офіційний сайт

УАРОР НАПОЛЯГАЄ НА ДООПРАЦЮВАННІ ЗАКОНОПРОЄКТІВ З РЕФОРМУВАННЯ ПРОФІЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Під час позачергового засідання Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» представники регіонів, громад, законодавці, урядовці та експерти обговорили два законопроєкти – основний та альтернативний – щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв. Від Волині до обговорення в режимі онлайн долучились віцепрезидент УАРОР з питань регіональної політики, голова обласної ради Григорій Недопад, його перший заступник Юрій Поліщук, народний депутат України Вячеслав Рубльов, голова бюджетної комісії облради Орест Маховський та очільниця відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери апарату облради Галина Карнаухова.

Президентка Асоціації Тетяна Єгорова-Луценко наголосила на важливості обговорюваної тематики, оскільки від регіонів надійшла велика кількість пропозицій щодо внесення змін до запропонованих парламентарями законопроєктів. За її словами, однією із перших свої зауваження надіслала Волиньрада. Її голова Григорій Недопад зауважив, що депутати дотепер не затвердили план формування мережі закладів старшої профільної освіти через значну кількість викликів. «Попередньо ми також взяли участь в громадському обговоренні впровадження реформи профільної освіти, яке на Волині ініціювали експерти швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Тоді прозвучало чимало гострих запитань від голів громад та освітян, на які, на жаль, не отримали конструктивних відповідей. Проєкт мережі, який було подано профільним управлінням ОВА на розгляд сесії, гостро розкритикували і депутати. Тому, на мою думку, обидва законопроєкти необхідно скерувати на доопрацювання, аби всі обласні ради, які також не підтримали запропоновану виконавчою владою мережу, в результаті отримати якісну та оптимальну модель закладів старшої профільної освіти» , – підкреслив Григорій Недопад.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук зосередив увагу учасників обговорення на кількох поданих обласною радою пропозиціях. «На Волині рівень сільської освіти досить хороший, адже ЗНО дозволило сільським дітям конкурувати на рівні з міськими і вступати у виші. Якщо академічні ліцеї будуть формуватися з розрахунку 4 класи в одній паралелі, то фактично у сільській і селищній місцевості в нас їх не буде. Але у нас є освітні заклади, які віддалені від міст і зможуть мати 2-3 таких паралелі. І, власне, наші пропозиції полягають у тому, щоб дозволити, як виняток, у селах та селищах формувати ліцеї з меншою кількістю паралелей. Це дозволить дітям здобувати якісну освіту поблизу свого місця проживання. Ще один аспект стосується початкової школи, яка, відповідно до нових вимог, не може бути в складі ліцею, а лише у гімназії. Тому друга наша пропозиція – дозволити початкову школу в складі і гімназій, і ліцеїв у сільській місцевості. Це не означає, що таких шкіл буде багато, однак академічна освіта буде більш доступною для сільських дітей», – зауважив він.

На неприпустимості прийняття запропонованих законодавчих змін також наголошує й парламентар Вячеслав Рубльов. «Одна з громад мого округу, яка розташована біля обласного центру, достатньо потужна фінансово і спроможна втілювати запропоновані новації, теж має ряд зауважень. Одне з них стосується того, що у сільських громадах через меншу кількість учнів неможливо, або дуже важко в перші роки створення ліцеїв набрати 4 класи одного року навчання. І це ставить під загрозу існування школи у цій громаді», – зазначив він.

За його словами, є ряд запитань і щодо заборони початкової ланки у складі ліцею, адже на території сільських громад здебільшого просто немає належних приміщень, аби переселити початкову школу, а довозити кудись таку кількість молодших школярів просто не можливо і не доцільно. Тож, Вячеслав Рубльов закликав своїх колег – народних депутатів, які входять до складу Комітету з питань освіти, науки та інновацій, а також урядовців провести виїзні засідання в регіонах держави, аби глибше зрозуміти ситуацію на місцях, і пропонує почати з Волині.

За підсумками обговорення, члени правління УАРОР зійшлися на думці про не припустимість прийняття освітніх законопроєктів у запропонованій редакції, та висловилися за те, щоб зняти їх з розгляду Верховної Ради України та доопрацювати з урахуванням позиції органів місцевого самоврядування.

«ВЕЛИКОДНІ БАРВИ»–БЛАГОДІЙНА ВИСТАВКА В МУЗЕЇ ВОЛИНСЬКОЇ ІКОНИ

Це вже шостий спільний проєкт музею волинської школи іконопису та Технічного фахового коледжу ЛНТУ. На відкриття великодньої благодійної експозиції завітали голова обласної ради Григорій Недопад, народний депутат України Вячеслав Рубльов, керівник технічного коледжу ЛНТУ Олег Герасимчук, викладачі та студенти.

