУ

У рамках робочої поїздки в одну з найбільших тергромад Григорій Недопад взяв участь у роботі сесії Камінь-Каширської міськради, заслухав звіт міського голови, відвідав центральну районну лікарню та новостворені ягідні плантації.

У підсумковій сесії також взяли участь депутати Волинської облради Анатолій Філюк, Сергій Ніщик і Анатолій Бусько, голови Камінь-Каширської райради Віктор Сус та райдержадміністрації Ольга Ващук.

Підсумовуючи рік діяльності на посаді, міський голова Віктор Пась зазначив, що децентралізація дала громаді нові можливості для розвитку. Серед найбільш значущих реалізованих проєктів він назвав відкриття сучасного Центру надання адміністративних послуг; ремонт і грейдерування доріг, в тому числі і у найвіддаленіших населених пунктах; вуличне освітлення у селах; ліквідація стихійних сміттєзвалищ та впорядкування поводження з побутовими відходами.

Принагідно Віктор Пась подякував Григорію Недопаду за фінансову підтримку низки природоохоронних заходів, а народним депутатам від Волині за сприяння у виділенні державних асигнувань на реалізацію важливих для громади ініціатив.

Звертаючись до присутніх Григорій Недопад зазначив, що самоврядування – найдемократичніше з усіх видів урядування, проте і  найскладніше, оскільки найближче до людей. «Як голова облради, а в минулому – голова Ківерцівської районної ради, знаю специфіку і складнощі роботи органів місцевого самоврядування. Це щоденна праця над вирішенням життєво важливих для громади питань. Часто доводиться приймати непопулярні рішення, які, однак, виправдані у перспективі. Треба бачити цілісну картину, мислити стратегічно, а не тільки сьогоденням. Тож бажаю вам злагодженості у роботі, виваженості у прийнятті рішень і результативності в усіх починаннях та ініціативах громади», – зазначив голова облради.

Також напередодні Дня місцевого самоврядування Григорій Недопад привітав депутатський корпус Камінь-Каширської  міськради зі святом та відзначив найактивніших представників громади. Зокрема, подякою голови Волинської обласної ради нагороджено депутата міської громади Анатолія Яцика, почесними грамотами – депутатку райради Оксану Брицьку та місцевого сільгоспвиробника Івана Фарину.

Під час робочого візиту Григорій Недопад також відвідав Камінь-Каширську центральну районну лікарню. Тут у рамках програми «Велике будівництво» здійснено реконструкцію приймального відділення, встановлено нове медичне обладнання. Однак, є потреба у придбанні комп’ютерного томографа. Григорій Недопад зазначив, що сприятиме у вирішенні питання.

Окрім того, голова облради разом із депутатами оглянули нові плантації лохини на території Камінь-Каширської громади. Ягідник заклали на 16 гектарах. Саме вирощування лохини є одним із перспективних напрямків розвитку північних районів області. підсумовуючи робочу поїздку Григорій Недопад зазначив, що Камінь-Каширська громада підтвердила свою спроможність, і завдання обласної ради підтримати громаду у втіленні важливих соціальних та інфраструктурних проектів.

ПРОГРАМУ РОЗВИТКУ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ТАКИ СХВАЛИЛИ

 Погодження члени постійної комісії обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій надали після внесення  до проєкту Регіональної програми висловлених депутатами зауважень та пропозицій.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів п’ятирічної програми, сягає 90 млн грн, 50 млн з яких – кошти обласного бюджету. Документ корелюється із державною програмою розвитку транскордонного співробітництва на 2021–2027 роки та Стратегією розвитку Волинської області на такий же період.

