офіційний сайт

ВЕСНЯНА ТОЛОКА В ОЛИЦЬКОМУ ЗАМКУ

Традиційне генеральне прибирання території родинного замку князів Радзивіллів до відкриття туристичного сезону влаштували з ініціативи Волинського краєзнавчого музею, обласної ради та Олицької громади.

Загалом толока зібрала більше сотні охочих долучитися до прибирання та розчистки території унікальної історичної пам’ятки національного значення. У ролі волонтерів виступили голова Волиньради Григорій Недопад, його заступник Григорій Пустовіт, очільник бюджетної комісії облради Орест Маховський, голова екологічної комісії обласної ради Юрій Ройко, депутат облради Анатолій Філюк, очільниця Луцької райради Тетяна-Павлова Багрійчук та голова Олицької селищної ради Олександр Прендецький, а також працівники краєзнавчого музею, Олицького психоневрологічного інтернату, представники молодіжної ради при Олицькій селищній раді.

«Ми маємо унікальну пам’ятку архітектури, яку треба підтримувати та розвивати попри обмеженість бюджетних ресурсів на це. Тому, спільними зусиллями ми робимо добру справу, аби розпочати новий туристичний сезон. Попри війну внутрішній туризм набуває популярності. До нас щороку приїздить все більша кількість туристів. Ми вже розробили додаткові туристичні маршрути спільно із природним парком «Цуманська пуща», поєднавши архітектуру з природою», – розповів очільник громади Олександр Прендецький.

Цього дня в учасників толоки було чимало роботи, це і розчищення навколишньої території та бастіонів фортеці від чагарників, вирівнювання території, облагородження квітників та площі всередині замку. Велись також внутрішні роботи в одній із будівель фортеці, де музейники планують відкрити для туристів нову тематичну виставкову залу.

Голова обласної ради Григорій Недопад висловив вдячність усім працівникам обласних комунальних закладів, селищної ради та молодіжному активу громади, які долучились до цієї важливої громадської роботи заради спільного результату.

«Олицький замок – це чудовий туристичний магніт, який ми усі разом маємо популяризувати. Я переконаний, що після перемоги ми неодмінно завершимо розпочату тут велику реставрацію, і окрім мальовничої території тут з’являться картинні галереї, будуть проводитись форуми та фестивалі. Тому, музейникам варто й надалі розвивати цю історичну спадщину, а селищній раді – поширювати інформацію про цю унікальну фортецю, а ще подбати про розвиток готельної-ресторанної інфраструктури. Я переконаний, що Олика невдовзі стане містом і потужною громадою», – підкреслив Григорій Недопад.

В рамках проведення толоки також оглянули стан будівель замку та визначили першочергові потреби.

КУЛЬТОВІ НАЦІОНАЛЬНІ ПАМ’ЯТКИ УПЦ МП ДОСІ НЕ ЗВІЛЬНИЛА, ПРАЦЮЄ ВИКОНАВЧА СЛУЖБА

Про це стало відомо під час чергового засідання депутатської тимчасової контрольної комісії з виконання рішень Волиньради щодо заборони діяльності на території області московського патріархату.

Участь у роботі комісії також взяли заступник начальника ОВА Тарас Шкітер, керівники структурних підрозділів облвійськадміністрації, представники прокуратури та Національної поліції. У порядку денному вже вкотре – питання вивільнення комплексу пам’ятки архітектури національного значення Володимирського Свято-Успенського собору релігійною громадою Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ МП. Попри те, що термін дії договору на користування завершився ще 1 липня 2024 року та винесено відповідні ухвали судовими органами першої та другої інстанцій, ситуація і досі не зазнала змін.

Очільник тимчасової контрольної комісії, депутат Володимир Бондар наголосив, що у цьому випадку йдеться не про релігію, а про виконання законів. «Проблему, врешті-решт треба вирішити. Бо що довше з цим зволікати, то більше вона загострюється і вносить деструктив у суспільство. У часи великої війни переконання, що ми повинні мати українську владу, українську армію та українську церкву лише утвердилися. Одночасно, представники УПЦ МП відверто ігнорують і законодавство, і рішення судів, і органи влади. Але ми маємо бути наполегливими і чітко дати зрозуміти, що не відступимося», – зазначив голова комісії.

Заступник начальника облвійськадміністорації Тарас Шкітер запевнив членів депутатської тимчасової комісії, що як орган державної виконавчої влади ОВА зробила усе належне, аби національна пам’ятка повернулася в державне управління – домоглася двох судових рішень щодо цього та подала клопотання про їх виконання до Володимирського відділу Державної виконавчої служби: «Ми також спрямували лист з проханням інформувати ОВА про хід виконання судового рішення та у разі добровільної згоди боржника повідомити про це із зазначенням дати та часу, на який комісія з приймання-передачі культових споруд прибуде для підписання акту приймання-передачі». За його словами, перший десятиденний термін на це спливає вже 7 квітня. У разі відмови релігійної громади звільняти пам’ятку виконавча служба, відповідно до процедури, ще двічі має визначити такий же період на виконання судового рішення і тільки після цього вдаватиметься до примусового виселення.

Депутат Андрій Бокоч переконаний, що керівництво релігійної громади Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ МП не тільки і надалі усіляко затягуватиме вивільнення храму, а й вдасться до провокацій та підбурювання вірян на опір при спробі примусового виселення. Він також звернув увагу на те, що співробітники Володимирського відділу Державної виконавчої служби проігнорували запрошення взяти участь у роботі комісії, чим, на його думку, знехтували своїми службовими обов’язками та виказали неповагу до місцевої влади. Тож, члени комісії проголосували за те, аби ОВА організувала окрему зустріч з державними виконавцями та домоглася чіткого розуміння їхніх дій з вирішення питання.

Також вже вкотре комісія з’ясовує ситуацію з усуненням перешкод у користуванні пам’яткою культурної спадщини національного значення храмом Різдва Пресвятої Богородиці Православної Церкви України у Камінь-Каширському. Представники тамтешньої релігійної громади УПЦ МП практично забарикадувалися у храмі і не допускають уповноважені владні органи навіть на територію церкви. Начальниця управління культури ОВА Ольга Чубара повідомила, що Ухвалою Камінь-Каширського районного суду наприкінці березня відкрито позовне провадження у справі про усунення перешкод у здійсненні права користування майном, а підготовче засідання призначено аж на 27 травня.

Володимир Бондар запропонував наступні засідання тимчасової комісії у розширеному форматі із залученням правоохоронців та виконавчої служби провести на території обох згаданих культових національних пам’яток. А депутатка Юлія Вусенко ініціювала постійне інформування депутатського корпусу під час сесійних засідань про результати роботи тимчасової контрольної комісії.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*