Традиційно перед Великоднем у Музеї волинської ікони експонують творчі роботи учнів коледжу, які здобувають фах живописців, кравців і вишивальниць, флористів, квітникарів і дизайнерів, а також їхніх наставників. Відвідувачі зможуть не лише познайомитися з їхнім доробком, але й, за бажанням, придбати вироби.

«Виставку «Великодні барви» я відвідую не вперше, але щоразу вражений талановитістю молодих творців, їх витонченістю смаків, художньою образністю і вмінням поєднати давні традиції з сучасними трендами. В моїй родині є традиція перед пасхальними святами прикрашати будинок, і кожного разу саме тут я знаходжу оригінальні авторські витвори для цього. Тож закликаю усіх придбати експонати з цієї виставки та створити в своєму домі неповторну атмосферу Великодня», – звернувся до присутніх Григорій Недопад.

Серед експонатів – оздоблені великодні кошики, флористичні пасхальні композиції, кожна з яких має своє унікальне оформлення з квітів та декоративних елементів, дизайнерські картини, а також барвисті вишиті тематичні скатертини, рушники та серветки.

«Коли наші студенти віднаходять давні мотиви для вишиваних великодніх рушників, коли створюють пасхальні композиції та винаходять нові ідеї для прикрашання домівок – це надзвичайно надихає. Ми часто відвідуємо військових на лінії фронту і вони завжди говорять про дітей, про те, що потрібно робити задля їхнього і нашого майбутнього. Тож поки вони тримають небо над нашими головами, ми тут, в тилу, будемо робити все для того, щоб Україна була, щоб наша надзвичайно талановита молодь отримувала усі можливості для творчості і мала упевненість в майбутньому», – звернувся до студентів Вячеслав Рубльов.

Усі виручені кошти з продажу експонатів будуть переказані на потреби Збройних Сил України.

МИ ОДНІЄЇ СМІЛИВОСТІ: ВІДБУВСЯ ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ЕКОПРОСВІТИ

Учасників змагань юннатівських колективів, які традиційно щороку організовує Волинський еколого-натуралістичний центр, привітав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. Серед почесних гостей були також і очільники вищих та професійно-технічних освітніх закладів, науковці, краєзнавці, представники природоохоронних спілок та громадських організацій.

За словами директорки екоцентру Валентини Остапчук, в області нараховується понад 100 колективів екологічної просвіти. Задля виховання у школярів любові до рідного краю, формування екологічної культури, пошук нових форм, методів і моделей організації еколого-просвітницької роботи та поширення кращого педагогічного досвіду з організації агітаційної еколого-просвітницької роботи в закладах загальної середньої та позашкільної освіти і проводиться щорічний обласний конкурс «Земля – наш рідний дім!», якому передують місцеві етапи. Вона зазначила, що волинські юннати незмінно кращі і на загальнодержавному рівні. Так, минулоріч команда «Видра» Видраницького ліцею Забродівської сільської ради посіла І місце на Всеукраїнському конкурсі колективів екологічної просвіти. Серед лідерів також гурти екологічної просвіти: «Варта» Луцького ліцею № 28, «Еко-шанс» ліцею села Глухи Дубечненської громади, «Живоцвіт» Буянівської гімназії-філії Торчинського ліцею, «Терра» Камінь-Каширського ліцею №2 та інші.

Від імені голови та депутатського корпусу Волиньради Юрій Поліщук подякував колективу еколого-натуралістичного центру, а також педагогам-наставникам команд за надзвичайно важливу місію екологічного виховання та пропагування збереження довкілля. «Щороку і представництво, і географія учасників конкурсу розширюються, а отже, ваша праця дає хороший результат. І я пишаюся нашою молоддю, яка усвідомлює, де їхнє коріння і якого вони роду-племені. Українська нація з покон віків ототожнює себе із землею, яка живить їх фізично і духовно, і саме за це триває наша збройна боротьба. Ви – теж воїни – екологічного фронту. У силу своїх можливостей, завдяки таланту і старанням ви прагнете зберегти чистоту природи, частиною якої є і сама людина. Нехай сьогодні переможе найкращий і гідно представить наш краї лісів та озер на загальнодержавному конкурсі», – висловив побажання Юрій Поліщук.

У теперішніх змаганнях беруть участь діти з 35 громад. Тема конкурсних виступів, яка щороку змінюється, «Ми однієї сміливості». Сценарії мають бути неодмінно авторськими і відображати власний досвід популяризації руху за збереження довкілля та результати практичної природоохоронної роботи. Аби донести до глядачів екологічні проблеми, свій погляд і зусилля для їх вирішення, конкурсанти поєднують різні жанри і напрями мистецтва, ведучи діалог у трагічній, гумористичній, образній, художньо-спортивній та інших оригінальних формах. Переможці обласного етапу представлятимуть Волинь на всеукраїнському конкурсі команд екологічної просвіти.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*