офіційний сайт

МРІЯТИ, ДІЯТИ, ДОСЯГАТИ – У КНЯГИНИНІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ ВІДЗНАЧИЛИ ТАЛАНОВИТИХ І АКТИВНИХ

У традиційній церемонії нагородження найуспішніших учнів, які в 2024/2025 навчальному році здобули перемоги в обласних і всеукраїнських олімпіадах, творчих і наукових конкурсах, турнірах і спортивних змаганнях, від імені засновника взяв участь голова Волиньради Григорій Недопад.

«Не зважаючи на гучний і тривожний ранок, ми всі сьогодні разом, щоб навчатися, працювати і перемагати, аби наша країна посіла гідне місце серед держав, які заслуговують на мирне і щасливе майбутнє. «Сузір’я успіху» – це результат вашого таланту і цілеспрямованості. Ви – гордість Волині і України. Успіху вам на шляху до нових зірок!», – висловив побажання Григорій Недопад.

Перелік перемог і досягнень княгининівських ліцеїстів як і щороку звично великий: перше місце у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з української мови та літератури і друге – на XV Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка; перемоги на Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт» і у Всеукраїнському конкурсі комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX 2025»; «золото» і 19 призових місць в обласних етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з гуманітарних і точних предметів; два призових місця в обласному етапі ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика; дві перемоги у ІІІ етапі Конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН Всеукраїнського рівня; 2 золоті нагороди, 2 срібла, 2 бронзи, 7 почесних відзнак на Олімпіаді геніїв України; призерство в обласних турнірах з журналістики, історії, біології та географії; лідерство у всеукраїнських та обласних творчих конкурсах: «Неповторність», «Я – журналіст», «Мій родовід», «Шевченкова весна», «Юні літератори Волині», «Teen Writers», «Репортер», «Bookfashion».

Загалом у номінаціях «Тріумфатори року», «Інтелектуальний злет», «Оріон української ідентичності», «Спортивні титани», «Драйвери шкільних ініціатив» нагороди і подарунки отримали 99 учнів. Також відзначено майже 40 педагогів, які заохочують молодь до знань і саморозвитку.

«Кожен учень Княгининівського ліцею – це унікальна зірка у нашому «Сузір’ї успіху». Ви довели, що наполеглива праця, мрії та прагнення до знань неодмінно приведуть до успіху. Щиро дякую учням за старанність і цілеспрямованість, педагогам-наставникам – за мудрість і підтримку, а батькам – за любов і віру у вас. Особливу подяку за підтримку висловлюю нашим партнерам – Волинській обласній раді, управлінню освіти і науки ОВА, обласній МАН, ВНУ імені Лесі Українки, ЛНТУ, Центру позашкільної освіти, а також благодійникам і меценатам», – звернулася до присутніх директорка ліцею, депутатка обласної ради Ольга Омелько.

ДЕПУТАТИ РОЗГЛЯНУЛИ ПИТАННЯ ПРИМІЩЕНЬ НУХТ

У роботі постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області взяли участь голова Волиньради Григорій Недопад, перший заступник голови Юрій Поліщук, а також представники колективу освітнього закладу.

Йшлося про передачу цілісного майнового комплексу по вул. Кафедральній у Луцьку, що перебуває на балансі Волинського фахового коледжу Національного університету харчових технологій в оперативне управління комунальному підприємству «Управління будинком Волинської обласної ради». Директор коледжу Ігор Корчук просив зняти це питання з розгляду, адже побоюється, що коледж лишиться без приміщень. «Ми провели реконструкцію приміщень, зробили ремонт. У нас навчається понад 2200 здобувачів освіти. І наш заклад – в п’ятірці кращих в Україні», – аргументував керівник.

«Ми зацікавлені в тому, щоб коледж працював, розвивався і тут хотіли навчатися діти. Про жодне виселення коледжу з приміщень не йшлося і не йдеться», – наголосив Григорій Недопад. Він також додав, що згідно з вимогами законодавства майновий комплекс, в якому розміщений коледж, є спільною власністю територіальних громад, сіл, селищ, міст області в особі обласної ради і може бути переданий в оперативне управління лише комунальному закладу, який заснувала Волиньрада.

«В 2011 році ці приміщення комунальної власності були передані на баланс коледжу, який є державною структурою. Зараз законодавство забороняє таку пряму передачу. Тому ми маємо передати ці приміщення в оперативне управління нашому комунальному підприємству, яке в свою чергу на пільгових умовах за 1 гривню має заключити договір оренди із коледжем. Для учнів нічого не зміниться – вони і далі навчатимуться в тих же приміщеннях», – підкреслив голова Волиньради. Він також додав, що зараз обласною радою здійснюються такі ж дії й щодо інших кількох десятків комунальних будівель. «Наприклад, приміщення центрального корпусу ВНУ ім. Лесі Українки теж перебуває в обласній комунальній власності, і ми проводимо таку ж процедуру – передаємо ці приміщення в оперативне управління нашому комунальному підприємству, а вже воно, відповідно до законодавства, заключає договір оренди із вишем. Пільгові умови оренди також передбачені, оскільки ВНУ уже багато років є балансоутримувачем», – наголосив Григорій Недопад.

