офіційний сайт

ПОСИЛЕННЯ ВІЙСЬКОВИХ ЛІЦЕЇВ: СТАРТУВАВ ВІДБІР ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЄКТІВ

З цією метою Волинський обласний ліцей з посиленою військово-спортивною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні відвідали посадовці Офісу Президента України та профільних міністерств. З експертною групою зустрілися голова обласної ради Григорій Недопад, перший заступник начальника ОВА Олег Стельмащук та керівники окремих управлінь і служб області.

Курс на розбудову та зміцнення навчально-тренувальної бази військових ліцеїв центральна влада оголосила кілька місяців тому. На реалізацію цієї мети держава планує залучити кошти міжнародних донорів. Тож освітні установи військового профілю повинні були підготувати свої пропозиції з капітальних робіт, а також відповідну технічну документацію. Оцінка стану закладів на місцях, актуальність заявлених інвестиційних проєктів та їхній відбір для фінансування і є завданням представників Уряду та президентського Офісу.

Голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що Волинь в числі перших створила освітній заклад військово-спортивного спрямування, і зараз він серед лідерів подібних у державі. «Зважаючи на реалії, переоцінити значення таких установ важко. Саме тому упродовж останніх кількох років на розвиток нашого військового ліцею з обласного бюджету було спрямовано понад 100 мільйонів гривень, активно долучаються коштами і громади, використовуємо усі можливості державних цільових субвенцій. Сьогодні в ліцеї навчається понад 1 100 дітей з більш як 20-ти областей. Не зважаючи на повномасштабну війну, кількість охочих вступити до нас тільки зростає. Конкурс, в залежності від профілю, коливається від 4 до 7 осіб на місце. Тож є цілком обґрунтовані перспективи для розширення та зміцнення бази ліцею», – виклав аргументи на користь підготовлених намірів з розвитку військового освітнього закладу очільник Волиньради.

Керівник військово-спортивного ліцею Павло Боснюк розповів, що сформовано близько 10 інвестиційних проєктів і на кожен до квітня буде готова ПКД. Зізнається: плани амбітні, і навряд чи вдасться реалізувати їх усі в рамках однієї ініціативи, але, стверджує, кожен з проєктів важливий і потрібний. «Це, зокрема, будівництво сучасного гуртожитку з навчальним простором, оскільки зараз наші учні у Луцьку живуть і навчаються в пристосованих приміщеннях – історичних казармах 18-19 століть, тим більше, що вже зведено протирадіаційне укриття за останніми стандартами під такий корпус. У ковельському нашому підрозділі дуже бракує багатофункціонального спортивного комплексу з басейном за зразком луцького. Спортивна компонента у нас дуже потужна, щороку щонайменше 30 наших вихованців здобувають звання «Майстра спорту України», і вже 9 рік поспіль ми – незмінні переможці усіх змагань серед військово-спортивних освітніх закладів країни, в тому числі і вищих. Хочемо обладнати на базі лікувального корпусу колишнього санаторію також і оздоровчо-реабілітаційно-медичний центр. Для якісного дозвілля та творчого розвитку учнів потребуємо і сучасного клубно-мистецького простору», – обґрунтував наймасштабніші із намірів Павло Боснюк.

І хоч на результати відбору інвестиційних проєктів доведеться зачекати рішення Уряду, зважаючи на високі оцінки експертної команди зусиль місцевої влади та керівництва ліцею з його розвитку, ймовірно припустити, що шанси на успіх вагомі.

СУЧАСНО І ФУНКЦІОНАЛЬНО: ОНОВЛЕНО ЩЕ ОДИН ПІДРОЗДІЛ ЕКСТРЕНКИ

Цього разу входини відзначив персонал Ковельського відділення екстреної медичної допомоги. Реконструйований за останніми стандартами простір оглянули голова обласної ради Григорій Недопад і депутат Анатолій Вітів, представники ОВА та Ковельського муніципалітету.

Стару будівлю зразка 50-х років після капітального ремонту не впізнати: сучасно, енергоощадно, ергономічно і просторо. Досі три бригади тутешнього відділення тіснилися у пристосованих, занедбаних і неопалюваних приміщеннях вузлової лікарні залізничників. «Коли я побачив, в яких умовах цілодобово працюють медики екстренки, відповідальні за порятунок життів, обласною радою негайно було прийняте рішення про передачу в оперативне використання нашому ЦЕМДМК оптимальної за розміром окремої будівлі з можливістю облаштування зручних під’їзних шляхів та стоянки для швидких. Керівництво цього комунального закладу одним з пріоритетів визначило зміцнення матеріально-технічної бази та створення комфортних умов для персоналу. Це вартує значних коштів і зусиль. Але й дає результат – Волинський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф вважається лідером в країні і за динамікою осучаснення, і за фаховістю персоналу, і за кількістю успішно проведених реанімацій», – зазначив голова Волиньради Григорій Недопад. З нагоди відкриття оновленого відділення він передав підрозділу ключі від нового реанімобіля.

Керівник ОЦЕМДМК Володимир Шмаль розповів, що капітальний ремонт будівлі площею 340 кв м та благоустрій прилеглої території здійснили за 5 місяців і власним коштом. Загалом спрямовано 12 млн грн. «Тут перекрито покрівлю, утеплено фасад, повністю замінено мережі, вікна і двері,обладнано сучасну систему витяжок-рекуператорів, зроблено перепланування та усі належні оздоблювальні роботи з використанням сучасних матеріалів. Якість робіт висока, за що я дякую нашому підряднику – компанії «Волиньекобуд». Окреме спасибі Ковельській міській раді за допомогу в умеблюванні. Встановлено резервне живлення на випадок знеструмлень. Робочі місця забезпечені комп’ютерною технікою та доступом до швидкісного інтернету. За останні 5 років було проведено капітальні ремонти у багатьох наших підрозділах екстреної медичної допомоги, придбано нові меблі практично для всіх відділень та пунктів, значно покращено умови перебування персоналу. Люди цінують це і працюють з повною віддачею»,- запевняє Володимир Шмаль.

