офіційний сайт

ВІДБУЛОСЯ ПОЗАЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ПРАВЛІННЯ УАРОР

Участь у роботі колегіального органу Всеукраїнської асоціації районних та обласних рад взяв голова Волиньради, віцепрезидент цієї організації з питань регіональної політики Григорій Недопад.

Серед ухвалених на засіданні Правління рішень звернення: до Уряду про необхідність в умовах військової агресії адаптації окремих законодавчих норм щодо встановлення відповідальності за знищення або пошкодження окремих об’єктів природного світу та збільшення розмірів ставок, за якими розраховуються збитки при завданні шкоди об’єктам охорони навколишнього природного середовища; а ще до Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування про фіксовану ціну за електричну енергію для побутових споживачів.

Окрім того, було презентовано концепцію міжмуніципального співробітництва в галузі культури як засобу збереження та відновлення культурної спадщини України, а також сформовано пропозиції до Програми Ради Європи з УАРОР щодо розробки Національної стратегії навчань посадових осіб та депутатів районних та обласних рад.

На тлі неоднозначних, необґрунтованих та бездоказових заяв високопосадовців Сполучених Штатів Америки щодо України та її Президента члени Правління УАРОР одноголосно схвалили резолюцію на підтримку Гаранта Конституції та його дій. «Проти нас працює удосконалювана протягом багатьох років російська ворожа пропаганда. Але український народ, наші сили оборони та безпеки продовжують героїчно протистояти усім викликам і не допустять паніки й зневіри. Українці ніколи і нікому не дозволять вирішувати за себе. Всі спроби визначати нашу долю за нас приведуть до протилежного результату», – йдеться у документі.

МАЙЖЕ ПІВ СОТНІ ФАХІВЦІВ СФЕРИ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДВИЩИЛИ КВАЛІФІКАЦІЮ

З нагоди вручення іменних свідоцтв за базовим курсом державної Програми «Молодіжний працівник» та всеукраїнським спеціалізованим тренінгом «Підходи та інструменти публічного управління в молодіжній сфері» учасників привітав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Незмінним організатором навчань виступив Волинський молодіжний центр. Його керівниця і тренерка Яна Романюк розповіла, що курс «Підходи та інструменти публічного управління в молодіжній сфері» було проведено спільно із Асоціацією молодіжних працівників України в рамках Ініціативи «Молодіжний працівник», яка реалізована за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Метою навчання було опанування: концепції Позитивного розвитку молоді та навичок її практичного застосування в публічному управлінні молодіжною сферою; знань про травму в умовах війни; кращих практик та навичок застосування актуальних інструментів молодіжної політики на різних рівнях публічної влади на основі партисипативних підходів. Учасниками тренінгу стали 22 молодіжних лідери з Волинської, Рівненської, Хмельницької, Кіровоградської, Івано-Франківської, Донецької та Одеської областей.

Ще 25 фахівців з питань молоді взяли участь у традиційному базовому урядовому тренінгу Програми «Молодіжний працівник», що реалізовується на Волині з 2017 року. За увесь період було проведено 22 курси, навчання з підвищення кваліфікації в умовах децентралізації задля більшої ефективності розробки та реалізації обґрунтованої молодіжної політики на локальному та регіональному рівнях пройшло більше 500 учасників. Так, у нинішньому тренінгу брали участь представники молодіжних центрів, громадських організацій, навчальних закладів, бібліотек, члени молодіжних рад, студенти та освітяни з Луцької, Ківерцівської, Сошичнецької, Рожищенської, Підгайцівської, Горохівської, Камінь-Каширської, Іваничівської та Боратинської територіальних громад.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук привітав учасників та організаторів тренінгів від імені депутатів та очільника Волиньради Григорія Недопада. «Дуже важливо, що молодь перебуває у постійному пошуку, навчається та розвивається навіть у такий складний час. Здобуття нових знань та досвіду для молодих людей є надзвичайно цінним і корисним здобутком на перспективу. Цим самим ви демонструєте те, що сповнені оптимізму і пов‘язуєте своє майбутнє з Україною. Саме молодь, яка завжди є рушієм прогресу, змін та реформ, буде використовувати всі отримані знання з лідерства та управління, щоб розбудовувати під мирним небом заможну і сильну Україну», – резюмував він.

ВОЛИНЬ ПАМ’ЯТАЄ: ВШАНУВАЛИ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

В день 11-их роковин найтрагічніших подій під час Революції Гідності на центральній площі Луцька біля пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за єдність України» відбулася громадська панахида. До скорботних заходів долучилися голова Волиньради Григорій Недопад, його заступники Юрій Поліщук і Григорій Пустовіт, священнослужителі, військовослужбовці, правоохоронці та активна громадськість.

Панахиду очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Звертаючись до присутніх, він зазначив, що усі найважчі події в житті України відбувалися взимку – розстріл героїв Крут, вбивство протестувальників на Інститутській в Києві, повномасштабне вторгнення росії в Україну. «Але ми вистояли, бо були згуртовані. Зараз нас знову випробовують на єдність, зрілість і стійкість. Герої Небесної Сотні – це наші світочі. Хлопці, які гинуть зараз, захищаючи нашу країну, –  це ті, хто мав би зараз розбудовувати її. На жаль, вони поклали життя заради нашого майбутнього. І коли перед нами постануть нові випробування, ми маємо вистояти заради них і себе», – підкреслив владика.

За полеглих під час Революції Гідності молилися також біля пам’ятного знаку «Волинські Герої Небесної Сотні» на меморіальному комплексі «Вічна Слава» у Луцьку. Тут похований Герой України Василь Мойсей, який загинув на вулиці Інститутській в Києві у 2014-му році.

21 ЛЮТОГО – ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ ВОЛИНЬРАДИ

Розпорядження про скликання позачергової 31-ї сесії підписав голова обласної ради Григорій Недопад.

Пленарне засідання призначено на 21 лютого 2025 року, початок о 10.00 год.

На розгляд винесено питання:

1. Про звернення Волинської обласної ради щодо підтримки Президента України.
2. Різне.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*