офіційний сайт

ФІНІШУВАВ ЛЕГКОАТЛЕТИЧНИЙ ТУРНІР «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ»

Переможців підсумкового етапу всеукраїнських шкільних ліг з легкої атлетики привітав перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

За звання переможців упродовж кількох днів змагалися 40 команд з різних куточків України. Напередодні за програмою «Дитяча легка атлетика» першість виборювали молодші школярі. У підсумку команда Луцького ліцею № 27 здобула 2-ге місце. Команди 5-9 класів змагалися за програмою «Шкільне легкоатлетичне чотириборство». У цій віковій категорії Волинську область представляла команда Нововолинського ліцею № 1. Золота медаль дісталася львівським школярам, срібло – житомирянам, а третє місце посіли учні Наукового ліцею з Івано-Франківська.

«Ці змагання і ваші перемоги надзвичайно важливі. А для нас – приймаючої сторони ще важливіше, щоб упродовж цих днів вас переповнювали позитивні емоції, щоб ви знайшли нових друзів і щоб виникло бажання знову сюди повернутися. Переконаний, що під час турніру «Пліч-о-пліч» ви вкотре відчули, що Україна – єдина і неподільна, і в кожному її куточку ви почуваєтеся як вдома. Бажаю навчатися, змагатися під мирним українським небом», – звернувся до учасників перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Під час церемонії закриття усі учасники отримали подарунки, а команди, які зайняли з 1-го по 5-е місце, – цінні призи.

РОЗШИРЕННЯ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОГО АКАДЕМІЧНОГО ТА МІЖМУНІЦИПАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА: НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ВОЛИНІ

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт провів робочу зустріч із докторкою історичних наук, професоркою, заслуженою діячкою науки і техніки України, членкинею Громадської ради при МЗС України, співробітницею Бюро дипломатії місцевого самоврядування польського міста Торунь та головою Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Іриною Матяш.

З метою поглиблення міжмуніципальної співпраці, залучення міжнародних партнерів до реалізації проєктів у сфері освіти, науки, культурної дипломатії та регіонального розвитку зустріч ініціювала депутатка облради, професорка, докторка економічних наук, очільниця ВГО Союз Українок Ористлава Сидорчук.

Ірина Матяш розповіла, що Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин є не лише українською, а й міжнародною громадською організацією. «Ми активно працюємо над тим, щоб Україну знали у світі, видаємо щорічник Центру досліджень України, готуємо до друку й інші україномовні видання. Ми відкриваємо українські книжкові полички у Польщі, щоб наші діти залишалися українцями та не забували рідну мову. Як науковець на кожній своїй лекції я завжди наголошую, що ми усі є амбасодорами України, і це велика відповідальність. Я також працюю у Бюро дипломатії місцевого самоврядування польського міста Торунь – давнім партнером Луцька. І ми вболіваємо, аби ці стосунки масштабувалися і на регіональний рівень», – наголосила вона.

Заступник голови облради Григорій Пустовіт відзначив важливість поглиблення міжнародних контактів як регіону, так і України. «Ми дуже вдячні українцям, які, перебуваючи за кордоном, допомагають Україні. Ми дякуємо Польщі за підтримку в питаннях озброєння українського війська та гуманітарної допомоги, для нас важливо мати відчуття дружнього плеча. Із Польщею у нас досить активна співпраця, лише у Луцька – 9 польських міст-партнерів. І хоча існують історичні розбіжності, ми робимо акцент на тому, що нас об’єднує та підсилює один одного», – наголосив він.

Ірина Матяш анонсувала проведення міжнародної конференції «Стійкі міста», яка відбудеться в жовтні у Торуні та запросила представників обласної ради, депутатів, студентство і науковців до участі. «Ми спільно маємо думати про те, як вистояти, як боротися з агресором і як виховувати молодь. Усі ми розуміємо, у який складний час живемо, і ці зустрічі вкрай важливі», – зауважила вона.

Ірина Матяш висловила готовність допомогти із організацією відзначення 600-річчя З’їзду європейських монархів у Луцьку в частині здійснення науково-дипломатичної місії. Окремо під час зустрічі йшлося й про поглиблення академічної співпраці між закладами вищої освіти та науковими осередками обох держав.

За вагомий особистий внесок у справу розвитку міжнародної академічної, наукової та міжмуніципальної співпраці Григорій Пустовіт нагородив Ірину Матяш подякою обласної ради. У відповідь вона подарувала збірки видань українською та польською мовами. Вони невдовзі поповнять бібліотечний фонд обласної наукової книгозбірні.

«ПОВІР У СЕБЕ»: ВОЛИНЬ ПРИЙМАЄ ФІНАЛ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПЕЦІАЛЬНОЇ СПАРТАКІАДИ

Учасників привітали і вболівали паралімпійці та дефлімпійці, рідні й тренери, представники місцевої влади. Волиньраду представляв перший заступник голови Юрій Поліщук.

