офіційний сайт

Волинь відвідали найвищі чини органів охорони правопорядку та кордону.

У зв’язку із загостренням міграційної ситуації на кордоні а область навідалися Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський разом із головою Державної прикордонної служби Сергієм Дейнеком, головою Національної поліції Ігорем Клименком і заступником голови Національної гвардії України Юрієм Лебедем. З державними посадовцями зустрівся і голова обласної ради Григорій Недопад.
Міністр ВСУ провів нараду із керівництвом області, прикордонниками, нацгвардійцями, рятувальниками, Державною міграційною службою, очільниками територіальних громад. Він прогнозує, що ескалація міграційних процесів на кордоні з Польщею може призвести і до того, що мігранти намагатимуться перетнути білорусько-українську ділянку кордону аби транзитом потрапити до Польщі. «Тому ми посилюємо прикордонні підрозділи силами Національної поліції та Національної гвардії. Додатково буде залучено близько 8,5 тисяч військовослужбовців та поліцейських. Чергуватиме також авіація МВС, зокрема 15 вертольотів, які забезпечать мобільність і, за необхідності, перекидатимуть наші сили на кордон», – зазначив Денис Монастирський.
Денис Монастирський ознайомився з відпрацюванням дій щодо захисту від можливого прориву українського кордону штучно організованими натовпами мігрантів з боку Білорусі. Крім того, він перевірив стан охорони державного кордону з Республікою Білорусь і місця дислокації додаткових сил. Їх перекинули та розгорнули безпосередньо на напрямках потенційного руху незаконних мігрантів.
Голова обласної ради Григорій Недопад пообіцяв усіляку підтримку в організації вбезпечення кордону: “Ми уже обговорили план дій з головами прикордонних громад. І готові надати свої комунальні заклади для того, щоб розмістити додаткові сили правоохоронців. Також ми віднайдемо резерви для забезпечення першочергових потреб”, – запевнив голова обласної ради.
Денис Монастирський зазначив, що такі нагальні кроки дозволять стримати незаконних мігрантів, однак для комплексного вирішення проблеми є тільки один вихід – будівництво надійного сучасного інтелектуального кордону. «Український рубіж необлаштований, тому в найкоротші терміни Україна має звести «інтелектуальний кордон» з Росією та Білоруссю. Для фінансування цього проєкту знадобиться 17 млрд грн. Ці кошти будуть виділені з бюджету наступного року», – зазначив міністр.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*