офіційний сайт

«УКРПОШТА» ОБІЦЯЄ, ЩО «З КОЛІС» ПРАЦЮВАТИМЕ ЩЕ КРАЩЕ

У цьому голів громад запевнив керівник Волинської дирекції «Укрпошти» Іван Люсак під час Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.

Керівник Волинського представництва «Укрпошти» розповів, що в області майже завершено впровадження моделі пересувних відділень. Це передбачено реформою державного відомства, яка покликана зменшити збитки від діяльності. Проте, запевнив, Іван Люсак волиняни не залишаться без послуг, які раніше надавалися в стаціонарних відділеннях. Ба більше, обслуговування стане ще кращим.

Він розповів, що стаціонарні відділки пошти будуть лише у населених пунктах з населенням більше 1200 осіб. Решту закриються, натомість курсуватимуть автомобілі, обладнані автоматизованими та комп’ютеризованими системами. Таких для області закуплено майже сотню. На них і розвозитимуть пенсії та кореспонденцію. Одночасно ще одна працівниця надаватиме послуги стаціонарно, але для цього Іван Люсак просить у голів громад виділити кімнату у сільраді, клубі чи амбулаторії.

Управлінець розповів, що обслуговування мобільні відділення здійснюватимуть за графіком: у селах до 500 мешканців – раз на тиждень, від 500 до 1200 – двічі на тиждень, а з населенням більше 1200 – щодня у будні. І на підтвердження навіть продемонстрував відеоролик як саме це відбувається.

Натомість депутатка обласної ради Оксана Філіпчук розповіла, що днями, проводячи зустріч з виборцями у Копачівській громаді, почула безліч нарікань на роботу мобільної пошти. Мешканці скаржилися на те, що листоноші не дотримуються графіку. Із запізненням доставляють кореспонденцію і не здійснюють підписку на періодичні видання. Тому попрохала очільника дирекції залагодити проблему.

Той, своєю чергою, запевнив у прагненні налагодити конструктивну співпрацю з громадами і навіть продиктував головам номер свого мобільного телефону для термінових повідомлень про зауваження щодо якості поштових послуг.

ПРИКОРДОННИКИ ПРОСЯТЬ ДОПОМОГИ ОБЛАСНОЇ ВЛАДИ ТА ГРОМАД

Допомога засобами, матеріалами та іншими організаційними заходами для убезпечення українсько-білоруської ділянки кордону – таким було ключове питання чергового засідання Координаційної ради місцевого самоврядування при очільнику обласного депутатського корпусу.

Через карантинні обмеження лідери громад та голови районних рад перебували на відео-зв’язку.  Участь у засіданні коордради також взяли керівництво облдержадміністрації, райдержадміністрацій очільники силових відомств та лісового господарства.

Звертаючись до присутніх голова обласної ради Григорій Недопад закликав присутніх зважити на серйозність загрози ескалації ситуації і на українсько-білоруській ділянці кордону. «Ви всі обізнані з подіями, які уже кілька днів відбуваються на межі польського кордону. Протяжність кордону з Білоруссю в області понад 200 кілометрів. Тому Волинь на усіх рівнях повинна негайно підготуватися до можливої дестабілізації, пов’язаної із навалою біженців та нелегальних мігрантів», – зазначив голова Волиньради.

Головний прикордонник області Сергій Лозінський повідомив, що на кордоні з Білоруссю визначено найбільш уразливі для незаконного прориву ділянки загальною протяжністю 10 кілометрів. Допомоги у терміновому їх укріпленні він попросив як в обласної влади, так і у громад. Зокрема, прикордонники конче потребують бетонних і дерев’яних опор, пиломатеріалів, загороджувальної сітки, колючого дроту, а також спірального бар’єрного загородження.

Григорій Недопад заявив, що обласний бюджет готовий виділити кошти з резервного фонду, який і передбачений на випадок надзвичайних ситуацій. Однак для цього потрібне відповідне рішення Кабміну чи РНБО. Окрім того, без спеціального дозволу неможливо без конкурсу здійснювати закупівлі вартістю понад 50 тисяч гривень. Нарешті, потрібно владнати питання проведення робіт з облаштування кордону на території природно-заповідного фонду, де заборонена будь-яка діяльність. Григорій Недопад звернувся до голови облдержадміністрації з проханням якомога швидше узгодити ці питання з центральними державними органами.