Основною метою програми є підвищення рівня конкурентоспроможності Волині шляхом активізації та розвитку транскордонного співробітництва з країнами-членами Європейського Союзу та іншими державами, а також створення сприятливих умов для привабливого інвестиційного клімату. Серед основних завдань розробники визначили: активізацію транскордонного і міжрегіонального співробітництва в галузях безпеки, екології, охорони здоров’я, розвитку прикордонної інфраструктури, цифрової та інформаційної політики;  збільшення спроможності пунктів пропуску шляхом розбудови інфраструктури державного кордону, в т.ч. відкриття нових пунктів пропуску;  активізація роботи із залучення міжнародної технічної допомоги шляхом підготовки та подання якісних проєктних пропозицій для участі у грантових програмах та конкурсах, а також залучення інвестицій.

 Присутній на засіданні комісії заступник голови ОДА Ігор Чуліпа додав, що програма, ймовірно, піддаватиметься коригуванню з огляду на події, які відбуваються в Україні та за її межами. “Цей документ є відкритий до доповнень, обговорень та внесення змін. Сьогодні – це базова версія. Якщо облдержадміністрація надалі працюватиме спільно та узгоджено із обласною радою, то нам вдасться досягнути якісних результатів “, – зауважив він.

Як приклад він наводить тісну співпрацю в частині реалізації проєктів в рамках програми транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна “. “Волинська область у цій програмі на сьогодні займає друге місце після Львівщини по кількості проєктів-переможців і по обсягу залучених коштів. Міжнародна та грантова діяльність в області є на досить високому рівні”, – наголосив він.

Депутатка Орислава Сидорчук також поцікавилась чи доречно було б включити у програму розбудову індустріальних парків в області, адже це питання на часі в державі.  Ігор Чуліпа на це зауважив, що у держбюджеті на 2022 рік затверджено окрему програму підтримки індустріальних парків загальною вартістю 400 млн грн.

У результаті обговорення комісія рекомендувала сесії схвалити Регіональну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2022 – 2027 роки. Єдине застереження депутатів – комунікація та ефективна співпраця профільного департаменту ОДА з членами профільної комісії обласної ради.

Також більшістю голосів депутати рекомендували сесії підтримати звернення Волинської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо ситуації, яка склалася на кордоні з  Республікою Білорусь, ініційоване постійною комісією з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій, щодо ситуації на кордоні.  

ОБЛАСНА СПАРТАКІАДА САМОВРЯДЦІВ: НАЗВАЛИ ПЕРЕМОЖЦІВ

На спортивній арені ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні відбулася обласна спартакіада серед депутатів обласної, районних, міських, селищних та сільських рад.

У змаганнях взяли участь збірні команди Володимир-Волинського, Камінь-Каширського, Ковельського, Луцького районів та Волинської обласної ради. До їхнього складу увійшли переможці відбіркових змагань, які відбулися в громадах.

У вітальному слові голова обласної ради Григорій Недопад висловив сподівання, що перша спартакіаді оновлених депутатських корпусів різних рівнів стане щорічною і традиційною. «Ми повинні не лише закликати наші громади до активного дозвілля, а й власним прикладом демонструвати спортивно-оздоровчі цінності. І попри те, що сьогодні, змагаючись, ми будемо суперниками, я переконаний, що спартакіада згуртує нас в злагоджену, дієву, потужну команду задля ефективної праці на благо наших громад», – зазначив голова Волиньради.

Упродовж дня депутати різних рівнів змагалися в особистому та командному заліках з міні-футболу, волейболу, шахів та шашок, а також настільного тенісу.

Отож, перше місце з футзалу виборола команда Луцького району; у волейболі першість дісталася Володимир-Волинській збірній; у настільному тенісі перемогли теж володимир-волинці –   Олена Жуйвода та Сергій Литвин; у шашках найсильнішими виявилися представники обласної ради – Ірина Патлашинська та Роман Карпюк;  у шахах: Тетяна Бабіч (збірна Ковельського району) та Олександр Бик (команда облради). Також представники облради Ольга Омелько та Валентин Кошельник здобули «срібло» у настільному тенісі.

У загальнокомандній першості  за результатами участі в усіх видах спорту за програмою спартакіади на найвищий п’єдестал піднялася команда Володимир-Волинського району, ІІ місце дісталося  команді Ковельського району і ІІІ – команда Луцького району.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*