офіційний сайт

ВІДБУЛАСЯ ПІДСУМКОВА КОЛЕГІЯ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Серед головних питань, які аналізувалися, результати діяльності медичної галузі області у 2024 році та основні напрямки роботи на 2025-й. Участь у засіданні взяв заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

За словами медиків, нинішня ситуація в системі охорони здоров’я відзначається зниженням рівня народжуваності, зростанням загальної смертності, високим рівнем захворюваності органів серцево-судинної системи, злоякісних новоутворень та, відповідно, зниженням очікуваної тривалості життя. Повномасштабне вторгнення російської федерації у 2022 році значно вплинуло на зростання недуг травматологічного, психо-неврологічного напрямів, підвищило запит на паліативну та реабілітаційну допомогу, а також потребу в розширенні видів реабілітаційної допомоги.

«Чисельність лікарів області на у.2024 році склала 3 552 осіб, що на 74 лікарі більше у порівнянні з 2023 роком. Ми активно працюємо над тим, аби бути готовими до кадрових викликів, які постануть перед нами. Зокрема, налагодили тісну співпрацю з Волинським національним університетом імені Лесі Українки стосовно підготовки клінічних психологів. У 2024 році спеціалізацію за новою програмою пройшли 17 психологів. Постійно проводимо навчання для удосконалення знань, підвищуємо кваліфікацію та організовуємо підготовку фахівців за тими спеціальностями, які будуть затребувані у найближчі кілька років», – зазначив начальник управління охорони здоров’я ОДА Юрій Легкодух.

Впродовж 2024 року тривала робота зі зміцнення матеріально-технічної бази медзакладів області. Зокрема, у 2024 році Міністерством охорони здоров’я було поставлено закладам охорони здоров’я області високотехнологічного медичного обладнання на понад 196 млн. грн, у тому числі за державними бюджетними програмами. Найбільш дороговартісні – магнітно-резонансний томограф за 55,9 млн. грн. та система лінійного прискорювача за 36,1 млн. грн. для обласної клінічної лікарні, ангіографічна система для ендоваскулярних нейроінтервенційних втручань за 30,0 млн. грн. та обладнання для знезараження медичних відходів за 6 млн. грн для КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади».

Проводиться постійна робота з розширення доступу населення до лікарських засобів та медичних виробів за програмою медичних гарантій. Так, від початку реалізації програми відшкодування лікарських засобів «Доступні ліки» волинянам виписано понад 2 мільйони електронних рецептів.

Реабілітаційна допомога, в тому числі військовослужбовцям та ветеранам, в області надається у 28 медустановах, які підписали договір з Національною службою здоров’я України. У 16-ти комунальних закладах охорони здоров’я області – в амбулаторних умовах, у 12-ти – стаціонарно, у 6 – за напрямком «медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя». Загалом розгорнуто 438 реабілітаційних ліжок. Реабілітаційну допомогу надають 50 лікарів з фізичної та реабілітаційної медицини, 2 лікарі з лікувальної фізкультури, 67 фізичних терапевтів, 43 ерготерапевти, 67 асистентів фізичного терапевта, 43 асистенти ерготерапевта, 38 клінічних психологів, 20 психологів.

Пріоритетними завданнями до 2027 року медики визначили створення рівних умов та безперешкодного доступу населення до своєчасної, безпечної та якісної медичної допомоги, розвиток послуг з психічного здоров’я, психосоціальної підтримки, підвищення якості надання первинної допомоги, удосконалення системи громадського здоров’я, а також співпраця з громадами щодо підтримки медичних закладів та надання місцевих стимулів для медичних кадрів, найперше у сільській місцевості.

«Щиро вдячний за роботу кожному медику в цей нелегкий час і, зокрема, керівнику управління охорони здоров’я. Ви використовуєте усі можливості, щоб реформовувати систему охорони здоров’я, підвищувати доступність і якість послуг. Статистичні показники це підтверджують. Тож, впевнений, ця висока планка і далі буде дотримана, а врятованих пацієнтів буде більше», – зазначив Григорій Пустовіт.

