офіційний сайт

ПРОГРАМУ РОЗВИТКУ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ТАКИ СХВАЛИЛИ

 Погодження члени постійної комісії обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій надали після внесення  до проєкту Регіональної програми висловлених депутатами зауважень та пропозицій.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів п’ятирічної програми, сягає 90 млн грн, 50 млн з яких – кошти обласного бюджету. Документ корелюється із державною програмою розвитку транскордонного співробітництва на 2021–2027 роки та Стратегією розвитку Волинської області на такий же період.

Основною метою програми є підвищення рівня конкурентоспроможності Волині шляхом активізації та розвитку транскордонного співробітництва з країнами-членами Європейського Союзу та іншими державами, а також створення сприятливих умов для привабливого інвестиційного клімату. Серед основних завдань розробники визначили: активізацію транскордонного і міжрегіонального співробітництва в галузях безпеки, екології, охорони здоров’я, розвитку прикордонної інфраструктури, цифрової та інформаційної політики;  збільшення спроможності пунктів пропуску шляхом розбудови інфраструктури державного кордону, в т.ч. відкриття нових пунктів пропуску;  активізація роботи із залучення міжнародної технічної допомоги шляхом підготовки та подання якісних проєктних пропозицій для участі у грантових програмах та конкурсах, а також залучення інвестицій.

 Присутній на засіданні комісії заступник голови ОДА Ігор Чуліпа додав, що програма, ймовірно, піддаватиметься коригуванню з огляду на події, які відбуваються в Україні та за її межами. “Цей документ є відкритий до доповнень, обговорень та внесення змін. Сьогодні – це базова версія. Якщо облдержадміністрація надалі працюватиме спільно та узгоджено із обласною радою, то нам вдасться досягнути якісних результатів “, – зауважив він.

Як приклад він наводить тісну співпрацю в частині реалізації проєктів в рамках програми транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна “. “Волинська область у цій програмі на сьогодні займає друге місце після Львівщини по кількості проєктів-переможців і по обсягу залучених коштів. Міжнародна та грантова діяльність в області є на досить високому рівні”, – наголосив він.

Депутатка Орислава Сидорчук також поцікавилась чи доречно було б включити у програму розбудову індустріальних парків в області, адже це питання на часі в державі.  Ігор Чуліпа на це зауважив, що у держбюджеті на 2022 рік затверджено окрему програму підтримки індустріальних парків загальною вартістю 400 млн грн.

У результаті обговорення комісія рекомендувала сесії схвалити Регіональну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2022 – 2027 роки. Єдине застереження депутатів – комунікація та ефективна співпраця профільного департаменту ОДА з членами профільної комісії обласної ради.

Також більшістю голосів депутати рекомендували сесії підтримати звернення Волинської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо ситуації, яка склалася на кордоні з  Республікою Білорусь, ініційоване постійною комісією з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій, щодо ситуації на кордоні.  

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*