офіційний сайт

І ЗБРОЯ, І СИЛА: УКРАЇНСЬКІЙ АРМІЇ – 30!

З нагоди 30-річчя створення Збройних Сил України на території регіонального музею українського війська та військової техніки влада та громадськість вітали та вшановували воїнів.

В урочистостях до 30-ї річниці  заснування української армії взяли участь особовий склад та командування Луцького гарнізону, курсанти, ветерани, родини загиблих воїнів, громадські активісти, представники влади. Звертаючись до військових з вітальним словом, гості наголошували, що українська армія – це не лише гарантія цілісності і незалежності нашої держави, а й важлива складова у підтриманні світового порядку.

Від імені Григорія Недопада та обласного депутатського корпусу воїнство привітав  перший заступник голови ради Григорій Пустовіт. «Збройні сили України формувалися важко. І попри те, що було зроблено багато помилок, саме українська армія спинила агресора у 2014 році. Відтоді в наших збройних силах з’явився український дух, патріотизм і висока професійність. Проявлені героїзм, мужність, самопожертва стали основою, яка гарантує нашій армії міць, державі – незалежність, народу – мирне майбутнє. Дякую кожному з вас, усім, хто в строю, на посту, на передовій і в окопах. Бажаю перемоги, достойної  і справедливої служби, кар’єрного зростання, усім нам – миру!». За зразкове несення служби Григорій Пустовіт також вручив відзнаки обласної ради військовослужбовцям  Олександру Мяго, Андрію Лисюку та Ользі Маковецькій. 

Дню народження ЗСУ приурочили іще одну знакову подію: директор Національного військово-історичного музею України передав на зберігання Волинському музею українського війська та військової техніки Книгу пам’яті воїнів ЗСУ, які загинули за свободу, незалежність і цілісність України. «Таких книг є три. На жаль, невдовзі вийде друком і четверта. Один з цих пам’ятних реєстрів зберігатиметься і на Волині. Вага фоліанту – 40 кілограмів, бо у ньому золотом викарбувані імена 2884 українських воїнів, які загинули і за цілісність батьківщини, і в миротворчих операціях. 168 з них – волиняни. У Залі пам’яті Національного музею, де зберігається перший примірник цієї книги, щодня проводиться ритуал на знак пошани пам’яті полеглих. І я вірю, що такий ритуал буде запроваджено і на Волині», – зазначив Андрій Ільєнко.

До ювілейної дати ректорка ЛНТУ Ірина Вахович також передала до експозиції обласного музею українського війська копію прапора Запорізького козачого полку Армії УНР, який спеціально виготовили студенти – здобувачі спеціальності «Технології легкої промисловості».  Подарунки з нагоди свята отримали і діти загиблих героїв.

Полеглих українських воїнів присутні пошанували хвилиною мовчання та салютом.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*