На базі оновленого Ковельського відділення екстреної медичної допомоги також створили симуляційний навчальний центр з сучасним дороговартісним обладнанням, яке дозволяє відтворювати абсолютно реальні критичні і фізіологічні стани людини та різні за походженням травми. Тут вдосконалюватимуть фаховість та набуватимуть нових компетентностей не лише медики екстренки, а й зможуть проходити курси з надання домедичної допомоги рятувальники та поліцейські, педагоги і соціальні працівники, волонтери, військові і просто цивільні громадяни. За словами Володимира Шмаля, від початку повномасштабного вторгнення такі навчання вже пройшли понад 30 тисяч осіб. І відкриття другого симуляційного центру у Ковелі, дозволить наблизити таку послугу до північних територій області та залучити ще більшу кількість охочих оволодіти навичками першої невідкладної допомоги.

НА ВОЛИНІ ВІДЗНАЧИЛИ ПОНАД СОТНЮ КРАЩИХ ЮННАТІВ

Уже вчетверте Волинський обласний еколого-натуралістичний центр провів рейтинговий фестиваль «Зоряне екологічне сяйво», аби відзначити досягнення найталановитіших учнів та студентів Волині в екологічній освіті, природничих науках та дослідницькій діяльності. Кращих юннатів Волині – переможців обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів привітали перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, очільники профільних управлінь та освітніх закладів, науковці, екологи, меценати, представники бізнесу і громадського сектору, наставники та батьки.

Директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України Володимир Вербицький у своєму відеозверненні зауважив, що за підсумками минулого року кількість переможців обласних конкурсів вражає своєю масштабністю, адже вагомих успіхів у своїх регіональних проєктах та ініціативах досягли понад 2 300 учасників. На всеукраїнському рівні Волинь забезпечила 210 переможців, ще шестеро талановитих волинських юннатів, які стали лауреатами престижних міжнародних змагань, представляли Україну на світовій арені. «Волинський еколого-натуралістичний центр сьогодні є одним із найкращих позашкільних закладів України, який і в педагогічному, і у методичному напрямках є першим в державі. Переконаний, що нинішній захід є не лише платформою для вшанування досягнень юннатів, але й потужним мотиваційним інструментом для молоді, що надихає на нові звершення, підвищує інтерес до природничих наук та сприяє формуванню екологічної свідомості», – наголосив він.

Директорка обласного ЕНЦ Валентина Остапчук розповіла, що до конкурсної діяльності активно долучаються не лише учні закладів загальної середньої освіти, а й студентство вишів, що свідчить про багаторівневість екологічної освіти на Волині. «Вихованці центру щороку доводять, що майбутнє екології та науки залежить від ентузіазму, творчого підходу і наполегливості молоді. Сьогодні в залі присутні кращі з найкращих, а це – 113 переможців конкурсів різних рівнів. Усі вони не просто досягнули високих результатів, але й стали прикладом для своїх ровесників», – підкреслила вона.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук привітав талановитих природолюбів і їх наставників від імені голови обласної ради Григорія Недопада та обранців волинської громади. «Ми, як засновники, завжди уважно стежимо за досягненнями вихованців наших позашкільних та освітніх закладів і неабияк пишаємося кожною перемогою. Нехай ваша зірка піднімається якомога вище і сяє якомога яскравіше на прекрасному українському небосхилі, бо саме вам творити і відновлювати заможну і квітучу Україну. Також зауважу, що цей талант-фестиваль є своєрідним звітом діяльності обласного еколого-натуралістичного центру, за високими здобутками вихованців стоїть титанічна і невтомна праця їх наставників – педагогічних працівників, що заслуговує на особливу вдячність», – підкреслив він.

За багаторічну сумлінну працю, вмілу організаційну діяльність, активну життєву позицію, впровадження освітніх інноваційних технологій та вагомий особистий внесок у реалізацію екологічних проєктів, подяками обласної ради Юрій Поліщук нагородив: директорку закладу позашкільної освіти «Станція юних натуралістів міста Ковеля» Віру Бобчук, директорку Будинку дитячої та юнацької творчості Любешівської селищної ради Ірину Оласюк, заступника директора з навчально-виховної роботи обласного ЕНЦ Валерія Потапчука та вчительку біології Скулинського ліцею Колодяжненської сільської ради, керівницю шкільного лісництва обласного ЕНЦ Світлану Савченко. За соціальне партнерство і творчу співпрацю, вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку екологічної та біологічної освіти, а також зміцнення матеріальної бази обласного ЕНЦ подякою обласної ради також відзначено директора приватного підприємства «Ефект» Сергія Бохонко.

Юрій Поліщук також висловив вдячність керівництву, педагогам та вихованцям еколого-натуралістичного центру за їх активну волонтерську місію. «Напередодні Різдва, коли мені в чергове довелося відвідати воїнів 116 ОМБР, де служать наші волинські хлопці, саме від обласного ЕНЦ я завіз різдвяні листівки та подарунки, якими дуже втішалися воїни. Повірте, для них це надзвичайно важливо. На знак вдячності захисники пообіцяли передати для закладу свій бойовий прапор», – зауважив він.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*