офіційний сайт

ПРИКОРДОННИКИ ПРОСЯТЬ ДОПОМОГИ ОБЛАСНОЇ ВЛАДИ ТА ГРОМАД

Допомога засобами, матеріалами та іншими організаційними заходами для убезпечення українсько-білоруської ділянки кордону – таким було ключове питання чергового засідання Координаційної ради місцевого самоврядування при очільнику обласного депутатського корпусу.

Через карантинні обмеження лідери громад та голови районних рад перебували на відео-зв’язку.  Участь у засіданні коордради також взяли керівництво облдержадміністрації, райдержадміністрацій очільники силових відомств та лісового господарства.

Звертаючись до присутніх голова обласної ради Григорій Недопад закликав присутніх зважити на серйозність загрози ескалації ситуації і на українсько-білоруській ділянці кордону. «Ви всі обізнані з подіями, які уже кілька днів відбуваються на межі польського кордону. Протяжність кордону з Білоруссю в області понад 200 кілометрів. Тому Волинь на усіх рівнях повинна негайно підготуватися до можливої дестабілізації, пов’язаної із навалою біженців та нелегальних мігрантів», – зазначив голова Волиньради.

Головний прикордонник області Сергій Лозінський повідомив, що на кордоні з Білоруссю визначено найбільш уразливі для незаконного прориву ділянки загальною протяжністю 10 кілометрів. Допомоги у терміновому їх укріпленні він попросив як в обласної влади, так і у громад. Зокрема, прикордонники конче потребують бетонних і дерев’яних опор, пиломатеріалів, загороджувальної сітки, колючого дроту, а також спірального бар’єрного загородження.

Григорій Недопад заявив, що обласний бюджет готовий виділити кошти з резервного фонду, який і передбачений на випадок надзвичайних ситуацій. Однак для цього потрібне відповідне рішення Кабміну чи РНБО. Окрім того, без спеціального дозволу неможливо без конкурсу здійснювати закупівлі вартістю понад 50 тисяч гривень. Нарешті, потрібно владнати питання проведення робіт з облаштування кордону на території природно-заповідного фонду, де заборонена будь-яка діяльність. Григорій Недопад звернувся до голови облдержадміністрації з проханням якомога швидше узгодити ці питання з центральними державними органами.

Також голова ковельської РДА Ольга Черен зазначила, що підприємці району готові закупити частину необхідного, проте потребують більше детальної інформації і щодо матеріалів, і щодо процедур їх передачі.

Начальник обласного управління Нацполіції Юрій Крошко та командир частини Нацгврдії Василь Гуртовський повідомили, що для посиленої охорони прикордонних територій будуть залучені сили з інших областей. Відтак голів громад  просять допомогти із виділенням приміщень для розташування особового складу. Окрім того, є потреба у під’єднанні до стаціонарного електроживлення наметових містечок, які вже розгорнули правоохоронці, оскільки потужностей мобільних генераторів бракує.

Про посилення патрулювання у лісових масивах вздовж кордону доповів і головний лісівник області Олександр Кватирко – цілодобову варту на території  майже сотні кілометрів несуть рейдові групи з працівників держлісгоспів.

Керівник СБУ в області Микола Лисененко повідомив, що по громадах уже працюють оперативні групи, тому попрохав голів про взаємодію. Він також закликав вести з місцевим населенням роз’яснювальну роботу щодо можливої загрози прориву кордону нелегальними мігрантами, а також про те, як діяти в такій ситуації та кого повідомляти.

Григорій Недопад закликав лідерів громад до пильності та злагодженої взаємодії у питаннях допомоги з убезпечення ділянки кордону та максимальному попередженні надзвичайної ситуації.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*