ВОЛИНСЬКІ ОСВІТЯНИ ПІДСУМУВАЛИ 2024-Й І ВИЗНАЧИЛИ ПРІОРИТЕТИ

Участь у розширеному засіданні колегії управління освіти і науки ОВА взяли перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, голова освітянської комісії обласної ради Ольга Омелько та керівники обласних комунальних освітніх закладів.

Юрій Поліщук привітав освітянську спільноту від імені голови облради Григорія Недопада та депутатського корпусу, він також відзначив важливість тематики засідання колегіального органу. «Освітня галузь повсякчас перебуває в авангарді розвитку суспільства будь-якої країни. Поки функціонує освіта – держава розвивається. Тому дуже важливо оцінити прорахунки і виклики. Хочу висловити вдячність волинським освітянам за роботу у минулому році, а на прийдешній навчальний рік бажаю мінімум кадрових та матеріальних втрат, щоб наявні ресурси використовувалися якомога раціональніше, щоб ваші учні, вихованці та студенти і надалі здобували якісні знання і освіту. Хочу запевнити, що обласна ради і надалі буде докладати максимум зусиль, щоб рівень волинської освіти був найкращим в Україні», – наголосив він.

Підсумувала роботу освітньої галузі у 2024 році та окреслила пріоритети на теперішній начальниця профільного управління Наталія Матвіюк. Вона зауважила: в області функціонує 478 дитсадків, які охоплюють майже 27,5 тисяч дітей, 517 загальноосвітніх шкіл, де навчається 137 тисяч учнів, 33 – позашкільної освіти з 25-ма тисячами вихованців, у 14 закладах профтехосвіти навчаються 6 тисяч учнів, у 20 -ти фахової передвищої освіти – 13 тисяч студентів, в 11-ти вишах – 24,6 тисяч здобувачів освіти. Окрім, того на Волині додатково функціонує 4 релокованих заклади з Донецької області.

У 2024 році для освітньої галузі області з державного бюджету надійшло понад 4,5 млрд грн, в тому числі і цільові субвенції на створення навчально-практичних центрів у закладах профтехосвіти, підтримку осіб з особливими освітніми потребами, «Нову українську школу», шкільні автобуси, модернізацію шкільних харчоблоків та інше. «У 2025 році з урахуванням залишків з попереднього року в області ресурс цільових дотацій та субвенцій у галузі освіти складає 3,3 млрд гривень. Кошти розподілені за різними напрямками, що дозволяє забезпечити комплексний підхід до вирішення ключових завдань», – зазначила Наталія Матвіюк.

Окремо вона зупинилася на доступності освіти, особливо для дітей, які проживають у віддалених населених пунктах. Так, у минулому році на умовах співфінансування було придбано 8 шкільних автобусів на загальну суму 26,7 млн гривень і на сьогодні їхній парк налічує 250 одиниць, в тому числі 6 для підвезення маломобільних груп населення. «Загалом підвезення потребують ще понад 17 тисяч дітей, є необхідність у придбанні ще 53 одиниць. На ці цілі з державного бюджету Волинь отримала 112 млн гривень, невдовзі на умовах співфінансування з місцевих бюджетів заплановано придбати 31 шкільний автобус», – розповіла вона.

Йшлося і про безпекову складову освітнього процесу. «96%, а це 1010 освітніх закладів області мають укриття, 34% – їх орендують. У 4-х закладах освіти реалізується експериментальний проєкт зі створення спеціально обладнаних місць – габіонів. Задля безпеки дітей вживаються також різноманітні заходи, від фізичної охорони до використання сучасних технічних засобів», – наголосила вона.

Члени колегії обговорили і ряд актуальних для розвитку освіти напрямів в умовах воєнного стану, а саме: реалізація ефективної ветеранської політики, яка сприятиме реінтеграції захисників у суспільне життя та освітній простір; створення безбар’єрного освітнього середовища; запобігання булінгу, а також підтримка психологічного здоров’я дітей і педагогів. Окрему увагу приділили військово-патріотичному вихованню, набуванню навичок для дій у надзвичайних ситуаціях та розбудові безпечного й здорового освітнього середовища як важливої складової громадського здоров’я.

