офіційний сайт

СЛУЖИТЕЛІ ФЕМІДИ ВІДЗНАЧАЮТЬ ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО

Напередодні колектив Луцького міськрайонного суду під час урочистостей привітав і заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Очільниця Луцького міськрайонного суду Валентина Пушкарчук висловила вдячність колегам за самовіддану роботу та нагородила найдостойніших.

Заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт зауважив, що судова система – фундамент правової держави. «Без суду ні держава, ні громадяни функціонувати не можуть. Тому довіра до судових інституцій, повага до верховенства права, задоволення суспільного запиту на справедливість – усе це має ключове значення. Я дякую вам за вашу роботу, високу компетентність та наполегливість у досягненні справедливості», – підкреслив Григорій Пустовіт. Від також відзначив грамотою Волинської обласної ради секретаря суду Анну Регуліч та подякою голови обласної ради секретаря судових засідань Наталію Матвійчук.

ВОЛИНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ – ЛІДЕР ПОЗАШКІЛЛЯ В УКРАЇНІ

Це визнання міжнародної галузевої асоціації за традиційними щорічними підсумками «Позашкільна освіта – 2024: десять звершень».

Почесну відзнаку серед найкращих комунальний заклад Центр позашкільної освіти Волинської обласної ради отримав у номінації «Лідер позашкільної освіти – 2024». Цьогоріч, як зрештою і в попередні роки, вихованці закладу науково-технічної творчості тріумфували чи не у кожних міжнародних та всеукраїнських змаганнях. Зокрема здобули першість у Чемпіонаті світу з спортивної радіопеленгації, Чемпіонаті Європи з судномоделювання та спортивної радіопеленгації, Всеукраїнських змаганнях з автомодельного спорту (трасові, кордові моделі), з авіамоделювання, в тому числі й БПЛА, судномодельному спорті, а також у турнірах з конструювання повітряних зміїв, робототехніки, інформаційних технологій, шахів, шашок, декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва.

«Наш Центр позашкільної освіти незмінно тримає першість в Україні з науково-технічного напряму. Тут виховується технічна еліта, впевнено розвиваються таланти і здібності дітей та молоді, будуються перші сходинки у виборі професії. Пишаюся кожним з 2 300 наших вихованців, ціную вмотивований і фаховий педагогічно-тренерський колектив», – зазначила керівниця обласного Центру позашкільної освіти Оксана Філіпчук.

Крім того Оксані Філіпчук, а також директорці ще одного обласного закладу позашкілля – Волинської Малої академії наук Тетяні Михалюк днями присуджено щорічну Премії Верховної Ради України за особливі успіхи у здійсненні навчання і виховання учнів. Волиньрада вітає лауреаток з відзнаками та визнанням.

14 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

Напередодні цієї трагічної дати на Волині відбулися традиційні пам’ятні заходи.

До монументу «Жертвам Чорнобиля», що на меморіалі Вічної Слави у Луцьку, прийшли учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, рятувальники, правоохоронці, представники громадськості та влади. Подвигу і пам’яті ліквідаторів чорнобильської катастрофи вклонився заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

До присутніх звернувся голова ГО «Союз інвалідів Чорнобиля м. Луцьк» Степан Ковальчук. Він розповів, що із понад 3,5 тисяч волинських ліквідаторів живими на сьогодні залишилося трохи більше однієї тисячі. «Волинські ліквідатори сумлінно і чесно виконали усі поставлені завдання та свій обов’язок. Багато із них не дожили до наших днів. Мало не щодня відходить у вічність один із нас… Однак ми не стоїмо осторонь біди, яка тепер прийшла на нашу землю. На захист незалежності України зі зброєю в руках стали наші діти й онуки. Ми усі сьогодні як ніколи маємо бути згуртованими у відстоюванні нашої свободи, нації, віри та перемоги», – наголосив він. Степан Ковальчук також висловив вдячність керівництву області та міста за розуміння проблем волинських ліквідаторів та всебічне сприяння у їх вирішенні.

Під звуки символічного Чорнобильського дзвону присутні вшанували пам’ять про ліквідаторів та новітніх українських Героїв хвилиною мовчання і поклали вінки та квіти до монументу «Жертвам Чорнобиля».

МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ВОЛИНІ ТА РІВНЕНЩИНИ: ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ

На базі Волинської торгово-промислової палати відбувся Форум міжрегіонального партнерства «Волинь економічна», що об’єднав бізнесові кола, науковців, експертів та представників влади обох регіонів. Участь у заході, зокрема, взяли голова Волиньради Григорій Недопад, очільник Рівненської облради Андрій Карауш, заступник начальника Волинської ОВА Олександр Троханенко та заступник голови Рівненської ОВА Олександр Кохан.

Модератор форуму, депутат Рівненської облради Олександр Процюк наголосив: мета зустрічі – налагодження більш тісного діалогу та об’єднання зусиль двох сусідніх регіонів в економічній царині. «Наші регіони максимально наближені один до одного територіально, історично та ментально, подібні за природними ресурсами та людським потенціалом. Настав час зробити крок назустріч один одному в економічній системі координат задля співпраці та розвитку», – зауважив він.

Голова Волиньради Григорій Недопад виступив в рамках першої панельної дискусії, присвяченій економічній складовій міжрегіональної взаємодії. Він наголосив, що конструктивний діалог обох областей на рівні виконавчої та представницької влади був започаткований ще у попередні роки, а в час великої війни, став ще тіснішим. Щодо ж до об’єднання зусиль в галузі економіки, то, на думку Григорія Недопада, це варто робити й з огляду на близькість кордону з ЄС. «Нам першочергово необхідно подбати про те, щоб підприємства, які працюють на теренах Волині та Рівненщини, були конкурентоспроможними. Бо у порівнянні із країнами Євросоюзу ми сьогодні не можемо конкурувати в оплаті праці, а відтак і забезпечити свої виробництва достатньою кількістю працівників», – зауважив він.

Григорій Недопад також анонсував приїзд на Волинь президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха. В рамках цього візиту йтиметься про релокацію бізнесу із прифронтових територій. «У наших планах є також підписання меморандуму між Волинню та Рівненщиною, аби в перспективі всі підприємства, які мають намір перемістити свої виробничі потужності із Запоріжжя, Сумщини, Харківщини, Дніпропетровщини чи Донеччини, знайшли прихисток в наших регіонах. Це вкрай важливо для нас, оскільки йдеться не лише про нові підприємства, а й про людський потенціал, про фахівців, що в перспективі допоможуть нашим областям перетворитись на інноваційно-виробничі», – підкреслив він.

Особливу увагу учасники форуму приділили й покращенню транспортної логістики обох областей та поглибленню міжнародної співпраці. Голова Волиньради Григорій Недопад наголосив на важливості офіційних візитів за кордон перших осіб та впливових представників бізнесу з метою обміну досвідом та презентації потенціалу своїх регіонів. «В умовах обмеженості місцевих бюджетів я також закликаю голів територіальних громад Волині шукати можливості для розширення співпраці із закордонними партнерами та започатковування нових партнерств із самоврядним органами європейських держав, адже це про майбутні спільні проєкти та інвестиції в розвиток», – підкреслив він.

Також учасники заходу обмінялись думками щодо перспектив розвитку спільних для обох регіонів галузей економіки – сільського господарства, деревообробної, видобувної і легкої промисловості, а також енергетичного сектору.

Наступний двосторонній форум організатори планують провести на початку наступного року на території Рівненщини, де продовжиться обговорення нових ідей, підходів та конкретних проєктів.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*