Таку назву має експозиція, яку сьогодні презентувала волинська мисткиня Олена Журавель у Галереї мистецтв обласної організації Національної спілки художників України. Серед поціновувачів її творчості був і заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.
Активну виставкову діяльність художниця провадить з 2000 року, її роботи виставлялися у групових експозиціях у Луцьку, Ужгороді, Черкасах, Одесі, Києві. Олена Журавель – лауреатка численних мистецьких конкурсів в Україні та Європі, серед яких Міжнародні конкурси акварелі в Італії. В 2020 році вона здобула державну премію імені М. Дерегуса Міністерства культури України. Улюблені жанри мисткині – пейзаж, натюрморт, техніки – олійний живопис, акварель, акрил, авторські мішані техніки. Від початку повномасштабного вторгнення у кольоровій палітрі художниці з’явилася чорна фарба, яку до цього вона ніколи не використовувала.
На нинішній виставці представлено майже пів сотні картин, написаних у Польщі, де художниця перебувала від початку війни, втім переважна більшість робіт побачили світ упродовж минулого року, коли Олена Журавель повернулась в Україну. Виручені від продажу картин кошти художниця спрямовувала на благодійність та підтримку українського воїнства, за що була відзначена дипломом учасника Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023: Благодійність на захисті України».
«Ми й надалі будемо розвиватися, творити і рухатися вперед, адже наша єдина зброя – це мистецтво. Ми маємо тримати мистецький фронт. Саме за допомогою творчості маємо змогу розповісти про свою Україну світові», – сказала художниця, відкриваючи виставку.
Із відкриттям чергової виставки мисткиню привітав і заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт. «Я спершу відкрив для себе Олену як особистість, а потім побачив результат її творчості. І я можу із впевненістю сказати, що талановиту людину легко відчути у її роботах, в яких передано емоції та внутрішній світ. На картинах, написаних у час війни, переважає мінорний колір, що передає тривожність та занепокоєння художниці, страх за майбутнє. До війни це була інша, яскрава палітра. У представлених тут картинах також відображене польське місто Гданськ очима українця, який є не просто туристом, а був вимушений там опинитися. Тішить те, що творчість Олени Журавель оцінили і польські мистецтвознавці. Це вагомий показник, що україніці – це талановита нація, і нам є чим пишатися. Сьогодні весь світ знає нас як нескорену націю воїнів, але поряд із цим ми зацікавили усіх, відкриваючи себе як талановитих художників, письменників, поетів та кінематографів, уміло демонструючи творчість українського народу, який вражає сьогодні весь світ, хоча і великою ціною», – підкреслив Григорій Пустовіт.