Депутат Волиньради Анатолій Вітів зазначив, що в 2011 році під час передачі майна директор коледжу зобов’язався виконати ряд вимог обласної ради. «Зокрема, була умова – там мав бути створений музей Луцької тюрми. Це рішення ради ви так і не виконали. А тепер ви звинувачуєте обласну раду в тому, що вона порушує закон, прикриваючись студентами і переслідуючи не зовсім чесні наміри», – звернувся до директора закладу Анатолій Вітів.

За результатами розгляду питання члени профільної комісії рекомендували депутатам сесійним рішенням закріпити майно, в якому знаходиться коледж, за КП «Управління будинком Волинської обласної ради».

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією

ПРОФІЛЬНА КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА ЗВІТИ ГОЛОВИ ВОЛИНЬРАДИ ТА ПРОКУРОРА

Під час засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією підсумки роботи за 2024 рік представили очільник обласної ради Григорій Недопад та керівник обласної прокуратури Віктор Тимчук.

Зокрема, Григорій Недопад зазначив, що детальний звіт обсягом понад 40 сторінок за результатами річної діяльності з лютого оприлюднений на офіційному сайті обласної ради, з ним можуть ознайомитися як депутати, так і громадськість. Тож він коротко проаналізував основні аспекти діяльності відповідно до повноважень. Йшлося про організацію та проведення пленарних засідань сесій; діяльність постійних депутатських комісій; забезпечення гласності у роботі ради; сприяння у здійсненні депутатами своїх повноважень; представлення ради у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, трудовими колективами, а також у зовнішніх відносинах, а також підтримку Об’єднаних сил безпеки та оборони.

«Я свідомий того, що результативність роботи найвищого представницького органу залежить від ефективної взаємодії голови обласної ради з депутатським корпусом в цілому і кожним депутатом зокрема. Тому – це спільний результат. Попри роботу в умовах дії воєнного стану в Україні, обмеженість у здійсненні повноважень обласна рада зберегла свою дієздатність і знаходить шляхи вирішення актуальних питань», – зазначив Григорій Недопад.

Звітуючи про результати роботи, очільник Волинської прокуратури, що за минулий рік в області рівень злочинності на 10 тис. населення дещо зріс – з 112 до 121. За словами Віктора Тимчука, на це вплинула як воєнна агресія, так і посилення роботи усіх правоохоронних органів. «Задля ефективної координації між силовими відомствами функціонують 24 міжвідомчих робочі групи, діяльність яких зосереджена на вирішенні проблемних та актуальних для регіону питань, пов’язаних із запобіганням, виявленням, припиненням та розслідуванням кримінальних правопорушень», – запевнив прокурор області. Він деталізував, що число облікованих кримінальних правопорушень збільшилося за рахунок тяжких злочинів проти життя і здоров’я особи (на 15%), розбоїв (на 50%), порушень громадського порядку та моральності (у 2 рази), незаконного обігу наркотиків (на 74%). Натомість суттєво знизилось число крадіжок, грабежів, вимагань та групової злочинності.

«З урахуванням такої динаміки вжито додаткових організаційних та практичних заходів із забезпечення в умовах особливого періоду належного провадження досудового розслідування кримінальних правопорушень, насамперед щодо їх розкриття. За оголошеними підозрами загалом розкрито понад вісім тисяч кримінальних правопорушень. На кінець звітного періоду до суду скеровано половину», – зазначив Віктор Томчук.

Одним із основних пріоритетів у діяльності обласної прокуратури в умовах триваючого воєнного стану він назвав протидію кримінальним правопорушенням проти основ національної безпеки України. У 2024 році прокурорами здійснювалось процесуальне керівництво у 113 таких провадженнях, до суду скеровано 44 обвинувальних акти. Також до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 98 кримінальних проваджень за фактами вчинення воєнних злочинів. Під особливим контролем і сфера економічної безпеки та корупційні правопорушення.

У цьому контексті очільник профільної депутатської комісії Анатолій Вітів поцікавився результатами розслідування стосовно Ківерцівського міського голови та депутатського запиту щодо незаконної вирубки лісу у Ківерцівській громаді. Прокурор поінформував, що справа за підозрою у корупції посадовця має ознаки підслідності НАБУ, тож матеріали передано до цієї структури. А результати поглибленої перевірки виявили ймовірні незаконні рубки, і щодо цього зараз триває експертиза.

За підсумками розгляду члени комісії рекомендують депутатам схвалити обидва звіти.

ВИШИВАНКА – КОД УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ І СИМВОЛ НЕЗЛАМНОСТІ

У міжнародний День вишиванки до традиційного пошанування етнічного українського вбрання долучилися також керівництво, депутати та працівники виконавчого апарату Волиньради.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*