офіційний сайт

«ЖИВА ВОДА» ОЛЕНИ ЖУРАВЕЛЬ

Таку назву має експозиція, яку сьогодні презентувала волинська мисткиня Олена Журавель у Галереї мистецтв обласної організації Національної спілки художників України. Серед поціновувачів її творчості був і заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Активну виставкову діяльність художниця провадить з 2000 року, її роботи виставлялися у групових експозиціях у Луцьку, Ужгороді, Черкасах, Одесі, Києві. Олена Журавель – лауреатка численних мистецьких конкурсів в Україні та Європі, серед яких Міжнародні конкурси акварелі в Італії. В 2020 році вона здобула державну премію імені М. Дерегуса Міністерства культури України. Улюблені жанри мисткині – пейзаж, натюрморт, техніки – олійний живопис, акварель, акрил, авторські мішані техніки. Від початку повномасштабного вторгнення у кольоровій палітрі художниці з’явилася чорна фарба, яку до цього вона ніколи не використовувала.

На нинішній виставці представлено майже пів сотні картин, написаних у Польщі, де художниця перебувала від початку війни, втім переважна більшість робіт побачили світ упродовж минулого року, коли Олена Журавель повернулась в Україну. Виручені від продажу картин кошти художниця спрямовувала на благодійність та підтримку українського воїнства, за що була відзначена дипломом учасника Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023: Благодійність на захисті України».

«Ми й надалі будемо розвиватися, творити і рухатися вперед, адже наша єдина зброя – це мистецтво. Ми маємо тримати мистецький фронт. Саме за допомогою творчості маємо змогу розповісти про свою Україну світові», – сказала художниця, відкриваючи виставку.

Із відкриттям чергової виставки мисткиню привітав і заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт. «Я спершу відкрив для себе Олену як особистість, а потім побачив результат її творчості. І я можу із впевненістю сказати, що талановиту людину легко відчути у її роботах, в яких передано емоції та внутрішній світ. На картинах, написаних у час війни, переважає мінорний колір, що передає тривожність та занепокоєння художниці, страх за майбутнє. До війни це була інша, яскрава палітра. У представлених тут картинах також відображене польське місто Гданськ очима українця, який є не просто туристом, а був вимушений там опинитися. Тішить те, що творчість Олени Журавель оцінили і польські мистецтвознавці. Це вагомий показник, що україніці – це талановита нація, і нам є чим пишатися. Сьогодні весь світ знає нас як нескорену націю воїнів, але поряд із цим ми зацікавили усіх, відкриваючи себе як талановитих художників, письменників, поетів та кінематографів, уміло демонструючи творчість українського народу, який вражає сьогодні весь світ, хоча і великою ціною», – підкреслив Григорій Пустовіт.

ВІЗИТ У ВОЛОДИМИРСЬКУ ГРОМАДУ: У ФОКУСІ – СПОРТИВНА ІНФРАСТРУКТУРА

В рамках робочої поїздки голова Волиньради ради Григорій Недопад спільно з депутатами найвищого представницького органу краю Ярославом Матвійчуком та Андрієм Бокочем¸ а також очільником Володимирської райради Віктором Хицем та міським головою Княжого міста Ігорем Пальонкою відвідали комунальні спортивні установи, які зазнали змін.

Зокрема, посадовці вкотре навідалися до Володимирського спортивного ліцею – обласного комунального закладу, перепрофільованого нещодавно на вимогу реформи старшої школи, де сьогодні навчається і посилено тренуються у 6-ти видах спорту майже 250 підлітків. Новопризначена півтора місяці тому т.в.о. директора освітнього закладу Наталія Хомюк відразу повідомляє хороші новини – упродовж кількох тижнів тутешні ліцеїсти здобули чемпіонство України з біатлону, на призове місце також очікують і за підсумками національного чемпіонату з вільної боротьби. А далі переходить до справ, стверджує, разом з колективом посилено працюють над вдосконаленням структури ліцею, проводять тотальний аудит майна, визначаються з пріоритетами у розвитку спортивно-тренувальної бази.

«Для повноцінного навчально-тренувального процесу наявних спортивних площ нам критично бракує. Зрозуміло, що можливість побудувати тут з нуля багатофункціональний спорткомплкс – це далека перспектива. Але у нас є господарські приміщення з окремо підведеними комунікаціями та надійними капітальними конструкціями, які можна реконструювати під тренувальні приміщення», – поділилася намірами Наталя Хомюк. За її словами, таким чином можна обладнати тир для біатлону та залу для боксу і вільної боротьби. Тим більше, що федерації з цих видів спорту обіцяють профінансувати 50% вартості робіт. Голова Волиньради ідею підтримав, тож сторони домовилися досконало вивчити нормативні вимоги до облаштування таких об’єктів, перед тим, як перейти до складання проєктно-кошторисної документації на перебудову.