КЕРІВНИКИ ОБЛАСТІ ВІДЗНАЧИЛИ НЕСКОРЕНИХ ВОЛИНЯН

Голова обласної ради Григорій Недопад та начальника ОВА Іван Рудницький привітали трьох воїнів-ветеранів, які стали переможцями і призерами Всесвітніх «Ігор Нескорених -2025».

Цьогоріч ця престижна світова першість з адаптивних видів спорту пройшла на початку лютого у Канаді. Українська національна збірна була представлена найчисельніше у своїй історії – це 35 ветеранів та військовослужбовців, які зазнали поранень внаслідок виконання службового обов’язку.

«Ігри Нескорених 2025» вперше проходили за «гібридним» форматом: учасники змагалися не лише у літніх, але й зимових видах спорту, загалом в 11-ти. Українські воїни здобули 32 медалі: 12 золотих, 11 срібних та 9 бронзових. У загальному медальному заліку національна збірна посіла третє місце, поступившись лише США та Австралії.

Золото у скарбничку України приніс нововолинець Сергій Гордієвич, який показав найкращий результат у гірськолижному спорті. У лютому 2022 року він став до лав 92 окремої механізованої бригади, на Харківщині отримав поранення. Зараз Сергій працює у Нововолинському елекромеханічному фаховому коледжі й дуже багато часу приділяє фізичній реабілітації через спорт. Він розповів, що його перемога – це результат не лише тренувань, а й підтримки українців. Керівники області відзначили спортсмена грошовим сертифікатом на суму 85 тисяч гривень та почесною грамотою обласної ради.

Мешканець села Мощена, що на Ковельщині, Костянтин Копелюк на всесвітніх іграх спробував себе у баскетболі, волейболі, регбі, сноуборді. У складі Національної збірної з волейболу сидячи став бронзовим призером, з баскетболу на візках посів 6 місце, а у катанні на сноуборді – 4 місце. Він – молодший сержант ЗСУ, військовослужбовець. Двічі був поранений на Донеччині внаслідок артилерійських обстрілів. Спілкуючись із керівництвом області, він озвучив свою мрію – створити команду з волейболу сидячи в Ковельській громаді і разом із земляками на спортивній арені прославляти Волинь. Від керівництва області він отримав грошовий сертифікат на суму 135 тисяч гривень та почесну грамоту обласної ради.

Лучанка Алла Сенченко з 2018 року проходила військову службу, згодом звільнилася у запас, однак повернулася у ЗСУ в перші дні повномасштабного вторгнення, служила у стрілецькому батальйоні. Лучанка виконувала бойові завдання у Слов’янську та Лимані. У травні 2022 року отримала поранення, після чого потрапила в полон, де провела понад 8 місяців. В Україну її повернули 4 лютого 2023 року. У Всесвітніх Іграх Нескорених вона виступала у веслуванні, керлінгу, скелетоні, сноуборді та зайняла 6 місце в складі національної збірної команди України у змаганнях з керлінгу. Аллі Сенченко очільники області вручили сертифікат на суму 60 тисяч гривень та почесну грамоту Волиньради.

Нескорені спортсмени своєю чергою висловили вдячність керівництву області за увагу та повагу до ветеранів, а також реалізацію проєктів з підтримки учасників бойових дій та інтеграції їх у мирне життя. «Окрім спортивної на Іграх Нескорених ми мали також дипломатичну місію. Ми розповіли світовій спільноті на особистому прикладі про долю конкретної людини, військовослужбовця, який постраждав під час війни. Нас почули, побачили і це справило на усіх дуже глибоке враження, адже світу важливо пам’ятати, що в нас триває війна», – сказала Алла Сенченко. Спортсмени також підготували для керівників області цінні подарунки, які вони привезли зі змагань.

«Ми хочемо висловити кожному із вас найперше вдячність за захист незалежності та територіальної цілісності нашої держави, внесок кожного з вас неоціненний. І хоча ви зазнали поранень, та все ж продовжили свою боротьбу за Україну, тепер уже на міжнародній арені як спортсмени і як амбасадори. Дякуємо вам за силу волі, наполегливість та мужність, які ви проявили на Іграх Нескорених і тим самим прославили нашу Волинь і свою Батьківщину на увесь світ», – підкреслив голова обласної ради Григорій Недопад у своєму вітальному слові.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*