офіційний сайт

ВОЛИНСЬКІ ОСВІТЯНИ ПІДСУМУВАЛИ 2024-Й І ВИЗНАЧИЛИ ПРІОРИТЕТИ

Участь у розширеному засіданні колегії управління освіти і науки ОВА взяли перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, голова освітянської комісії обласної ради Ольга Омелько та керівники обласних комунальних освітніх закладів.

Юрій Поліщук привітав освітянську спільноту від імені голови облради Григорія Недопада та депутатського корпусу, він також відзначив важливість тематики засідання колегіального органу. «Освітня галузь повсякчас перебуває в авангарді розвитку суспільства будь-якої країни. Поки функціонує освіта – держава розвивається. Тому дуже важливо оцінити прорахунки і виклики. Хочу висловити вдячність волинським освітянам за роботу у минулому році, а на прийдешній навчальний рік бажаю мінімум кадрових та матеріальних втрат, щоб наявні ресурси використовувалися якомога раціональніше, щоб ваші учні, вихованці та студенти і надалі здобували якісні знання і освіту. Хочу запевнити, що обласна ради і надалі буде докладати максимум зусиль, щоб рівень волинської освіти був найкращим в Україні», – наголосив він.

Підсумувала роботу освітньої галузі у 2024 році та окреслила пріоритети на теперішній начальниця профільного управління Наталія Матвіюк. Вона зауважила: в області функціонує 478 дитсадків, які охоплюють майже 27,5 тисяч дітей, 517 загальноосвітніх шкіл, де навчається 137 тисяч учнів, 33 – позашкільної освіти з 25-ма тисячами вихованців, у 14 закладах профтехосвіти навчаються 6 тисяч учнів, у 20 -ти фахової передвищої освіти – 13 тисяч студентів, в 11-ти вишах – 24,6 тисяч здобувачів освіти. Окрім, того на Волині додатково функціонує 4 релокованих заклади з Донецької області.

У 2024 році для освітньої галузі області з державного бюджету надійшло понад 4,5 млрд грн, в тому числі і цільові субвенції на створення навчально-практичних центрів у закладах профтехосвіти, підтримку осіб з особливими освітніми потребами, «Нову українську школу», шкільні автобуси, модернізацію шкільних харчоблоків та інше. «У 2025 році з урахуванням залишків з попереднього року в області ресурс цільових дотацій та субвенцій у галузі освіти складає 3,3 млрд гривень. Кошти розподілені за різними напрямками, що дозволяє забезпечити комплексний підхід до вирішення ключових завдань», – зазначила Наталія Матвіюк.

Окремо вона зупинилася на доступності освіти, особливо для дітей, які проживають у віддалених населених пунктах. Так, у минулому році на умовах співфінансування було придбано 8 шкільних автобусів на загальну суму 26,7 млн гривень і на сьогодні їхній парк налічує 250 одиниць, в тому числі 6 для підвезення маломобільних груп населення. «Загалом підвезення потребують ще понад 17 тисяч дітей, є необхідність у придбанні ще 53 одиниць. На ці цілі з державного бюджету Волинь отримала 112 млн гривень, невдовзі на умовах співфінансування з місцевих бюджетів заплановано придбати 31 шкільний автобус», – розповіла вона.

Йшлося і про безпекову складову освітнього процесу. «96%, а це 1010 освітніх закладів області мають укриття, 34% – їх орендують. У 4-х закладах освіти реалізується експериментальний проєкт зі створення спеціально обладнаних місць – габіонів. Задля безпеки дітей вживаються також різноманітні заходи, від фізичної охорони до використання сучасних технічних засобів», – наголосила вона.

Члени колегії обговорили і ряд актуальних для розвитку освіти напрямів в умовах воєнного стану, а саме: реалізація ефективної ветеранської політики, яка сприятиме реінтеграції захисників у суспільне життя та освітній простір; створення безбар’єрного освітнього середовища; запобігання булінгу, а також підтримка психологічного здоров’я дітей і педагогів. Окрему увагу приділили військово-патріотичному вихованню, набуванню навичок для дій у надзвичайних ситуаціях та розбудові безпечного й здорового освітнього середовища як важливої складової громадського здоров’я.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*