Пообіцяв Григорій Недопад і допомогти з вирішенням проблеми транспорту, надійний такий потрібен для виїзду ліцеїстів на змагання. За словами директорки, в освітньому закладі є два автобуси, однак один давно морально і фізично застарів, інший, подарований меценатами – занадто великий і дорогий в обслуговуванні. Тож, голова Волиньради береться вирішити питання шляхом обміну транспортними засобами між обласними комунальними закладами, бо в окремих є потреба у більш місткому автобусі, натомість ліцей цілком задовольнить мікроавтобус на 20 місць.

Під час робочої поїздки Григорій Недопад також оглянув після реконструкції головний спорткомплекс Володимирської громади. Упродовж двох років тут капітально оновили басейн, облаштували укриття, яке одночасно використовується і як багатофункціональні площі для занять з різних видів спорту. «На ці роботи з міського бюджету ми спрямували майже 17 мільйонів гривень. І жодна копійка з них витрачена не на марне, бо щодня сюди приходить більше двох сотень людей – і діти, і пенсіонери, і мешканці з навколишніх сіл. У нас дуже доступний абонемент. Тут безоплатно проходять реабілітацію наші ветерани, пільги передбачені і для членів їхніх родин та сімей загиблих. Тож, це не лише спортивний, а й соціальний осередок нашої громади», – запевнив Володимирський міський голова Ігор Пальонка.

Підсумовуючи візит, Григорій Недопад зазначив, що за розвитком спортивної інфраструктури за останні роки в загальнодержавному рейтингу Волинь перемістилася з 19 на 6 місце, і це хороший спільний результат. «Ми продовжимо розвивати цей напрямок. Бо в нових реаліях спорт – це не тільки підготовка професійних спортсменів і активне дозвілля для дітей і молоді, він ще й один з найдієвіших способів реабілітації для наших ветеранів та воїнів», – впевнений голова обласної ради.

ЗАСІДАЛА ТИМЧАСОВА КОНТРОЛЬНА КОМІСІЯ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Участь у роботі органу з виконання рішень Волиньради про заборону діяльності УПЦ МП та недопущення використання нею культових споруд – державних пам’яток архітектури взяли також профільні посадовці ОВА, представники контролюючих та правоохоронних органів, працівники виконавчого апарату обласної ради.

Депутати не ослаблюють увагу до вивільнення комплексу споруд Свято-Успенського собору представниками релігійної громади УПЦ міста Володимира, термін дії договору з якими завершився ще у липні минулого року. Начальниця управління культури, з питань релігій та національностей ОВА Ольга Чубара повідомила, що розгляд цієї справи, яка перебуває у Північно-західному апеляційному господарському суді, відкладено до 11 березня 2025 року. Вона запевнила членів комісії, що одразу після винесення судового рішення, облвійськадміністрація направить релігійній громаді повідомленням про виїзд комісії з приймання передачі культових споруд.

Судова тяганина також продовжується і з приводу усунення перешкод у користуванні ще однією пам’яткою культурної спадщини національного значення, а саме храмом Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ, що у місті Камінь-Каширський. Ольга Чубара поінформувала, що 11 лютого цього року до Камінь-Каширського районного суду адвокатом релігійної організації було подано позов про усунення перешкод у здійсненні права володіння та користування майном шляхом звільнення будівлі церкви та земельної ділянки, втім станом на сьогодні справа до розгляду не призначена. «Ми тут вплинути ніяким чином не можемо. Необхідно дочекатися рішень судів різних інстанцій, сподіваюсь, що вони будуть позитивними, а тоді ми знову повернемося до розгляду цих питань і скоординуємо наші дії», – підсумував голова тимчасової комісії Володимир Бондар.

Члени комісії також розглянули колективне звернення представників релігійної громади Православної Церкви України селища Локачі, яке надійшло на адресу обласної ради. Заявники просять у законний спосіб вирішити питання припинення ворожнечі із представниками УПЦ московського патріархату. Люди також звертаються з проханням перевірити законність добудови до місцевого храму та зведення на його території церковного будинку. Голова комісії Володимир Бондар озвучив пропозицію, яку підтримала більшість депутатів, аби доручити вирішення цього питання профільному управлінню ОВА.

Обговорили члени контрольної комісії і скаргу мешканців села Ворокомле Камінь-Каширського району, які домагаються звільнення директорки місцевого будинку культури, котора підтримує Православну Церкву України. «Це безпрецедентний на Волині випадок, коли за те, що людина має певні переконання, які є абсолютно проукраїнськими, її закликають звільнити із займаної посади. На мою думку, це пряме порушення Конституції України. Тому, цьому факту необхідно надати публічності та звернутись до правоохоронних органів, аби ініціаторам написання такої скарги була дана відповідна оцінка відповідно до законодавства», – висловив пропозицію Володимир Бондар.

Депутати вирішили повернутись до цього питання на одному із наступних засідань комісії після розгляду його правоохоронцями.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*