Фінал ХХХІII Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю присвячений 35-й річниці Незалежності України. Близько 300 спортсменів з 21-го регіону та столиці змагатимуться у настільному тенісі, шахах, волейболі та легкій атлетиці.

«Сьогодні тут зібралися майбутні паралімпійці та дефлімпійці. Я переконаний, що ви не лише досягнете таких результатів, як і ваші натхненники, але й перевершите їх. Збірна України на різних змаганнях завжди демонструє гідний рівень. Тож від імені голови та депутатського корпусу Волиньради бажаю кожному сил, мотивації та перемог. Нехай успіх супроводжує вас і у спорті, і у житті», – привітав учасників спартакіади Юрій Поліщук.

Також за підтримку паралімпійського та дефлімпійського руху, фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю Почесною грамотою Волинської обласної ради Юрій Поліщук нагородив Ірину Попович, представницю торгової марки «Luchan».

ВОЛИНЬ ПОГЛИБЛЮЄ СПІВПРАЦЮ З ЛИТВОЮ

Перспективні напрямки партнерства з офіційною литовською делегацією під час робочої зустрічі обговорили заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт і Почесний консул Литовської Республіки в Луцьку Сергій Мартиняк.

У числі уповноважених представників – пані посолка Литовської Республіки в Україні Інга Станітє-Толочкєнє, представники дипломатичного корпусу, Міністерства закордонних справ та Центрального агентства з управління проєктами Литви. Мета візиту та комунікації з органами влади полягає у з’ясуванні нагальних проблем, спричинених війною. Йшлося про лікування військовослужбовців, створення нових реабілітаційних центрів, розвиток освітньої мережі, енергетичну стійкість, відновлення пошкодженої критичної інфраструктури.

Заступник голови Волиньради Григрій Пустовіт висловив вдячність литовським партнерам: «Історично наші зв’язки тісно пов’язані з часів Вітовта, тому наше братерство і єдність європейських поглядів зосереджені в спільному напрямку. Україна цінує вашу гуманітарну та оборонну підтримку. Наші військовослужбовці мають можливість проходити якісні навчання на ваших базах, де отримують високий рівень підготовки. Окрема вдячність за підтримку української освіти, яка потребує якісних змін. Сподіваємося, це братерство буде надалі посилюватися задля спільного бачення справедливого миру».

Предметним був діалог довкола відзначення 600-річчя з’їзду європейських монархів у Луцьку. Сторони узгодили створення робочих груп серед історикознавців Литви та України, які досліджуватимуть тематику знакової події 2029 року для успішної реалізації та відтворення історичної дійсності.

Пані посолка Інга Станітє-Толочкєнє наголосила, що взаємодія між країнам тільки зростатиме: «Я дякую українському народу за стійкість. Наша держава завжди буде поруч і надаватиме безперебійну допомогу як на оборонному, так і в інших спрямуваннях. Сьогодні ми почули багато важливих тем, які повинні реалізуватися».

Сторони домовилися, що наступні зустрічі будуть відбуватися за окремим напрямками, аби литовські партнери змогли глибше вивчити актуальні проблеми, що потребують швидких рішень

ВОЛИНСЬКІ НАЦГВАРДІЙЦІ ВІДЗНАЧАЮТЬ 32-РІЧЧЯ ЗАСНУВАННЯ ЧАСТИНИ

З нагоди Дня народження підрозділу кращих військовослужбовців привітав і нагородив Почесними грамотами Волиньради перший заступник голови Юрій Поліщук.

З дня створення частини волинські гвардійці сумлінно несуть службу з охорони правопорядку та захисту суверенітету держави. У 2014 році вони були в авангарді оборонців Луганщини і Донеччини. А від початку повномасштабного вторгнення виконують завдання на найгарячіших ділянках фронту, у складі мобільних вогневих груп протидіють повітряним загрозам, охороняють стратегічно важливі об’єкти в тилу.

«Волинські нацгвардійці – невід’ємна і важлива складова безпеки як на території області, так і на передовій, приклад гідного служіння українському народові. Від імені обласної ради, волинської громади та від себе особисто дякую вам за службу. Керівному і особовому складу бажаю міцного здоров’я, незламності духу, надійного родинного тилу. І щоб службові завдання ви виконували у мирній Україні. Хочу запевнити, що наша співпраця лише міцнішатиме», – зазначив перший заступник голови Юрій Поліщук. За бездоганну службу, вірність присязі та з нагоди 32-ї річниці заснування частини він також нагородив Почесними грамотами Волиньради кращих військовослужбовців.

Натомість командування частини відзначило обласну раду за ефективну взаємодію та постійну підтримку.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*