Також голова ковельської РДА Ольга Черен зазначила, що підприємці району готові закупити частину необхідного, проте потребують більше детальної інформації і щодо матеріалів, і щодо процедур їх передачі.

Начальник обласного управління Нацполіції Юрій Крошко та командир частини Нацгврдії Василь Гуртовський повідомили, що для посиленої охорони прикордонних територій будуть залучені сили з інших областей. Відтак голів громад  просять допомогти із виділенням приміщень для розташування особового складу. Окрім того, є потреба у під’єднанні до стаціонарного електроживлення наметових містечок, які вже розгорнули правоохоронці, оскільки потужностей мобільних генераторів бракує.

Про посилення патрулювання у лісових масивах вздовж кордону доповів і головний лісівник області Олександр Кватирко – цілодобову варту на території  майже сотні кілометрів несуть рейдові групи з працівників держлісгоспів.

Керівник СБУ в області Микола Лисененко повідомив, що по громадах уже працюють оперативні групи, тому попрохав голів про взаємодію. Він також закликав вести з місцевим населенням роз’яснювальну роботу щодо можливої загрози прориву кордону нелегальними мігрантами, а також про те, як діяти в такій ситуації та кого повідомляти.

Григорій Недопад закликав лідерів громад до пильності та злагодженої взаємодії у питаннях допомоги з убезпечення ділянки кордону та максимальному попередженні надзвичайної ситуації.

Волинь відвідали найвищі чини органів охорони правопорядку та кордону.

У зв’язку із загостренням міграційної ситуації на кордоні а область навідалися Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський разом із головою Державної прикордонної служби Сергієм Дейнеком, головою Національної поліції Ігорем Клименком і заступником голови Національної гвардії України Юрієм Лебедем. З державними посадовцями зустрівся і голова обласної ради Григорій Недопад.
Міністр ВСУ провів нараду із керівництвом області, прикордонниками, нацгвардійцями, рятувальниками, Державною міграційною службою, очільниками територіальних громад. Він прогнозує, що ескалація міграційних процесів на кордоні з Польщею може призвести і до того, що мігранти намагатимуться перетнути білорусько-українську ділянку кордону аби транзитом потрапити до Польщі. «Тому ми посилюємо прикордонні підрозділи силами Національної поліції та Національної гвардії. Додатково буде залучено близько 8,5 тисяч військовослужбовців та поліцейських. Чергуватиме також авіація МВС, зокрема 15 вертольотів, які забезпечать мобільність і, за необхідності, перекидатимуть наші сили на кордон», – зазначив Денис Монастирський.
Денис Монастирський ознайомився з відпрацюванням дій щодо захисту від можливого прориву українського кордону штучно організованими натовпами мігрантів з боку Білорусі. Крім того, він перевірив стан охорони державного кордону з Республікою Білорусь і місця дислокації додаткових сил. Їх перекинули та розгорнули безпосередньо на напрямках потенційного руху незаконних мігрантів.
Голова обласної ради Григорій Недопад пообіцяв усіляку підтримку в організації вбезпечення кордону: “Ми уже обговорили план дій з головами прикордонних громад. І готові надати свої комунальні заклади для того, щоб розмістити додаткові сили правоохоронців. Також ми віднайдемо резерви для забезпечення першочергових потреб”, – запевнив голова обласної ради.
Денис Монастирський зазначив, що такі нагальні кроки дозволять стримати незаконних мігрантів, однак для комплексного вирішення проблеми є тільки один вихід – будівництво надійного сучасного інтелектуального кордону. «Український рубіж необлаштований, тому в найкоротші терміни Україна має звести «інтелектуальний кордон» з Росією та Білоруссю. Для фінансування цього проєкту знадобиться 17 млрд грн. Ці кошти будуть виділені з бюджету наступного року», – зазначив міністр.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*